En Sık Yaşanan Cilt Problemleri ve Çözüm Önerileri

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

En Sık Yaşanan Cilt Problemleri ve Çözüm Önerileri

Kadınların en sık yaşadığı cilt problemlerinin başında el lekeleri, genital bölge koyulaşması, cilt çatlakları geliyor. Uygulanan doğru lazer tedavi yöntemleri hem cilt problemlerini giderir hem de sağlıklı ve güzel kalmanızı sağlar. k Dermatoloji Uz. Dr. Makbule Dündar, en sık yaşanan cilt problemleri ve bu problemlere karşı neler yapılması gerektiğini anlattı.

cilt problemleri
Cilt Çatlaklarına Erken Müdahale Başarıyı Artırıyor

Cilt çatlakları oldukça önemli bir sorundur. Cilt çatlakları hamilelik sonrası, aşırı kilo alıp verme, ergenlikte hızlı boy atma, hızlı gelişme, çeşitli hormonal sorunlar gibi durumlarda ortaya çıkmaktadır. Cilt çatlağı problemi olan kişi eğer 3-6 ay gibi erken bir dönemde başvurulduğu zaman daha başarılı sonuçlar elde edilir. Erken dönemde başvuran kişilerde bir ay arayla uygulama Fraksiyonel erbiyum YAG uygulamaları yapılmaktadır. Bu uygulama ortalama 3 seans yapılarak çatlaklarda yüzde 80-90 arasında başarı göstermektedir. Bazı çatlaklar zaman içinde kırmızıdan koyu beyaza dönüşebilir. Bu tarz çatlaklarla karşılaşıldığı zaman da seans sayıları artırılarak başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

El Lekelerinden Pratik işlemlerle Kurtulmak Mümkün

Yaşın ilerlemesiyle birlikte el üzerinde oluşan lekeler özellikle kadınları fazlasıyla rahatsız etmektedir. Kimyasal peeling ve lazer uygulamaları içeren kombin tedaviler ile el üzerindeki lekeler giderilmektedir. Bazı durumlarda lazer tek seans uygulanarak sonuç elde edilebilir. Lazer tedavisinden sonra leke içinde küçük kanamalar oluşur. Ancak yaklaşık 10 gün içinde bu kanamalar son bulur. Oluşan bu küçük kanamalarla birlikte el üzerindeki lekeler de kaybolur. Eğer lekeler yok olmazsa kimyasal peeling uygulanarak tedaviye destek sağlanır.

Yara izleriniz Modern Uygulamalarla Silinebilir

Fraksiyonel abrumyak lazer uygulaması ile herhangi bir nedenle oluşmuş olan yara izleri tedavi edilir. Tedavi sırasında yara izinin derinliği ve tipi oldukça önemlidir. Yaranın tipi ve derinliğine göre uygulanacak olan tedavi seans sayısı değişmektedir. Yüzeysel bir yara 1-2 seansla, daha derin bir yara daha fazla seans uygulanarak düzelme gösterir. Ciltte oluşan yaranın tipine ve derinliğine göre lekeler yüzde 90-95 oranında giderilir.

Genital Bölge Koyulaşması Giderilebiliyor

Genital bölgedeki renk koyulaşması çoğu kişi için ciddi sorunlar oluşturmaktadır. Fraksiyonel lazer uygulamaları ile bu problem çözülebilmektedir. Klasik fraksiyonel lazer uygulamaları ortalama olarak ayda 2-3 seans ile tedavi edilerek istenilen sonuçlar elde edilmektedir. Uygulama anından koyuluğun miktarı ve derinliğine bağlı olarak kişiye özel tedavi programı ile cerrahi lazer işlemi yapılmaktadır.

Akne iltihapları ve izleri Yok Ediliyor

Akneler birçok kişi için büyük bir problem oluşturur. Eğer akneler iltihaplıysa lazer uygulaması yapılarak bu iltihap ortadan kaldırılmaktadır. Aynı şekilde akne izlerinde de özel lazer uygulamaları yapılmaktadır. Bu tedavi yöntemi de seans seans uygulanır. Çoğunlukla lazerli akne tedavisi ile birlikte medikal tedavi uygulanır. Lazerle akne tedavisi herhangi bir yan etkisi olmadan ergenlik çağındaki kişilere de rahatlıkla uygulanabilir.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)