Sonsuzluğun Başlangıcı: Anne #AnnelerGünü

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Anneler Günü ve Dün Yitirdiğimiz Annelere ithafen..

 #AnnelerGünü

Bir Öğretmen.. Annesinden uzakta Anadolu’nun bir köyünde yıllardır öğretmenlik yapıyor anne hasretiyle ve mesleğinden de memnun.. Öğrencilerini de çok seviyor.. Tabi Öğrencileri de onu.. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Kadına karşı şiddet konulu bir yazı yazmış, internette en çok aranıp okunan yazılar arasında yer almıştı.. Ve Bugün Yani Anneler Gününde ise Anne hasretini, özlemini, anne olmayı, anneliği dün yitirdiğimiz annelere ithafen çok güzel şekilde kaleme almıştır.. Kadına Şiddet konusu gibi bu yazısı da ilgi çekeceği şüphesiz..

Bir çoğumuz için sıradan bir gün belki de: Mayısın ikincisi haftası, Pazar günü.. Koca takvimden sadece bir sayfa bir sonraki gün koparılmayı bekleyen.. Muhtaç gecelerimizin fedakar bekçilerini, ruhumuzun kusursuz tamircilerini anmak için sadece bir neden belki de.. Derler ki cennete giden en kısa yol; ne rehbere ihtiyaç var ne pusulaya ne de ayaz gecelerde ışıldayan kutup yıldızına.. Peki, kim bu isimsiz kahraman, tanıyor muyuz? Henüz adını bile zikretmedim. Oysa ki; o, geçmişimizin şahidi ve gelecek güzel günlerimizin bestecisi.. Evet, annemiz, annelerimizden bahsediyoruz. Hayat bir senaryo ise eğer, annelerimiz bizim başrol kahramanlarımız ve en kusursuz senaristlerimiz belki de..

İlmek ilmek dokuduğu, ilik ilik ruhlarımıza işlediği koşulsuz ve eşsiz sevgisiyle, varlığımıza varlık katan kalplerimize ışık saçan o kadın.. Yaşadığı her zorluğa rağmen var olabilmiş, ayakta kalabilmiş..Çünkü o bir anne.. Uzattığında elini dokunabileceğin bir can, kırıldığında tutunabileceğin bir dal, düştüğünde tutup kaldıran bir güç.. Zarif, narin, hassas, merhametli, fedakar, vefalı, sevgi dolu, şefkat pınarı.. Annelerin yüreği..

Çözülmeyi bekleyen bir sır gibidir anneler. Bitmeyen o sıcacık duyguların kaynağı, tüm hatalarımızın en karanlık kuyularda yok edicisi, yaşadığımız tehlikelerin önündeki o zırhlı aşılmaz fedakar güç, minik dünyamızın içindeki o dev insan.. En karanlık anlarına gri bulutların arkasından süzülen güneş gibi açar. En acı anlarımıza bir umut ışığı saçar. Sonsuzluğun ne olduğu onun sevgisinde anlam bulur. Annenin sonsuz sevgisinde..

Eğer, gözleriniz karanlığa dalarsa ateş böceklerini getirin aklınıza. Nasıl ki ateş böcekleri vücutlarındaki kimyasal ile oksijeni birleştirerek ışık saçar etrafa.. O ışık için tüketirler nefeslerini.. İşte anneler de böyledir. Anne de nefretini tüketir sevgisine katar ışık olur yollarımıza.. Çoğaldıkça çoğalır sevgisi, bütünleştirir ruhlarımızda.. Hayat denen bu uzun maratonda yolumuzu aydınlatan ve bize umut saçan ateşböcekleri misali ışık olur yağar tüm karanlıklarımıza..

Anne! Sahi ne demek anne? Sonsuzluğun başlangıcı.. Ruhumuzun var oluşu.. Bedenimizin can buluşu.. Tüm sevgilerin özü.. Sevgilerin en güçlüsü.. Koşulsuz bağlılık.. Vazgeçememek.. Eşsiz tecrübe.. Sınırsız güven.. İlk aşk..

ANNE OLANLARIN VE ANNE ADAYLARININ ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN..

 #AnnelerGünü

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)