Cilt Parlaklığı için Yüz Maskesi

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Cilt Parlaklığı için Maske

Güzellik ürünlerinde bir servet harcamadan yumuşak ve parlayan cilde sahip olmak ister misiniz? İşte muhtemelen daha önce mutfak dolabınızdaki eşyaları kullanarak cilt parlaklığı için ev yapımı bir yüz maskesi tarifini kolaylıkla hazırlayarak uygulayabilirsiniz. Cilt parlaklığı için maske yaparken kullanılan malzemeler (sızma zeytinyağı, bal ve kabartma tozu) cildiniz için iyi sonuçlar verir.cilt parlaklığı için maske
Zeytinyağı ve balın cildi yumuşak ve pürüzsüz hale getiren nemlendirici özellikleri vardır. Zeytinyağı cildin derinliklerine nüfuz eder, cildinizi onarır, elastikiyet kazandırır ve ciltteki lekeleri azaltır. Bal bakterilerle savaşır, cildinizin gözeneklerini sıkar ve cildi güneş ışınlarından ve erken kırışıklıklardan korur. Aynı zamanda cildinizi nemlendirir ve nemin ciltte kalmasına yardımcı olur. Kabartma tozu nazik bir pullanma ajanı olarak çalışır, kırılmaların neden olduğu kızarıklığı azaltır ve dolaşımı arttırır. Ayrıca aşırı yağ ve ölü deri hücrelerini silerek akne ve sivilceleri tedavi etmeye yardımcı olur. Bu güzellik maskesinin diğer bir avantajı, tüm cilt tipleri için uygun olmasıdır. Malzemeler çok kuru ya da yağlı değildir.

Parlayan Cilt İçin Ev Yapımı Bir Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?

Cilt parlaklığı için maske yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler; sızma zeytinyağı, bal, kabartma tozu. Bir kaba bir çay kaşığı sızma zeytinyağı koyun. Sonra, bir buçuk tatlı kaşığı bal ekleyin. Ardından bir çay kaşığı kabartma tozu ekleyin. İnce bir macun oluşturmak için malzemeleri iyice karıştırın. Daha kalın bir macun istiyorsanız, daha fazla kabartma tozu ekleyin. Ev yapımı yüz maskenin hazırlamanız bu kadar kolay.

Yüz Maskesini Uygulama

Yüz maskesini uygulamadan önce yüzünü iyice temizlemeniz gerekir. Bu nedenle ilk olarak, yüzünüzü yıkayın ve hafif nemli bırakarak cildinizi kurutun. (su, maskeyi uyguladığınızda yağlı hissi en aza indirmeye yardımcı olur). Şimdi, ev yapımı yüz maskenizi yüzünüze ve boynunuza yuvarlak hareketler yaparak uygulayın. Yaklaşık 10 dakika bekletin ve ılık su ile durulayın. Bu uygulamadan sonra cildinizi bir tonik ile sildikten sonra nemlendirici uygulayın. Yumuşak, parlayan ve güzel bir görünüm elde etmek için haftada bir kez bu yüz maskesini cildinize uygulayın.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)