Burun Dolgusu Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

10 Dakikada Hokka Gibi Bir Buruna Kavuşmak Mümkün

Burun dolgusu, kusurları iyi bir şekilde kapatarak günlük yaşama hızlı dönüş imkanı sunuyor. Sunduğu bu avantajlar ile günümüzde en çok tercih edilen medikal estetik uygulamaları arasında yer alıyor. 18 aya kadar kalıcı olabilen burun dolgusu  10-15 dakikada gerçekleştiriliyor. Burun dolgusunun tecrübeli hekim tarafından, güvenli ürünler kullanılarak yapılmasının önemine özellikle vurgu yapılıyor.

burun dolgusu
Burun dolgusu, günlük hayata hızlı dönüş imkanı sunuyor. Ayrıca acı ve ağrılı bir işlem olmayışı nedeniyle artık daha çok tercih edilen bir uygulamadır. Kişinin biyolojik süreçlerine bağlı olarak 18 aya kadar kalıcı olabilen uygulama 10-15 dakika içinde yapılıyor. Dr. Dilay Yılmaz Demiryontar, uygulama yaptırılırken dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi verdi.

Sağlık İçin Eriyebilen Hyaluronik Asit Tercih Edilmeli

Burun dolgusu, ameliyatsız yapılan bir uygulama olduğu için sıklıkla tercih ediliyor. İşlem öncesi lokal anestezik krem kullanılarak burun tamamen uyuşturuluyor. Uyuşturma sayesinde burna işlem yapılırken hiçbir acı hissedilmiyor. Burnun önceden fotoğrafları çekilerek dolgu şekli belirleniyor. Burna, hyaluronik asit türevleri enjekte ediliyor. Piyasada çok farklı hyaluronik asit türevleri vardır. Ancak; ürünün kalıcılığının daha garantili olması ve hasta güvenliğinin en üst düzeyde sağlanması  gerekir. Bu nedenle FDA onaylı eriyebilen hyaluronik asit türevi olan dolgu maddeleri tercih etmek gerekir. Burun dolgusu yapılırken kalıcı ya da uzun süre erimeyen ürünlerin kullanılması son derece tehlikelidir. Kullanılan bu ürünler telafisi güç hatta imkansız sonuçlara neden olabilir. Uygulama yaklaşık 10-15 dakika kadar sürüyor. Uygulama sonrası günlük hayata rahatlıkla devam ediliyor. Herhangi bir iyileşme süresine ihtiyaç duyulmuyor. Bu nedenle sıklıkla tercih edilen bir uygulama oluyor.

Burun Dolgusu İle Burun Küçültülmesi Mümkün Değildir

Dolgunun kalıcılık süresi 12-18 ay arasında değişmektedir. Bu süre kullanılan dolgu türü, miktarı ve kişinin biyolojik süreçlerine bağlı olarak değişiklik gösterir. Dolgu eridikten sonra yani etkisi geçtikten sonra istek halinde uygulama tekrarlanabilir. Bu tekrarlar ile elde edilen sonuç devam ettirilir. Buruna dolgu uygulaması; burun eğriliği, burun ucu kaldırma, burun asimetrisi gibi amaçlarla yaptırılır. Bunların dışında, estetik ameliyatlar sonrasında burun üzerinde bulunan çökük alanların doldurulması ve hafif asimetrilerin düzeltilmesi amacıyla da yapılabilmektedir. Ancak burun dolgusu ile burun küçültülmesi mümkün değildir. Bu nedenle dolgu ile burun estetiği her hasta için yapılmaz. Gerçekçi olmayan kişilere yapılmamalıdır.

Lütfen Konuya Oy Verin
[Toplam: 2 Average: 5]

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)