Daha Genç Bir Cilt için Öneriler

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Daha Genç Bir Cilt için Öneriler

Yüzü Her Gün Suyla Yıkamak Yeterli Değil

Yaşlanmanın etkisiyle cildimizde de pek çok değişiklik oluşmaya başlar. Yaşlandıkça cildimiz incelmeye başlar, ince çizgiler, kırışıklıklar oluşur ve cilt rengi değişiklikler olur. Bunların yanında yaşlanmaya bağlı olarak ciltte lekelenmeler ve yeni benler de oluşur. Yüzün şekli de yavaş yavaş değişmeye başlar. Yağlar cildin altında yer değiştirip bazı bölgelerde birikme yaparak yüzün daha dikdörtgen bir şekil almasına neden olur. Cildin, yağ ve kas yapısının değişmesiyle tüm görüntümüzü değiştirir. Cilt yıpranması geciktirilebilir. Uzun yıllar daha genç bir görüntüye sahip olmak mümkündür. Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Lisa E. Ishii daha genç bir görüntüye sahip olabilmek için ameliyatsız çözüm önerilerini bizlerle paylaştır.

cilt
Günlük Cilt Bakımını Aksatmayın

Her gün yüzü suyla yıkamak cilt temizliği için kesinlikle yeterli değildir. 25 yaşın üzerindeki herkes cildinin yapısına uygun olarak cilt bakımı uygulaması yapması gerekir. Ayrıca güneş cildin yaşlanmasına yol açan en önemli faktör olduğu için en az 30 koruma faktörlü ürünlerle cildin güneşten korunması önemlidir.

Yaşlanmayı geciktirmek için kullanılan bakım ürünlerinden tretinoin bulunmalıdır. Pek çok bilimsel araştırmaya göre, içeriğinden bu maddenin bulunduğu bakım ürünleri, ciltteki ince çizgi ve kırışıklıkları hafifletir, cildi sıkılaştırır ve lekeleri azaltır.

Cildin Yüzeyini Yenileyin

Cildinizin yüzeyini kimyasal peeling, lazer uygulamaları ve dermabrasyon gibi yöntemlerle yenileyin. Bu yöntemler cildin yıpranmış üst tabakasını soyarak yeni ve daha genç bir cildin ortaya çıkmasını sağlar. Bu sayede cilt yenilenmiş olur. Bu yöntemler ile ciltteki çizgilerde, kırışıklıklarda, lekelerde ve yara izlerinde azalma olur. Özellikle de güneşin ciltte oluşturduğu hasarlar ortadan kalkar.

Cilt yüzeyini yenileme işlemi sırasında uygulanan yöntemler cildinizin tipine ve durumuna göre değişiklik gösterir. Yenileme işleminden sonra ciltte hafif kızarıklık oluşabilir. İyileşme ve cildin yenilenme süresi ise kişinin cildinin yapısına göre kişiden kişiye değişir. Ancak cildin ortalama 3 hafta içinde iyileştiği görülmektedir.

Dolgu Maddeleriyle Cildinizi Tazeleyin

Cildin, özellikle de yüz bölgesinin gençleşmesi için uygulanabilecek bir diğer yöntem ise “dolgular”. Dolgu maddeleri ile ciltte daha esnek, gergin ve genç bir görüntü oluşturulabilir. Örneğin; vücudunuzun başka bir bölgesinden alınan yağ dokuları yanaklara, burundan dudak kenarlarına uzanan gülme çizgilerine, dudaklara veya yüzde istenen her yere enjekte edilebilir. Yağ dokusu kişinin kendisine ait olduğu için de yan etki ya da birtakım komplikayonlar oluşma riski yok denecek kadar azdır. Ancak yağ dolgusu uygulandıktan sonra oluşan genç görünümün ne kadar süre kalıcı olacağını söylemek mümkün değil. Bu süre kişiden kişiye değişiklik göstermektedir.

Hyalüronik asit enjeksiyonları da gençleşmek için uygulanan bir başka yöntemdir. Yüzdeki ince çizgileri gidermek ve yüze hacim kazandırmak için yıllardır kullanılan bir yöntemdir. Bu dolgu enjeksiyonlarının etkisi ise yaklaşık 1 yıl sürmektedir.

Kırışıklıklara Karşı Botoks ile Savaşın

Botoks enjeksiyonları, yıllardır cilt kırışıklıklarına karşı kullanılan bir uygulamadır. Botoks uygulaması yüzdeki kasları gevşeterek kırışıklıkların oluşmasını engel olur. Özellikle de alındaki ve iki kaş arasındaki çizgileri yumuşatmakta çok etkili olmaktadır. Botoks, ayrıca gülerken gözlerin köşelerinin etrafında oluşan çizgilere yani “Kaz ayağı” olarak tarif edilen kırışıklıklara karşı da oldukça etkili bir yöntemdir. Botoks yapıldıktan sonra etkisi de yaklaşık 3-4 ay sürüyor.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)