Doğru Bronzlaşma Kuralları

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Doğru Bronzlaşma Kuralları

Mükemmel bir bronz cildin elde edilmesi, düzgün bir şekilde yapılmadığı takdirde risklidir. Tipik olarak, insanlar güneşin zararlı UVA ve UVB ışınlarına karşı yerleşik bir güneş koruyucu korumaya sahip olma avantajından dolayı bronz tenli bir cilde sahip olmak istemektedirler. Melanin, bronz cilt pigmentasyonunu mümkün kılan maddedir. Hipofiz bezi, endokrin sisteminin ana bölümlerinden biri olarak hizmet eder ve bu hücreler melanositleri tanen melanin üretmek için bu hücreleri uyarmak için melanositleri uyarır. Bronzlaşma, yapılacakların ve yapılmayacakların uygun ve doğru prosedürleri ile ölçüldüğünde güvenlidir. 

bronzlaşma
Güvenli ve sağlıklı bir bronzlaşma tedavisine sahip olmanın garantileneceğinden emin olmak zorunda olduğunuz sürece, seçiminize bağlı olarak kozmetik veya doğal bronzluk tercih edebilirsiniz. 
Birçok kişi soruyu “Doğru bronzlaşma nasıl olmalıdır?” diye soracaktır. Bu yazıda, doğal olarak bronzlaşmış bir cilde sahip olmanın uygun yolu için önlemlere ve cilt pigmentasyon tedavilerini öğreneceksiniz.

Gerekli Kozmetik Çözümleri Nelerdir?

Vücudunuzu güneşin dikenli ısısı altında açığa çıkarmadan önce, cildinizi sağlıklı ve nemlendirilmiş halde tutan melanin oluşumuna yardımcı olacak aşağıdaki cilt bakım ürünlerini kullanmalısınız.

1. Bronzlaşma Yağı / Losyonu

Deriyi daha hızlı bir şekilde bronzlaştırmak için, cildin hızlı ve güvenli bir şekilde pigmentasyonu için bronzlaştırıcı yağı uygulamanız gerekir. Bronzlaşma yağları veya losyonları, kan akışını arttıran ve cildin melanin üretmesini sağlayan aktif maddelerle formüle edilir. Bronzlaşma ürünleri SPF içerebilir veya içermeyebilir, ancak güvenli bir cilt tabaklama için bir SPF 15 ve üzeri bileşenli bronzlaşma yağı veya losyonu kullanmanız önerilir.

2. Güneş Koruyucu / Güneş Kremi

Doğrudan UVA ve UVB güneş ışınlarından cildi koruyan tüm zamanların popüler ürünü Güneş kremidir.  Güneş kremi uygulamak önemlidir, böylece ısı yoğunluğunu ve güneş ışınlarının cilde zararlı etkilerini azaltacaktır.

3. Eksfoliye Edici Ürünler

Eksfoliasyon ölü deri hücrelerinin çıkarılmasıdır ve cilt yenilenmesini destekler. Güvenli bir pul pul dökülme tekniğine yol açabilecek birçok ürün vardır. Ölü cilt hücrelerini yok etmek ve cildin pürüzsüz ve güzel olmasını sağlamak için bir lif kabağı, sünger, vücut ovma veya peeling kremleri kullanabilirsiniz. Birçok dermatolog ve cilt uzmanının önerdiği gibi, cildin kurumasını önlemek için peeling sadece haftada en az iki kere yapılmalıdır.

4. Nemlendirici

Pul pul dökülme yapıp yapmadığınıza bakılmaksızın, pul pul dökülme ve bronzlaşma sırasında her zaman bir nemlendirici kullanmalısınız. Akne, kızarıklık ve alerjiye yol açabilecek cilt problemleri yaşamayacağınız için, komedojenik olmayan ve hipoalerjenik bir nemlendiriciyi seçtiğinizden emin olun. Nemlendirici cildinizi serin tutar, yumuşatır ve soyulmasını önler. Ayrıca, tenin kurumasına neden olmadan bronzluk uzun sürebilir.

5. Dudak Balsamı

Dudakların da cildin bir parçası olduğunun farkında olmalısınız, ancak dudaklar uygun bir nemlendirici ile işlem görmediği takdirde kolayca kurumasına ve çatlamasına neden olur. Dudak balsamı, dudakları esnek ve pembe tutmak için uygun ve etkili cilt bakım çözümleridir. Dudak balsamı, dudakları nemlendirebilen temel bileşenlerle uyarılır. Zararlı UV ışınlarına karşı daha fazla koruma sağlamak için SPF’li bir dudak balsamı kullanılması tavsiye edilir.

Doğru Bronzlaşma için 10 Temel Adım

1. Bronzlaştırıcı Losyon veya Yağı Uygulayın

En sevdiğiniz bronzlaştırıcı losyonu veya yağı alın ve cildinizin her yerine uygulayın. Losyon ya da yağı sürerken dairesel hareketlerle masaj yapın, böylece cildin gözenekleri solüsyonunu kolayca emebilir.

2. Güneş Koruyucu veya Güneş Kremi Kullanın

Losyon veya yağı sürdükten 10 ila 20 dakika sonra güneş koruyucu veya güneş koruması uygulayın. Güneşlenmeden önce 30 dakika ila 1 saat arasında güneş koruyucu veya güneş kremi sürülmesi tavsiye edilir.

3. Dudak Balsamı Uygulayın

Güneş dudakların kurumasına ve çatlamasına neden olun. Dudaklarınızı nemlendirmek için her zaman dudak balsamı uygulayın. Güneş banyosundan sonra bile yumuşak ve pembemsi dudakları koruyacaksınız. Daha etkili bir koruma için dudak balsamını her 20 dakikada bir tekrar uygulayabilirsiniz.

4. Güneşlenme Süresine Dikkat Edin

Genellikle önerilen bronzlaşma süresi 20 ile 20 dakikadır. Aksi takdirde güneşin yoğun ısısı altında bir saat kalmanız gerektiği anlamına gelmez, aksi takdirde güneş yanıkları olacaktır. Güneşlenmenin en verimli yolu 20 ile 30 dakika arasındadır. Cildin çok fazla güneşe maruz kalmasını önler ve yavaş yavaş cilt bronzlaşmasını sağlar.

5. Şapka Takın

Bir şapka ve gözlük takmayı unutmayın, böylece kafa derisinin yanı sıra gözler güneşin doğrudan ısınmasını önleyebilir. Kafa derisi ve gözleriniz hassastır, dolayısıyla onları korumanız gerekir.

6. Vücudunuzu Çevirin

Düzgün bir cilt tonu elde etmek için vücudunuzun konumunu değiştirin. Vücudunuzu, değişen pozisyonda bir güvenlik önlemi olarak düzgün bir şekilde güneşlenmek ve doğal bir bronzluk elde etmek için en az 20 ila 30 dakika ara verin.

7. Serin Banyo Yapın

Güneşlendikten sonra, şimdi serin bir banyo yaparak vücudunuzu rahatlatın. Isıyı telafi eder ve uyguladığınız yağları ve losyonları çıkarır. Dahası, kendinizi rahat ve ferah hissettirir.

8. Cildinizi Ölü Deriden Arındırın

Eksfoliasyondan hemen sonra pul pul dökmek zorunlu değildir, ama aslında bir veya iki aralık tavsiye edilen tedavidir. Eksfoliasyon sadece ölü deri hücrelerini değil, aynı zamanda sağlıklı bronzluğun etkisini de uzatacaktır.

9. Nemlendirici Uygulayın

Pul pul döktükten sonra, en sevdiğiniz nemlendiriciyi göz önünde bulundurun ve cildinize uygulayın. Bu, cildin dökülmesini, soyulmasını ve kurulmasını önleyecektir, böylece cildi esnek, sıkı ve dıştan koruyacaktır.

10. Vücudunuzu Sulu Tutun

Vücudunuzu uygun miktarda sıvıyı içerek ve her gün su alımınızı artırarak içeri ve dışarı sulandırmalısınız. Standart, güzel, esnek ve nemlendirilmiş bir cilt için günde en az 8 bardak su tüketin.

Bu kolay 10 adımı takip ederek sağlıklı bir bronzluk elde edilebilir ve cildin doğal bronzlaşmasının yanı sıra bronzlaşırken kullanılacak ürünleri de dikkatli seçin. Doğru bronzlaşma prosedürüne dikkat etmezseniz bronzlaşma ile ilişkili riskler vardır, cilt tahrişlerine ve kansere neden olur. Bronzlaşma işlemini yaparken acele edilmek zorunda değilsiniz çünkü mükemmel bir bronz elde etmek için zaman alabilir. Güvenli ve sağlıklı bir bronzlaşma yöntemi için yukarıda belirtilen basit teknikleri uygulayın.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)