Aldatılma Durumunda Ne Yapmalı Nasıl Davranmalı

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Aldatılmak Hakkında Çok Hikaye var insanların yaşadığı.. Peki Aldatılan Kişi ne yapmalı? Nasıl davranmalı ?

Aldatılan kişi ne yapmalı? Nasıl davranmalı?

Zamana mı bırakılmalı ? Yoksa hemen ayrılığa mı başvurmalı ?

Yıllar önce birbirini çok severek evlenen bir çok çift; Şartların değişmesi, duyguların azalması ve birbirlerine olan sevgi ve sadakatin kalmaması sonucu birbirlerini aldatabiliyor.

Aldatılan eş çoğunlukla kendine olan güvenini tamamen yitiriyor. Kendini değersiz ve yetersiz hissediyor. Aldatılma sonucunda yoğun bir öfke, terk edilme kaygısı ve depresyon yaşıyor.

Öncelik olarak en başta, aldatılan eş sakinliğini korumalıdır bu çok önemli..

Sakinliği koruduktan sonra ise, asla arkadaş, aile, çocuklar gibi ikinci şahıslara bu olayı anlatılmamalı.

Aldatılma psikoloji ile bu yaşadığınız karmaşık duyguları başkalarıyla paylaşmak ve rahatlamak isteyeceksinizdir. Fakat arkadaş, akraba, çocuğunuz v.s. size bu konuda sağlıklı yorumlar yapamayacak ve bu ağır psikoloji ile yapılan yorumlardan, tavsiyelerden fazlasıyla etkilenerek yanlış kararlar almanıza sebep olacaktır.

Bu konuda kesin kararınızı vermeden önce, kesinlikle sakinleşmeli ve psikolojik bir destek almanız çok önemli.

Eğer bunu sağlamazsanız aşırı öfke ve kızgınlık,kaygı ve  olumsuz şekilde karamsar bir bakış açısı ile karar vereceğiniz için, aldığınız karar sizi mutlu etmeyecektir.

Bu dönemde ilişkinizin artı ve eksilerini, ayrılırsanız ne olacağını kalırsanız ne olacağını mutlaka sorgulayıp düşünmelisiniz.

Çünkü ilişkiniz bu duruma muhtemelen bir günde gelmedi. İlişki içinde sizin ve eşinizin eksikleri, artıları; Her ikinizin de ilişkiye neler kattığını, neleri katmaktan kaçındığını, ilişkiniz için neleri feda ettiğinizi sorgulayın. Aldatılmaya yol açan sebepleri belirleyin. Tüm bunları yaparken, öfkesiz ve sakin olduğunuzdan emin olun.

Eşinizle açık açık, hiç bir şeyi gizleyip saklamadan ve yalan söylemeden her şeyi konuşun. Sizi aldatmasına sebep olan nedenleri anlatmasını isteyin. Bu aslında zor gibi görünebilir..  Eğer evliliğinizi devam ettirmek istiyorsanız ilişkinizin kurtarılması için  bunları bilmeniz ve ona göre hareket etmeniz gerekir.

Eşinizi affetmeye karar verdiyseniz eğer, bunu doğru düzgün yapın..

Ona sürekli “Sen beni aldattın, beni üzdün.. ” gibi suçlamaları tekrar tekrar gündeme getirmeyin.

Onu gerçekten affettiğinizden emin olduktan sonra, beraber yeniden mutlu anlar yaratmaya özen gösterin.

Sevgi, saygı ve sadakati yeniden oluşturmanın en önemli yollarından biride, ilişkideki yaşananları medeni bie şekilde konuşarak halletmenizdir.

Eğer çocuklarınız varsa, asla aldatıldığınızı onlara söylemeyin. Eğer bir şekilde öğrenmişlerse, her iki tarafın da çocuklarına aynı bilgiyi vermelidir. Anne farklı, baba farklı bir bilgi vermemeli ve kesinlikle çocuklara eşinizi suçlayıcı sözler söylememelisiniz.

Burası Çok ÖNEMLİ : Sadece çocukların mutluluğu için diye düşünüp eşinizi gerçekten affetmeden evliliğe asla devam etmemelisiniz. Ederseniz Evdeki huzursuzluktan çocukların da mutsuz olacaklarını bilmelisiniz. 

Aldatılan Kişi Ne Yapmalı? Nasıl Davranmalı? konusunu okudunuz.. lütfen beğendiyseniz sitemize destek için beğenip paylaşın..

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)