Cilt Gençleştirmek için Doğal Yollar

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Cilt Gençleştirmek için Doğal Yollar

Kusursuz, parlak cilt, her kadının arzusudur! Dikkatsiz bir cilt bakımı rejimi cildinizin donuk ve cansız görünmesine neden olur. Bu nedenle, cilt yenilenmesi özetin bir parçasıdır. Gençleşmiş, canlandırılmış bir cilt size fazladan bir güven verir. Yumuşak, net ve genç bir cilt kazanmanıza yardımcı olacak kolayca uygulayabileceğiniz, cilt gençleştirmek için en şaşırtıcı ev ilaçlarının bazılarını sizlerle paylaşıyoruz.  cilt gençleştirmek

1. Kayısı

Kayısılar, A, C ve B vitaminleri ile likopen bakımından zengin olup cildi canlandırıcı bir cinstir. 4 – 5 kayısıyı su ıslatın ve şişene kadar bekletin. Daha sonra kayısıları 2 çay kaşığı bal, 1/2 çay kaşığı badem yağı ve ½ çay kaşığı limon suyu ile karıştırarak pürüzsüz bir karışım hazırlayın. Yüzünüze bol miktarda sürün ve yaklaşık 20 dakika kurumasını bekleyin. Parlayan bir cilt ortaya çıkarmak için soğuk su ile durulayın.

2. Papaya

2 tatlı kaşığı papayayı 2 çay kaşığı püre haline getirin ve dairesel hareketlerle cildinize uygulayın. 15 dakika bekleyin ve yüzünüzü su ile yıkayın. Papaya, alfa hidroksi asitler bakımından zengindir. Bu özelliği sayesinde cilt bakımı için doğal temizlik görevi görür ve cildi besler.

3. Portakal Kabuğu

Cilt gençleştirmek için kullanılabilecek doğal besinlerden biri de portakaldır. Portakal kabuğunu rendeleyin ve güneş altında kurutun. 1 tatlı kaşığı kurutulmuş portakal kabuğu ile 2 çay kaşığı un ve 1 çay kaşığı sütü karıştırın. Karışımı yüzünüze uygulayın ve 15 dakika sonra durulayın. Sitrik asit ve C vitamini bakımından zengin portakal kabuğu, cildin temizlenmesi ve cildi pul pul dökülmesi ile birlikte cildi sıkılaştırır.

4. Karpuz ve Salatalık

Karpuzun kilo kaybına yardımcı olmaktan çok daha fazla yararı vardır. Dikkat çeken miktarlarda likopen varlığı, bu meyvenin kırışıklıkları ve ince çizgileri de içeren yaşlanma belirtileri ile mücadelesine yardımcı olur. Rendelenmiş salatalık, rendelenmiş karpuz ve birkaç damla limon suyu karışımı ile bir yüz maskesi hazırlayın. Yüzünüze uygulayın ve ılık suyla yıkayın.

5. Muz

Muz, cildin esnekliğini ve yumuşaklığını korumaya yardımcı olan C vitamini ve vitamin B6’nın güçlü bir kaynağıdır. Orta büyüklükte bir muzu püre haline getirin. Yaklaşık 2 tatlı kaşığı bal ve birkaç damla zeytinyağı ilave edin. Gözle görülür pürüzsüz ve parlak bir cilt  için 20 dakika bekledikten sonra yıkayın.

6. Domates

Domatesleri içten ve dıştan kullanarak cildinize övgüye değer antioksidan sağlayın. 3 yemek kaşığı domates suyunu 1 çorba kaşığı limon suyu ile karıştırın. 2 çorba kaşığı süt ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra dairesel hareketlerle uygulayın. 15 dakika bekleyin ve yıkayın. Domates cildi gençleştiren ve sıkıştıran likopeni içerir. Ayrıca cildinizi taze bırakan sıkışan özelliklere sahiptirler.

7. Yulaf Ezmesi 

Yulaf ezmesi, anti-inflamatuar ve anti-histaminik özelliklerle zengindir. Yulaf ezmesi cildinizi hafifletmenin ve akne ile savaşmanın yanı sıra cildi nemli tutmak için de faydalıdır. 1 yemek kaşığı yulaf ezmesini bir miktar su ile karıştırarak bir macun hazırlayın. 1 tatlı kaşığı bal ekleyin, yüzünüze uygulayın ve 20 dakika içinde durulayın. Yulaf ezmesinde bulunan saponinler cildinizi temizler ve aynı zamanda cildi yeniler. Cilt gençleştirmek için etkili bir yoldur!

8. Yoğurt

Ev yapımı yoğurt cildiniz için çok faydalıdır. İçinde bulunan laktik asit, nemlendiricinin yanı sıra doğal bir temizleyici, pul pul haline gelme ajanıdır. 2 çay kaşığı yoğurt, ¼ çay kaşığı toz ve ½ çay kaşığı unu karıştırılarak pürüzsüz bir yüz maskesi hazırlayın. Yüzünüzü temizleyin, bu karışımı uygulayın ve musluk suyu ile 15 dakika sonra yıkayın. Bu yüz maskesi doğal olarak cildi temizler ve sıkılaştırarak genç ve taze görünmesini sağlar.

9. Süt Tozu

1 çorba kaşığı süt tozu, 1 çay kaşığı bal, 1 çay kaşığı limon suyu ve ½ çay kaşığı badem yağı karıştırılarak pürüzsüz bir macun hazırlayın. Musluk suyu ile yıkamadan önce karışımın yüzünüzde 15 dakika bekletin. Sür tozu cildinizi temizlerken, limon hafifleştirir, badem yağı ve bal cildi nemlendirir.

 

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)