Çene Dolgusu Yaptırırken Altın Orana Dikkat

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Çene Dolgusu Yaptırırken Altın Orana Dikkat

Meryem Uzerli ile Gündeme Oturan Çene Dolgusu

Meryem Uzerli’nin fazla kilolarından kurtulduktan sonra yaptırdığı estetikler fotoğraflarının yayınlanmasıyla gündeme oturdu. Uzerli’nin özellikle yaptırdığı çene dolgusu ile yüz hatlarının daha keskin oluşu dikkat çekiyor.

çene dolgusuSon zamanlarda sıklıkla tercih edilen çene dolgusu operasyonu, yüz hatlarını belirginleştirmek isteyenler tarafından yaptırılıyor. Özellikle kadınlar, daha genç, dinamik ve güzel görünmek için bu gibi küçük dokunuşlara başvuruyor. Ancak kadınlar çene dolgusunu yaptırırken eski halinden çok da uzaklaşmadan hafif dokunuşlarla bu değişimi gerçekleştirmek istiyor. Medikal estetiklerde doğal bir görüntü yakalamak için yapılması gerekenleri Medikal Estetik Uzmanı Dr. Ozan Özcan anlatıyor.

Yüzde altın oranı yakalamak önemsiz gibi görünür. Ancak çene estetiği de en az burun estetiği kadar önem taşımaktadır. Çene estetiği son zamanlarda gündemde olan ve özellikle kadınlar tarafından sıklıkla yaptırılan bir operasyondur. Çene estetiği, cerrahi olarak yapılmakla beraber dolgu maddeleri ile de yapılabilmektedir.

Kişinin çene dolgusu veya protezine ihtiyacı olup olmadığı ise yüzdeki altın orana göre belirlenmelidir. Peki, nedir altın oran? Basit olarak yüzü 3 bölüme ayırıyoruz. Alında saç çizgisi ile burun kökü birinci bölge, burun kökü burun ucu ikinci bölge ve burun ucu ile çene ucu olan üçüncü bölgedir. Bu üç bölgenin de arasındaki mesafe eşit olmalıdır. İşte, bu eşitlik altın oran olarak adlandırılır.

Yüzün alt üçte bir kısmında da burun kökü ile alt üst dudak birleşim kıvrımı üçte bir, dudak kıvrımı çene ucu mesafesi de üçte iki olmalıdır. Aynı zamanda yan profilden çenenin önde veya geride olmamalıdır. Önden çenenin genişliğinin uygun ölçülerde olması gibi birçok faktör de önem taşımaktadır.

Çenedeki golf topu görünümünden, çene dolgusu ve botoks uygulamaları ile kurtulmak mümkündür. Dolgu uygulamalarının 1 yıl kalıcılığı vardır. Çenenizi daha sivri, hatları daha keskin istiyorsanız yüz yapınızın yüz oranının buna uygun olup olmadığı belirlenmelidir. Aynı zamanda yüzünüzün buna ihtiyacı olup olmadığını mutlaka uzman kararına bırakılmalıdır. Ufak bir tavsiye; kalıcı bir uygulamadansa dolgu maddeleri ile uygulama yaptırıp beklentinizi karşılayıp karşılayamadığını görebilirsiniz.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)