Çocuklarınıza En Geç 6 Yaşında Kulak Estetiği Yaptırın

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Çocuklarınıza En Geç 6 Yaşında Kulak Estetiği Yaptırın

Dış kulak deformitesi, halk arasında kepçe kulak olarak anılıyor. Bu durum kişileri en çok mutsuz etmenin yanı sıra psikolojilerini kötü yönde etkileyen estetik bozuklukların arasında yer alıyor. Çocuklarda kulak gelişimi 6 yaşında tamamlanır. Uzmanlar, buna rağmen kulak estetiği yaptırmak için ergenlik ya da yetişkinlik dönemini beklemenin yapılan en büyük hata olduğunu belirtiyor.

kulak estetiği
Dış kulak şekil bozuklukları yani kepçe kulak durumu, genellikle genetik faktörlere bağlı olarak gelişir. Dış kulaktaki şekil bozuklukları nedeniyle kulaklar olduğundan daha büyük görünür. Aynı zamanda kulağın yüz bölgesi ile oluşturduğu açının normalden daha fazla olmasına neden olur. Özellikle çocukluk döneminde çevredekilerin bu durumla dalga geçmeleri, kişiyi mutsuz ederek psikolojisinin bozulmasına neden olur.  Normal şartlarda kulak gelişimi 6 yaşında tamamlanır. Op. Dr. Süleyman Kumbasar, yapılan en büyük hatanın kulak estetiği için ergenlik ve yetişkinlik dönemini beklemek olduğunu belirtiyor.

Kepçe Kulakla Alay Edilmesi Güvensizliğe Neden Oluyor

Çocuk okula başlamadan önce kulak estetiği yaptırılması ileri dönemlerde karşılaşabileceği psikolojik sorunların da önüne geçmektedir. Bu nedenle kulak estetiği için okul öncesi dönemin seçilmesini tavsiye ediliyor. Kepçe kulağı olan bir çocuğun kulakları ile dalga geçilmesi durumunda çocukta güvensizlik duygusu oluşabilir. Çocuklar özellikle okula başlar başlamaz bu tip durumlarla karşı karşıya kalıyor. Bu durumun sonucunda da psikolojileri bozuluyor. Çocuklar büyüyüp ergenlik dönemine geldikleri zaman sürekli kulaklarını saklamak için uğraşan ve saç uzatan bireylere dönüyorlar. Bu nedenle, bu gibi sıkıntıları yaşamadan önüne geçebilmek için mümkün olan en küçük yaşta kulak estetiği operasyonunun gerçekleştirilmesi gerekir.

Yara İzi Kesinlikle Görünmüyor

Estetik işlemi çocukluk döneminde genel, yetişkinlerde ise local anestezi yöntemi ile yapılır. Operasyon ortalama 1.5 saat sürmektedir. Operasyonun gerçekleştirildiği gün hasta taburcu olduğu için sosyal yaşantıdan kopma olmaz. Ameliyattan sonraki 3 hafta boyunca saç bandı takılması tavsiye edilir. Saç bandı takmanın amacı, eski haline dönmek isteyen kıkırdağı tutan dikişlerde olan yükü azaltmaktır. Kulak arkasında kalan iz 6 ay ile 12 ay arası bir sürede iyileşiyor. Kulağın arkasında bakıldığı zaman yara izinin görünme şansı kesinlikle yoktur.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)