Ameliyatsız Estetik Gerçekten Avantajlı Mı?

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Ameliyatsız Estetik Gerçekten Avantajlı Mı?

Ameliyat olmak istemeyen ya da narkoz almaktan kaçınan ama güzelliğini korumak isteyen birçok kişi ameliyatsız estetik yöntemlerine başvuruyor. Estetik cerrahi bireylerin psikolojisini tamamlayan, kaybolan veya eksilen özgüvenini tekrar kazandırmaya fayda sağlayan bir tıp dalıdır. Son zamanlarda geliştirilen ameliyatsız estetik operasyonlarına artan talebin arkasında, insanların güzelliklerini koruma bilinci yatıyor. İnsanlar yaşlanmadan önce koruyucu önlemler almak istiyor. Bu bilinç hızlı bir şekilde gelişmeye başladı. Zamanımızın gençliği bu konuda son derece eğitimli ve donanım sahibi. Yaşlanınca neler yaşayacağını, cildinde ne gibi değişikliklerin olacağını çok iyi biliyor. 30’lu yaşlara gelindiğinde henüz ince çizgiler oluşmadan önce önlemler almaya bakıyorlar. Konunun uzmanlarından Estetik Plastik Cerrahi Uzamanı Op. Dr. Bülent Cihantimur, ”geliştirdiğim ameliyatsız cilt yenileme tekniği Örümcek Ağı Estetiğinin bu kadar sevilmesinin nedenlerinden birisi de bu aslında”. diyerek konu hakkında açıklamalarda bulundu.

ameliyatsız estetik
Estetik Cerrahi Ruha Hitap Eder

Estetik cerrahiyi sağlık unsurlarının dışında tutmak, sağlık boyutunda olmadığını düşünmek bir yanılgı olur. Zira estetik cerrahi insan ruhuna hitap ederek insanı mutsuz kılan bedensel ihtiyaçlarına karşılık verir. Bu ihtiyaçların en temelinde “güzel ve genç kalma” olgusu yatmaktadır. İnsanlar yüzyıllardır bu konunun peşinden koşmak için bir çok yönteme başvurmuştur. Çoğu kişi genç kalabilmenin bir ütopya olduğunu düşünmektedir. Ancak günümüzde estetik cerrahinin geldiği teknolojik donanım,  yeni çalışmaların yapılması, vücudun asıl neye ve nasıl ihtiyacının olduğunun çok daha iyi belirlenmesi, güzel ve genç kalmayı hayal boyutundan çıkararak gerçeğe dönüştürüyor.

iyileşme Süreci Kısa, Kesi Yapılmayan Teknikler

Tüm bunlara ek olarak artık zamanın son derece önemli olduğu günümüzde insanlar çoğu zaman zamansızlıktan dem vurmaktadır. Modern dünyamızda, iyileşme süreci kısa, kesi yapıldan ve cerrahi işlemlerin olası risklerini ortadan kaldıran teknikler geliştirilmektedir. Ameliyatsız estetik teknikleri artık lokal anestezi ya da bölgesel uyuşturma ile yapılmaktadır. Ayrıca kesi yapılmadan ya da mikro girişlerle kolaylıkla uygulanabilmektedir. İple Kepçe Kulak Estetiği, Basit Burun Estetiği, Örümcek Ağı Estetiği, Genital Güzelleştirme gibi teknikler kesi yapılmadan gerçekleştirilen tekniklerdir. Aynı zamanda bu tekniklerin ortak noktası, kişilere iyileşme döneminde sorun çıkarmamasıdır. Ameliyatsız estetik uygulamalara olan talebin ilerleyen zamanlarda çok daha fazla artacağını düşünülmektedir.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)