Cilt Güzelliği İçin Püf Noktalar

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Cilt Güzelliği İçin Püf Noktalar

Her kadın güzel, bakımlı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak ister.  Bunun için farklı yöntemler dener. Güzel bir cilde sahip olma konusunda genlerin etkisi olduğu kadar düzenli cilt bakımı yapmanın da büyük önemi vardır. Cilt bakımı yapıp bakımlı ve güzel olmak için ille de pahalı ürünlere ihtiyaç yoktur. Evde kendi imkanlarınızla güzelleşmek de mümkün. Siz de sağlıklı, güzel ve bakımlı bir cilde sahip olmak istiyorsanız işte size cilt güzelliği ile ilgili birkaç püf nokta.
cilt güzelliği

Bol Su için

Vücudumuzun %70’inin su olduğunu düşünürsek suyun hayatımızda büyük bir yeri olduğunu fark etmiş oluruz. Su tüm organlarımızın sağlığı için önemli olduğu kadar cildimiz içinde çok önemlidir. Su içmek, cildi içeriden nemlendirir, cildin esnekliğini artırır ve yenilenmesini sağlar. Günde 2 litre su içmek cildiniz için faydalıdır. Günlük su ihtiyacınızı çay ve kahve yerine su içerek gidermelisiniz. Çünkü çay, kahve gibi içecekler idrar yaptırıcı etkiye sahip olduğundan dolayı vücudunuzda olan suyun kaybına sebep olurlar.
[irp posts=”4642″ name=”Çocuklarda Görülen Yaz Hastalıkları”]

Nemlendirici Krem Kullanın

Sağlıklı ve güzel bir cilt için cilt temizliğinize dikkat etmelisiniz. Her gün mutlaka özellikle gece ciltte yenileme daha fazla olduğu için yatmadan önce cildinizi temizlemelisiniz. Cilt temizleme işleminden sonra mutlaka nemlendirici kullanmalısınız. Nemlendirici kremler cildinizi kuramaya, pullanmaya ve yaşlanmaya karşı korur. Nemlendirici kreminizi seçerken göz altlarına da uygulanabilen doğal nemlendirici içeren (özellikle Zeytinyağı) kremleri tercih etmelisiniz. Özellikle yağlı cilt yapısına sahipseniz cildinizi temizlemeye ve nemlendirmeye daha çok özen göstermeniz gerekir. Çünkü ciltte oluşan yağlanma mikrop üremesine ve akne oluşumuna sebep olur.

Makyajınızı Temizleyin

Makyaj yapmayı sevdiğimiz kadar ne yazık ki temizlemeyi sevmiyoruz. Fakat; makyaj yaparken kullanılan fondöten, pudra, allık, kapatıcı gibi ürünler ciltteki gözenekleri kapatır ve cildin nefes almasına engel olur. Bu nedenle gün sonunda yatmadan mutlaka makyajın temizlenmesi gerekir.

Koruyucular Yaz-Kış Kullanılmalı:

Güneşin zararlı ışınlarından sadece yazın zarar gördüğümüz düşüncesi yanlış bilgidir. Güneş yazın olduğu kadar kadar kışın da cildimize zarar vermektedir. Bu nedenle lekelerden ve yaşlanmadan korunmak için güneş koruyucu kremler yazın olduğu gibi kışında kullanılmalıdır. Güneş koruyucu kremlerinizi seçerken kimyasal filtrelere dikkat ettiğiniz gibi fiziksel filtre de olmasına dikkat etmelisiniz.

Beslenme Şekli Önemli:

Beslenme sırasında alınan vitamin (özellikle C ve E vitaminleri), mineral ve proteinlerin cilt güzelliğine büyük katkısı vardır. Bu nedenle sebze, meyve gibi vitamin açısından zengin yiyecekler tüketilmelidir. Bunun yanında protein açısından zengin yiyecekler tüketilmesi yüz kaslarınızı güçlendirir.

Sigaradan Uzak Durun:

Sigara içen kişilerin cildine dikkat ederseniz matlaşmış ve sararmış olduğunu görürsünüz. Çay, kahve az tüketilmelidir. Sigaradan da kesinlikle uzak durulmalıdır. Sigara ciltteki kılcal damarların daralmasına neden olduğu için yeterli miktarda oksijen ve besin maddelerinin dokulara taşınmasına engel olur. Bu durumda ciltteki kırışıklıkların artmasına, cildin sertleşmesine ve dudak üstü çizgilerinin derinleşmesine neden olur.

Spor ve Egzersiz Çok Önemli:

Cilt sağlığı ve cilt güzelliği için spor ve egzersiz açık havada yapılmalıdır. Vücut sağlığı için yaptığınız egzersizlerin cilt sağlığına da büyük katkısı vardır. Bunun yanında ayrıca yüz egzersizleri de yapabilirsiniz. Yüz egzersizleri cildinizin güzelleşmesine katkı sağladığı gibi cilt sarkmalarına da engel olacaktır.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)