Cilt Bakımı Önündeki 5 Engel ve Çözümleri

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Cilt Bakımı Önündeki 5 Engel ve Çözümleri

Cilt Bakımı biz kadınlar için önemli bir konu. Aynaya baktığınızda cildinizin aslında istediğiniz gibi görünmediğini mi düşünüyorsunuz? Cildinizin sağlıklı, güzel ve pürüzsüz görünmesi için uğraşıyor ama bir türlü sonuç alamıyor musunuz? Cildinizin sağlıklı görünmesini engelleyen bazı nedenler vardır. Bu nedenleri göz önünde bulundurarak istediğiniz gibi sağlıklı bir cilt için yapmamız gereken 5 önemli adımı uygulamalısınız.

cilt bakımıCilt Bakımı için Abur Cuburdan Uzak Durun

Sağlıklı görünen bir cilde giden yol sağlıklı beslenmeyle başlar. Fazla abur cubur yiyorsanız, cildinizde istediğiniz görüntüye ulaşamazsınız. Cildinizin sağlıklı ve genç görünmesi için sağlıklı ve besin değeri yüksek gıdalar tüketmelisiniz. Eğer cildinizden memnun değilseniz, beslenme şeklinizi gözden geçirmelisiniz. Kızartılmış, işlenmiş gıdalardan ya da şekerli atıştırmalıklardan uzak durarak daha fazla taze meyve, sebze tüketmeye çalışmalısınız. Çok yağlı ya da şekerli gıdalar cildinize zarar verir. Sağlıklı, güzel, pürüzsüz görünen bir cilde kavuşmak için, beslenme şeklinize dikkat etmelisiniz.

Cildinizin Temizlendiğinden Emin Olun

Cildinizi sabah akşam temizliyor olabilirsiniz ancak doğru ve dikkatli bir şekilde yapmıyorsanız aslında gereken temizliği yapmamış sayılırsınız. Cilt Bakımı ve temizliğinizi aceleyle yapıyor ve cildinize sürdüğünüz ürünü sadece köpürtüp duruluyorsanız cildinizdeki makyaj kalıntıları tamamen temizlenmez. Cildinizi temizlediğinizden emin olamıyorsanız beyaz bir havluyla yüzünüzü kurulayıp kontrol edebilirsiniz. Havlunun üzerinde fondöten, ruj veya maskara izleri görürseniz,  cildinizi yeterince temizlenmemiş demektir. Suya dayanıklı makyaj ürünleri kullanıyorsanız makyajınızı temizlemek için, makyaj temizleyicileri kullanmalısınız. Acele etmeden dikkatli bir şekilde makyajınızı temizleyin.

Sorunlu Bölgelere Savaş Açın

Herkes arada bir cildiyle ilgili sorun yaşar. Asıl önemli olan, cildinizin genel yapısında fark yaratmak için ne yaptığınızdır. Yüzün tamamı yerine yalnızca sorunlu alanı tedavi edecek uygulamalar tercih etmelisiniz. Cilt sorunları için kullanılan ürünler biraz sert olabilir ve cildi kurutabilir. Bu sorunlarla karşılaşmamak için tedaviyi yalnızca gerekli alana uygulamalısınız. Cilt Bakımı yaparken Örneğin; sivilce karşıtı bir ürünü yüzünüzün tamamına uyguladığınız zaman cildin doğal dengesinin bozulmasına neden olabilirsiniz. Bunun sonucunda cildinizin yağ üretimi artabilir. Bu durumda gözeneklerin tıkanır ve daha fazla sorun yaşamaya başlarsınız. Bu nedenle, cildinizin güzel görünmesini sağlamak için bu ürünleri yalnızca sorunlu alanlara uygulayın.

Haftada Bir Gün Peeling Yapın

Cildinizdeki hücrelerin dış tabakası sürekli dökülse de bazen alttaki güzel ve sağlıklı hücreleri ortaya çıkarmak için, yüzeydeki ölü hücreleri temizlemek gerekir. Bu amaçla da bir peeling ürünü kullanmanız gerekebilir. Ölü hücrelerden arınan cildiniz yumuşak ve pürüzsüz görünür. Ancak aşırı peeling yaparsanız cildinizin genç görünmesi için gerekli olan koruyucu nem bariyerinin zarar görmesine sebep olursunuz. Yeterince peeling yapmayıp ölü hücrelerin birikmesine izin verirseniz de cildiniz donuk ve cansız görünmesine neden olursunuz. Cildinizin tipine göre haftada 1 ile 3 kez peeling yapılmalıdır. Bunu haftalık alışkanlık haline getirdiğinizde, cildinizdeki farkın gözle görülür hale geleceğinden emin olabilirsiniz.

Ürünleri Doğru Sırayla Uygulayın

Cilt bakımı yapmanın belirli aşamaları vardır. İdeal sonuçlara ulaşmak için bu aşamalara uyulmalıdır. Talimatları tam olarak uygulamak ve ürünleri belirtilen sırayla kullanmak gerekir. İlk aşama cildin temizliğidir. Cildinizi güzelce temizledikten sonra tonik, serumlar ve nemlendiriciler kullanılmalıdır. Bu sıralamanın dışına çıkıldığı zaman, ürünler olumsuz etkilere neden olabilir veya hiç etki etmeyebilir. Örneğin, serumlar nemlendiricilere göre cilde daha derinlemesine nüfuz ettiği için önce serum kullanılmalıdır. Eğer serumu nemlendiricinin üzerine sürerseniz, cilde tam olarak nüfuz edemeyeceği için istenen sonucu alamazsınız.

Bu beş kolay ama önemli adımı düzenli olarak uyguladığınız zaman aynada gördüklerinizden memnun kalacaksınız. İstediğiniz güzel ve pürüzsüz cilde sahip olmak için cildinize iyi bakmalısınız. Unutmayın ki; en güzel cilde ulaşmanın yolu her zaman en sağlıklı cilde sahip olmaktan geçer. Cilt Bakımı önemli bir konudur. Deneyin ve kendi gözlerinizde tecrübe edin.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)