Aloe Vera’nın Güzelliğe Faydaları

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Aloe Vera’nın Güzelliğe Faydaları

Aloe Vera’s Beauty Benefits (for english down please)

Tüm cilt bakımı ve saç bakım ürünlerinde en çok bulunan maddelerden biri aloe vera jelidir. Bu mucize bileşenin tüm cilt ve saç dökülmelerine karşı çözümü vardır. Sadece tıbbi özellikleri için değil aynı zamanda güzellik yararları nedeniyle kozmetikte yaygın olarak kullanılmaktadır. Aloe veranın, mineralleri, vitaminleri ve cildinizi parlaklaştıran, ölü cildi onaran ve saç büyümesini teşvik eden enzimlerle yüklüdür. İşte aloe vera jelinin farklı güzellik yararları, cilt bakımı ve saç bakımında kullanımı;

aloe vera
Cildi Nemlendirir

Cildinizi nemlendirmenin yanı sıra cildin esnekliğini arttırır ve sağlıklı olmasını sağlar. Uygulandığında derinin derinliklerine nüfuz eder ve pH dengesini geri kazandırır. Ayrıca, jel formunda olduğu için yağlı değildir ve her cilt tipinde kullanılabilir. Yapmanız gereken tek şey aloe vera yaprağının dış tabakasını soymak ve jeli ortaya çıkarmaktır. Yüzünüze, boynunuza ve vücudunuzun diğer bölümlerine her gün masaj yapın.

Yaşlanmayı Önler

Aloe veranın jeli, cildin yenilenmesini teşvik eden yüksek antioksidan içeriğine sahip olduğundan, kırışıklıklar, ince çizgiler ve sarkma gibi yaşlanma belirtilerini geciktirmek için kullanılabilir. Bir çay kaşığı aloe vera jelinin bir çay kaşığı öğütülmüş yulaf ezmesi ve yarım çay kaşığı zeytinyağı ile harmanlanarak yüz maskesi hazırlayabilirsiniz. Maskeyi yüzünüze ve boynunuza uygulayın. 30 dakika sonra ıslak elle maskeyi temizleyin ve soğuk su ile durulayın. Daha iyi sonuçlar almak için bu maskeyi haftada bir kez kullanın.

Saç Büyümesini Teşvik Eder

Aloe veranın jel sadece bir cilt bakımı bileşeni değil aynı zamanda saç dökülmelerini önlemeye de yardımcı olabilir. Ölü hücreler kafa derinizden uzaklaştırarak saç köklerinin tıkanmasına ve kepeklenmeye engel olur. Jel ayrıca kafa derinizin pH dengesini dengeler ve saç büyümesini teşvik eder. Besleyici bir saç maskesi yapmak için aloe vera jelini ve hint yağı 2 ye 1 oranında bir kapta karıştırın. Bu karışımı saç derinize uygulayın. Gece boyunca saçınızda kalsın ve sabah hafif bir şampuanla yıkayın. Sağlıklı ve parlak saçlar için haftada iki kez tekrarlayın.

Akne ile Savaşır

Akne ve kopmalara neden olan bakterilerle savaşmaya yardımcı olan anti bakteriyel özelliklere sahiptir . Cildinizi iyileştiren ve yeni hücrelerin büyümesini teşvik eden anti-inflamatuar özelliklere de sahiptir. Bir anti-akne aloe vera jel maskesi yapmak için, bir çay kaşığı aloe vera jelinin yarısını tatlı kaşığı balla ve yarım çay kaşığı taze sıkılmış limon suyu ile karıştırın. Bu karışımı etkilenen bölgeye uygulayın. 15 dakika sonra suyla yıkayın. Yüzünüzdeki akne görünümünü azaltmak için bunu günde iki kez tekrarlayın. Aloe veranın jelini bir buz kalıbına doldurup daha sonra akneden etkilenen bölgede yanma hissini yatıştırmak için günde iki veya üç kez kullanabilirsiniz.

Güneş Yanığını Tedavi Eder

Aloe verada ki jel, yatıştırıcı ve anti-inflamatuar özelliklere sahiptir, bu da güneş yanıklarını tedavi etmek için cildinize yardımcı olur. Jel, güneşten yanmış cildinizi iyileştirir ve ayrıca nem seviyesini korur. Güneş yanığını tedavi etmek için aloe vera jelini çıkarın ve yarım limon suyu ile karıştırın. Bu karışımı güneşten etkilenen bölgeye masaj yaparak uygulayın. 20 dakika sonra serin su ile durulayın

Koyu Renk Dudakları Aydınlatır

Bir süre boyunca dudaklarınız yaşam tarzı faktörlerinizden dolayı karanlık hale gelir. Aloe vera dudaklarınızı pul pul dökecek ve ölü cilt hücrelerinden kurtulup dudaklarınız yumuşak ve pürüzsüz hale getirecektir. Dudaklarınız için, 1 çorba kaşığı toz haline getirilmiş pirinci biraz aloe vera jeli ile karıştırın ve çok akıcı olmayan bir macun yapın. Bu karışımı bir fırça yardımıyla dudaklarınıza yavaşça 5 dakika sürtün, sonra da yıkayın. Haftada bir kez bu karışımı dudaklarınıza uygulayın.


FOR ENGLISH :

Aloe Vera’s Beauty Benefits

One of the most common ingredients in all skin care and hair care products is aloe vera gel. This miracle component has a solution against all skin and hair loss. It is widely used in cosmetics not only for its medical properties but also for its beauty benefits. Aloe vera is loaded with enzymes that brighten minerals, vitamins and your skin, repair dead skin, and stimulate hair growth. Here are the different beauty benefits of aloe vera gel, skin care and hair care;

aloe veraMoisturizes the skin

In addition to moisturizing your skin, it increases the elasticity of the skin and ensures it is healthy. When applied, it penetrates deep depths and restores the pH balance. Also, because it is in gel form it is not oily and can be used in every skin type. All you have to do is peel off the outer layer of the aloe vera leaf and reveal the gel. Massage your face, body, and other parts of your body every day.

Prevents Aging

Aloe vera gel can be used to delay aging symptoms such as wrinkles, fine lines and sagging, since it has a high antioxidant content that promotes skin renewal. You can prepare a face mask by blending a tea spoon aloe vera gel with a tea spoon ground oatmeal and half a teaspoon olive oil. Apply the mask and face and face. After 30 minutes, clean the mask with wet hands and rinse with cold water. Use this mask once a week to get better results.

Promotes Hair Growth

Aloe vera gel is not just a skin care ingredient, but it can also help prevent hair loss. The dead cells remove the hair from the scalp and prevent hair follicles from becoming clogged and dandruff. The gel also balances the pH balance of your scalp and promotes hair growth. To make a nourishing hair mask, mix aloe vera gel and Indian oil in a 2/1 cup. Apply this mixture to deep hair. Stay overnight in your hair and wash with a light shampoo in the morning. Repeat twice a week for healthy, shiny hair.

Saving with Acne

It has antibacterial properties that help fight bacteria that cause acne and rashes. It also has anti-inflammatory properties that improve your skin and promote the growth of new cells. To make an anti-acne aloe vera gel mask, mix a teaspoon of aloe vera gelatin with half of a sweet spoon balloon and half a teaspoon of freshly squeezed lemon juice. Apply this mixture to the affected area. After 15 minutes wash with water. Repeat this twice a day to reduce the appearance of acne in your face. You can use the gel of the aloe vera two or three times a day to fill the ice mold and then calm the burning sensation in the affected area.

Treatment of Sunshine

Aloe vera gel has sedative and anti-inflammatory properties, which helps the skin to treat sunburn. The gel heals your sunburned skin and also protects the moisture level. Remove the aloe vera gel to treat sunburn and mix with half a lemon juice. Apply this mixture to the affected area by massage. Rinse with cool water after 20 minutes

Lighten Dark Lips

For a while your lips become dark due to your lifestyle factors. Aloe vera will scorch your lips and get rid of dead skin cells and make your lips soft and smooth. For your lips, mix with a little bit of aloe vera juice made into a soup spoon powder and make a paste that is not very fluid. With the help of a brush, gently rub your lips for 5 minutes, then wash. Apply this mix lips once a week.

 

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)