Adet Sancısına iyi Gelen Bitki Çayları

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Adet Sancısına iyi Gelen Bitki Çayları

Adet Sancısına iyi Gelen Bitki Çayları – Adet sancıları için doğal çözüm olarak bitkisel çaylar kullanılabilir. Bu çaylar sayesinde adet döneminde ağrıları azaltmak mümkündür.

Zencefil Çayı: Adet sancısı için zencefilin kullanımı yüzyıllar öncesine dayanır. Zencefil vajina da adet ağrısına neden olan prostaglandinlerin seviyesinin düşürülmesine yardımcı olduğu için ağrınızın hafiflemesini sağlar.

Zencefilin ağrıyı azaltıcı etkisi sayesinde hazırlayacağınız çay adet ağrılarınıza iyi gelecektir.

Ayrıca zencefilin mide bulantılarını giderme gibi özelliği de bulunmaktadır. Bu da adet zamanında yaşanan bulantılarda etkili olmaktadır.

Rezene Çayı: Rezene çayının rahim kasılmalarını hafifletme özelliği bulunmaktadır. Aynı zamanda rezene çayı adet döngüsünü de düzenlemektedir. Kadın rahatsızlığı olan dismonere hastalığının sebep olduğu bulantı, kusma ve baş ağrısı gibi rahatsızlıkları azaltmak için de kullanılmaktadır.

Papatya Çayı: Kas gevşetici özelliğe sahip olan papatya çayı, rahim kasılmalarının azalmasına yardımcı olur. Bu da adet döneminde adet sancılarınızı hafifletir. Bunun yanında papatya çayı adet dönemindeki sinirlilik, alınganlık, stres şişkinlik gibi halleri de azaltmaktadır.

Melisa Çayı: Adet döneminde kadınların tek şikayeti adet sancısı değildir. Adet dönemi oluşan şişkinlikler de kadınların bu dönemde yaşadığı bir diğer sorundur. İşte melisa çayı adet ağrılarını azaltmanın yanı sıra bu dönemde oluşan şişkinlikleri azaltmaktadır.

Adet Sancısına iyi Gelen Bitki Çayları

Maydanoz Çayı: Maydanoz düzensiz adet zamanlarını düzenlemeye yardımcı olur. Ayrıca içeriğinde bulunan apiol ve myristicin bileşikleri adet sancılarını giderme özelliğine sahiptir.

Nane Çayı: Adet döneminde yaşanan bulantı, baş ağrısı, ishal ve şişkinlik gibi şikayetler için kullanılabilir. Bunların yanında nanenin kokusu ve tadı strese iyi gelmektedir. Bu sayede adet döneminde yaşanan stres, sinir gibi psikolojik durumlar içinde nane çayı önerilmektedir.

Cihanperçemi Çayı: Düzensiz adet zamanlarını düzenlemede faydalanılır. Adet sancısını azaltmaktadır. Bu çayın etkisini gösterebilmesi için adet başlamadan üç gün önce cihanperçemi çayını içmeye başlamalısınız.

Hayıt Çayı: Adet sancılarının geçmemesinde, adet düzensizliğinde, adet zamanında oluşan stres, sinir ve gerginliğin ortadan kalkmasında etkilidir. Bunların yanı sıra adet döneminde göğüslerde meydana gelen hassasiyetin giderilmesini sağlar. Hayıt çayını düzenli olarak iki hafta kullandığınız zaman etkisini gösterecektir.

Yaban Mersini Çayı: Kasları gevşetme özelliği sayesinde kasları rahatlatır ve kasılmaların azalmasına yardımcı olur. Bu da adet sancılarını azaltmaktadır.

Adet Sancılarını Azaltmak Adlı Diğer Yazımızı Okumak için Tıklayın.. 

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)