Erkekler Botoks’ta Kadınlar ile Yarış Halinde

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Erkekler Botoks’ta Kadınlar ile Yarış Halinde!

Botoks başta olmak üzere estetik furyası kadınlarda olduğu  gibi erkekleri de tesiri altına aldı. Kısaca; gençliğe düşkün olmak, güzel görünmek yalnızca hanımefendilere özgü bir şey değil! Daha genç, estetik ve fit bir görünüme haiz olmak için erkeklerin de sıklıkla tercih etmiş olduğu çeşitli operasyonlar var. Peki bunlar neler? Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Senem Özge Turaçlı Karagüven, açıklıyor!

 

Botoks

Erkekler Botoks’ta Kadınlar İle Yarışıyor

 

Hepimiz Genç Görünmek İsteriz!

Yaşlanmayı geciktirmek yalnızca kadınların istediği bir şey değil. Birçok erkek yaşlanma izlerini yok etmek için estetik cerrahlarına başvurmaktadır. Yüzdeki kırışıklıklar yalnızca yaşlı görünmeyi değil, kişileri bitkin bitkin bir ifadede de gösterir. Erkeklerde botoks uygulaması kadınlardan birazcık daha değişik yapılmaktadır. Erkeklerin kas yapısı ve kuvvetine nazaran yüz ifadesini değiştirmeyecek şekilde daha hususi planlanır. Botoks uygulamasının en mühim özellikleri; yüzdeki erkeksi ifadeyi koruyacak şekilde planlanarak uygulanması ve sert ifadeyi yumuşatarak daha dinlenmiş bir ifade oluşturmasıdır. Uygun dozlardaki enjeksiyonlar ile mimiklerde donma, yüzde şaşkın ve gerilmiş bir ifade oluşturmamaktadır. Botoks uygulaması yapıldıktan hemen sonra günlük yaşama geri dönülebilir. Botoks kalıcı olmayan ve çoğunlukla altı ayda bir tekrarlanacak şekilde yılda iki kez uygulanması ihtiyaç duyulan bir uygulamadır.

 

Saç Dökülmesi En Yaygın Sorun!

Saç dökülmesi toplumumuzda kadın yada erkek demeden her insanın problemi. Erkeklerde ise kafada oluşan kelliğe kadar giden bu durumdan kurtulmak mümkün. Hastanın muayene sonrası teşhisine nazaran saç mezoterapisi, PRP tedavisi yada saç ekimi işlemleriyle saçlar eskisinden oldukça daha iyi olabiliyor.

 

Jinekomasti (Erkeklerde Meme Büyümesi) En Çok Tercih Edilenlerden!

Son zamanlarda erkeklerde dış görünümüne oldukça itina gösteriyor. Aynaya baktıklarında fit vücutlu, bakımlı bir adam görmek istiyorlar. Sadece memelerin büyük olması, toplumsal ve ruhsal problemleri bununla beraber getiriyor. Jinekomasti birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir. En sık kilo alımına bağlı görülse de altta yatan bir hormon bozukluğu ya da alkol, bazı antidepresanlar, vücut geliştirme ilaçları ve maddelerinin kullanımı da memelerde büyümeye yol açabilmektedir. Jinekomastide kilo kaybı, problemi çoğu zaman çözmez. Memelerin durumuna nazaran cerrahi müdahale ile tedavi yapılması gerekir. Cilt fazlalığı olmayan, yalnız meme dokusunda gelişme olan kişiler için liposuction (yağ aldırma) kafi bir yöntemdir. Meme dokusu liposuctionla kafi oranda dışarı alınamazsa, meme başı çevresinde yarımay şeklinde ufak bir kesi eklenebilir.

 

Erkeklerde En Sık Meydana getirilen Öteki Estetik Operasyonlar

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)