2018 Yılı Saç Trendleri

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

2018 Yılı Saç Trendleri

Saçlarda Zaman Yolculuğu

Yeni bir başlangıç yapmak isteyen, modern ve stil sahibi kadınlar işe her zaman saçlarından başlıyor. 2018 yaz sezonunda saçlar zamanda yolculuk yapıyor ve geçmişe gidiyor. Günümüzde olağanüstü saç renkleri sayesinde nostaljik saç kesimleri 2018 yılı saç trendleri arasında yerini alıyor.

2017 yılı saç trendleri

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte tarzını yenilemek isteyen kadınlar için nostaljik saç kesimleri gündemde yer alıyor. Kulak hizasında kısa saçlar, asimetrik kaküller, uzun saçlarda büyük dalgalar bu sezonun yeni saç trendleri arasında yerini alıyor. Yeni dönemde saçlarda bir renk değil birden çok renklerin karışımı karşımıza çıkıyor. Saç Tasarım Uzmanları Ali Subaşı ve Erkan Uzelli, renklerin minimal modellerle bir araya geldiğini ve bu sezonun güzellik fenomeni olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini açıkladı.

Nostaljik Kısa Saçlar

Saçlarda bu yaz radikal kesimler ön plana çıkıyor. Hafif romantik hafif androjen tarzdan esinlenerek ortaya çıkan dönem saçları, 20’lerin yeniden doğuşuna neden oluyor. Kulak hizasında kesilmiş düz saçlar bu sene oldukça popüler oluyor. Özensiz bir şekilde asimetrik kesilmiş, mikro kaküller ile birlikte büyük dalgayla buluşan kısa ve uzun nostaljik saç kesimi güzellik dünyasında eşsizliğini koruyor. Saç şekillerinde ise alçakgönüllü ama asil ensede toplanmış topuzlar sezonun birincisi aday olarak minimal modernizmin anahtarı oluyor. Öne düşen bir tutam saçın seksapalitesi yeni bir trende dönüşerek sezondaki yerini alıyor. Yaz aylarının olmazsa olmazı örgü modeller, bu yıl da yeni ve orijinal formlarla karşımıza çıkıyor. Topuz ve örgünün birlikteliği ise şıklığı ve sadeliğiyle yıldızı yüksek modellerden olarak yeni nesil örgülerden oluyor. Cesur bir saç modeli olarak karşımıza ıslak saç trendi çıkıyor.

Çarpıcı Saç Renkleri

Bu yaz, saçları renklerle tanıştırmanın tam vakti! Sarı ve turuncunun birleşimi pastel ton saç rengi 2018 yılında en çok konuşulacak saç renklerinden biri. Sıcak şeftali ve çilek sarı gibi turuncu tonları 2017 yılına hakimken, blorange ile sarı ve kızıl karışımlı renk 2018 yılına damga vuracak. Son birkaç sezondur popüler olan ombre trendi yerini ışıltının ve gölgelerin büyüsünü en iyi şekilde gösteren ecaille trendine bırakıyor. Ecaille tekniği tıpkı ombre gibi ışıltı katma amacı taşıyor. Ombreden farkı ise 3 farklı tonun bir araya gelmesi ile oluşması. Bu teknik özellikle kahverengi tonları üzerinde yapılıyor. Böylece saçlarınız çok daha ışıltılı ve boyutlu görünüyor. Gri saç rengi popülerliğini hala koruyor. Bunun yanında gri ile farklı tonlar birleştirilerek çok daha farklı hale getiriliyor. 2018 yılına damgasını vuracak renklerden biri de sarı ile grinin birleşimi ile oluşan blonde gri olacak.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)