BB Krem Seçimi ve Uygulama Yöntemleri

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

BB Krem Seçimi ve Uygulama Yöntemleri

BB krem, çoğunlukla nemlendirici, astar ve hafif temel olarak işlev gören popüler bir kozmetik üründür. Daha önce hiç kullanmadıysanız, çok fazla uygulama hatasını kolayca yapabilirsiniz. Doğru şekilde uygulamanızı öğrenmek için yardıma ihtiyacınız varsa, okumaya devam edin.

BB Krem
Doğru BB Kremi Seçme

1. BB Kremin sunduğu ürünleri öğrenin. Her BB Kremin çeşitli özellikleri vardır ve çeşitli efektler sunar, ancak her biri değişebilir. Bir BB Kremi satın almadan önce sunduğu özellikleri tam olarak bildiğinizden emin olun. Olası özellikler şunları içerir:

  • Nemlendirici
  • Cilt beyazlığı
  • UV ışınlarını bloke etmek
  • Cildi astar
  • Cildi renklendirirken
  • Refraktif ışık cildin daha parlak görünmesini sağlar
  • Yaşlanma karşıtı bileşenlerin sağlanması
  • Cildi vitaminlerle zenginleştirir.

2. BB Kremin incelemelerini okuyun. Kozmetik şirketi ne kadar saygın veya BB Kremin sunduğu iddiaları ne olursa olsun, her cilt tipi için farklı seçenekler sunacaktır. İncelemelerin okunması, ürünün sizin için hem kaliteli hem de uygun olup olmadığını anlamanıza yardımcı olacaktır. Cildin tonu, cilt tipi ve cilt kusuru konusunda inceleme yapın. Böylece tecrübelerinizin durumunuza ne derece uygun olduğunu ölçebilirsiniz.

3. Cildiniz için en iyi BB Kremi seçin. Farklı cilt tipleri, kozmetik giderek farklı ihtiyaçlara sahiptir. En etkili deneyim için, hangi cilt türüne sahip olduğunuza bağlı olarak yağlı cilt, normal cilt veya kuru ciltlere yönelik bir ürün seçin.

 • Yağlı cildiniz varsa, mat görünümlü bir BB Kremi düşünün. Doğal bitki özlerini ihtiva edenlere doğru çekin. Bu cilt tipi hassas olma eğilimindedir ve doğal özler içeren bir BB Kremin reaksiyona neden olma olasılığı daha azdır.
 • Normal cildiniz varsa cildi yumuşatacak nemlendirici bir BB Krem düşünün. Cildinizin tonunu dengelemek için yardıma ihtiyacınız varsa, beyazlatıcı içeriğe sahip olanları tercih edebilirsiniz.
 • Kuru cildiniz varsa, sulu kıvamda bir BB Krem tercih edin; çünkü sert kıvamlı kremler aşırı kuruluğa neden olabilir. Nemlendirici formülleri de aramalısınız.

4. Cildinize en uygun renk tonunu seçin. BB Kremleri çok çeşitli renk tonlarına sahip olmama eğilimindedir, ancak çoğu renk tonları çeşitlidir. Doğal ten tonunuza en yakın olan ton muhtemelen size en uygun olacaktır. Tonları karşılaştırırken, yüzünüzdeki ve boynunuzdaki cilt ile karşılaştırın. Ellerinizdeki cilt yüzünüzdeki cildin tonundan biraz farklı olabileceğinden elinizde deneme yapmayın.

5. Mümkünse bir numune alın. Bir örnek alın ve yüzünüze uygulayarak gün boyunca kullanın. Hem doğal hem de yapay ışıkta görünümünü kontrol edin.  Aydınlatma, kremin görünüş biçiminde büyük fark yaratabilir. Bir kozmetik mağazasındaki aydınlatma ile dışarıdaki görüntü aynı olmayabilir. . Sonuç olarak, satın almadan önce birkaç saat boyunca çeşitli yerlerde kremin görünüşünü kontrol etmek en iyisi olacaktır.

BB Krem Uygulama Yöntemleri

BB Krem
1. Parmaklarla BB Kremini Uygulama

Parmaklarınızı ne zaman ve niçin kullanmanız gerektiğini bilin. Çoğu kişi, en kolay yöntem olduğu için parmaklarını kullanmayı tercih eder. Elinizin arka kısmına az miktarda BB Krem sıkın.  Alın, burun, iki yanak ve çeneye nokta seklinde uygulayın. Uyguladığınız bu noktaların miktarı eşit olmalıdır. Kremi yüzünüzdeki çizgilere veya büyük lekelere uygulamayın. Cildinizin çok ağır görünmesini  önlemek için ince bir kat uygulamanız yeterlidir. BB Kremi orta parmaklarınızla dairesel bir hareket ile cildinize dağıtın. Bu nazik, hafif basınç, cildi tahriş etmeden kremin eşit bir şekilde yüzünüze yayılmasını sağlar. Alınla başlayın ve ortadaki her yanağınıza doğru yolunuzu aşağıya doğru devam ettirin. Daha sonra burnunuza ve çenenize doğru ilerleyin, son olarak yanaklarınızla bitirin. Son olarak kremi gözlerinize hafifçe uygulayın. Göz çevresine geldiğinizde daha hafif bir basınç uygulayın.

Uygulamayı bitirdikten sonra BB Kreminin kuruması için birkaç dakika bekleyin. Kuruduktan sonra, yüzünüzü kontrol edin ve tekrar uygulamaya ihtiyaç duyan belirli alanlar varsa, üzerine ince bir BB krem ​​tabakası sürebilirsiniz. Ancak unutmayın ki, BB Krem ile asla kusursuz bir görünüm elde edemezsiniz.

BB Krem
2. Süngerle BB Krem Uygulama

Sünger uygulaması yağlı ciltli insanlar için en uygun olanıdır. Yağlı cilde sahip kişilerin BB Kremi parmaklarıyla uygulamaları ciltlerinin daha fazla yağlanmasına neden olur. Fırça ise daha az kuvvetlidir, bu nedenle yağlı cildiniz varsa, bir fırça kullandığınızda BB Kremini eşit derecede yüzünüze dağıtmanız zor olur.

BB Kremi uygulamak için kullanmadan önce makyaj süngerini nemlendirici bir yüz sütü ile hafifçe ıslatın. Sünger kullanmak cildinizin nem seviyelerini düşürebilir. Bu yüzden nemlendirici bir yüz sütü ile bunu önleyebilirsiniz. Elinizin arkasında az miktarda BB krem sıkın. olsun. Orta parmağınız ile alın, burun, iki yanak ve çeneye beş nokta uygulayın. Bir makyaj süngeri kullanarak BB Kremini harmanlayacak olsanız bile, miktarı daha iyi kontrol etmek için parmaklarınızı kullanarak cildinizin emmesini sağlayabilirsiniz. Daha sonra sünger kullanarak BB Kremi cildinizde pürüzsüz hale getirin. BB Kremi sağlam, düz, dışa vuruşları kullanarak cildinize sürün. Alından başlayın ve merkezinizden alnınızın kenarlarına doğru yolunuzu çizin. Burun ve çene ile devam edin. Daha sonra dışa vuruşları kullanarak yanaklarındaki BB Kremini sıkıca cildinize sürerek bitirin.
Göz çevresine uygularken basıncı azaltın. Göz çevresindeki bölge daha hassas olduğu için sert basınç deriye zarar verebilir. Bu bölüm için parmaklarınızı veya süngeri kullanabilirsiniz. Süngerle yayılma ve basınç üzerinde daha az kontrol sahibi olduğunuzu düşünüyorsanız, bu bölgede parmaklarınızı kullanın.

BB Krem
3. BB Kremi Fırça ile Uygulama

Kuru cildiniz varsa ve sıvı BB krem kullanıyorsanız bu yöntem en iyisidir. Sert kremler için genellikle bu yöntem önerilmez. Kuru cilde sahipseniz, parlatıcıları uygulamak için parmağınızı kullanmanız, tahriş olmuş cildi daha da tahriş edebilir ve kuru cildinizin daha kurumasına neden olabilirsiniz. Buna ek olarak, sünger kullanmanız çok güçlü olabilir ve cilt az nemle karşılaştığından soyulmasına neden olabilir.

Bir elin avucuna az miktarda BB Krem sıkın. Elinizin avuç içi daha fazla ısıya sahiptir, bu yüzden BB Kremini ısınabilir ve daha sıvı hale getirebilirsiniz. Böylece kremi yaymak daha kolay olur. Kremi alın, burun, iki yanak ve çeneye olmak üzere beş nokta şeklinde uygulayın. Noktaların büyüklüğünün eşit olmasına dikkat edin. Bir makyaj fırçası kullanarak BB Kremi harmanlayacak olsanız bile, miktarı daha iyi kontrol edebilmek için parmaklarınızı kullanarak başlangıç ​​miktarını belirleyebilirsiniz. Daha sonra fırçayı kullanarak BB Kremi cildinizde pürüzsüz hale getirin. Kremayı yüzünüze ve cildinize yaymak için eşit, sağlam, dışa fırça vuruşları yapın. Fırça darbeleri doğal olarak biraz daha yumuşak olacağı için biraz baskı kullanmaktan korkmayın. Alnınızın merkezinden başlayın ve kremi üste ve yana doğru fırçalayın. Burnunuzu yukarı ve aşağı ve çenenizi yana doğru fırçalayın. Bir önceki alanın bitiş noktasına ulaşıncaya kadar yanaklarınızda fırçayı her yöne hareket ettirerek kremi karıştırın. Göz çevresi için parmaklarınızı veya fırçayı kullanabilirsiniz. Genel olarak sert bir basıncın fırça ile uygulanması zor olduğundan, fırça kullanımı göz bölgesi için idealdir.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)