Baş Ağrısına Doğal Çözümler

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Baş Ağrısı Tedavisi için Doğal Çözümler

Gece geç uyumak, gerginlik, düzensiz uyku programı ve içinde yaşadığımız kaotik dünya sağlığımızı rahatsız eder. Baş ağrısı, baş veya boyun bölgesinde ağrı olarak tanımlanabilir. Baş ağrısı, anormal nöron aktivitesi, başta fizyolojik değişiklikler, genetik faktörler, kan damarı daralması, aşırı uyku, az uyku, boyun gerginliği, göz yorgunluğu ve dehidrasyon gibi birçok faktöre bağlı olarak ortaya çıkar. Şiddetli bir baş ağrısı da depresyon riskini arttırır. En sık karşılaşılan rahatsızlıklardan biridir ve çoğu zaman onu bir kenara bırakıp çalışmalarınıza devam etmeniz beklenmektedir. Bununla birlikte, baş ağrısı günlük rutini bozar. Ayrı bir baş ağrısı sayesinde gündelik faaliyetlerde bulunmak bir meydan okuma haline gelir. Hap kullanmak sağlığımız için iyi olmadığını bildiğimiz halde bir ağrı kesici içeriz. Bu nedenle, sık sık baş ağrısı çekiyorsanız baş ağrısı tedavisi için daha doğal yollar denemeniz gerekir. Baş ağrısı tedavisi için etkili bazı doğal çözümler;

baş ağrısı tedavisi
1. Nane Suyu

Nane ve mentolün ana bileşenleri baş ağrısından kurtulmanıza yardımcı olur. Birkaç nane yaprağı alın ve suyunu çıkarın. Meyve suyunu alnınıza uygulayın. Birkaç dakika içinde bir baş ağrısı hafifletir. Baş ağrısı tedavisinde nane çayı kompresini de kullanabilirsiniz. Nane yapraklarının suyu bile baş ağrısı için etkili bir tedavidir.

2. Zencefil

Boğaz ağrısı, karın ya da baş ağrısı yaşamanıza bakılmaksızın, zencefil doğal bir ilaçtır. Başınızın içindeki kan damarlarının iltihaplanmasını azaltarak ağrıyı hafifletir. Baş ağrısını anında rahatlama imkanı sunar. Zencefil ayrıca migrenle ilişkili mide bulantısını bastırmaya yardımcı olacaktır. Nasıl kullanılır? Çiğ zencefili veya zencefil tozunu suda kaynatın ve buharı teneffüs edin. Bir başka yol, zencefil tozu ve iki çorba kaşığı su ile hazırlanan zencefil macununu alına uygulamaktır. Birkaç dakika boyunca alında kalmasını sağlayın ve sonra rahatlamak için yıkayın. Aynı zamanda limon ve zencefil suyunun eşit miktarda karıştırarak içebilirsiniz.

3. Badem

Hap yerine badem ye. Kuru meyve, gerilim tipi baş ağrısı için doğal bir çaredir. Ağrı kesicilerde bulunan aynı bileşen olan salisin içerir. Baş ağrısından kurtulmak için iki avuç badem yiyebilirsiniz. Bununla birlikte, badem, migrenden muzdarip olanların tetikleyicisidir.

4. Elma Sirkesi

Baş ağrısı tedavisinde hem elma sirkesi, hem de elma kullanabilirsiniz. Sabah kalktığınızda geceden kalma korkunç bir baş ağrınız varsa, bir bardak elma sirkesi karışımı için. Bu içeceği yapmak için, bir bardak suya 2 çay kaşığı elma sirkesi, bal ve birkaç damla limon suyu ekleyin. Bu suyu günde iki ila üç kez için. Baş ağrısı tedavisinde elma sirkesi kullanmak için bir başka yöntem, elma sirkesi ve suyu eşit miktarda kaynamasıdır. Ardından buharı teneffüs edin. Sinüs baş ağrılarından hızlı bir rahatlama sağlayacaktır.

5. Fesleğen Yaprakları

Fesleğen yaprakları, İtalyan yemeklerinde yaygın bir pişirme maddesi olup aynı zamanda bir baş ağrısı için doğal bir çare konumundadır. Güçlü kokulu ot, baş ağrısı oluşturan gergin kasları sakinleştirmeye yardımcı olur. Bir bardak su kaynatın ve içinde birkaç fesleğen yaprağı ilave edin. Bir süre kaynatın. Bu çayı yavaşça yudumlayarak için. Ayrıca lezzetli hale getirmek için bal ekleyebilirsiniz. Bir başka yol, fesleğen yaprakları suda kaynatıp buharı teneffüs etmektir. Alnınızı fesleğen yağı kullanarak masaj yapın.

6. Buz Paketleri

Bir buz paketinin uyuşturucu etkisi acıyı yönetmenize yardımcı olur. Enflamasyonun azaltılmasına da yardımcı olacaktır. Migrenin baş ağrısından kurtulmak için buz paketini başınıza yerleştirebilirsiniz. Ayrıca bir paket donmuş bezelye veya başka soğutulmuş sebze ve soğuk kompres kullanabilirsiniz. Başka bir yol da, bir bezi buz suyuna daldırıp beş dakika boyunca alnının üzerine koymaktır. Birkaç kez tekrarlayın ve başınız ağrısı birkaç dakika içinde kaybolacaktır.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)