Derimod Ceketlerinde Frida Kahlo Modası

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Derimod Ceketlerinde Frida Kahlo Modası

Elbiselerden, gömleklere, jeanlerden, kazaklara kadar hayatımıza giren nakış ve işleme modası, bu sezon DERİMOD‘un birbirinden şık ceketlerinde de kendini gösteriyor. Siz de ünlü ressam ve büyük aşık Frida Kahlo‘nun sofistike stilinden ilham almak istiyorsanız haberimizi mutlaka okumalısınız..

frida kahlo derimod

Nerede kullanılırsa kullanılsın, kıyafeti ve kuşkusuz tüm stili bir anda bambaşka bir şıklığa taşıyan Frida akımı, DERİMOD Deri Ceket Koleksiyonu’na da ilham verdi. Üç boyutlu hissiyatı ile farklı renk ve dokuya sahip zengin malzemelerle süslenen tasarımlar, verdiği bohem ve göz alıcı havası ile kombinlerin yıldızı olmaya aday.

Bir moda ikonu olarak Frida Kahlo

  1. Yüzyılın kültür ikonu olarak anılan Frida Kahlo, inişli çıkışlı özel hayatı ve politik görüşleri ile göz önünde olan bir ressamdır. Frida Kahlo hayatı boyunca inanılmaz bir yaşam mücadelesi vermiş. Öyle ki hayatını konu alan filimler çekilmiş. Zorluklarla dolu bir hayatı olmasına rağmen resimlerini yapmaktan hiçbir zaman vazgeçmemiş. Öyle ki, Frida Kahlo ” Bir fahişe olarak doğdum” diyebilecek kadar cesur bir feminist, aynı zamanda “Bir ressam olarak doğdum” diyebilen kadar özgüven sahibi bir kadındı. İşte şimdi de Frida Kahlo‘nun bu cesur ve kendine güvenen tavırları modaya yansıyor. Esrarengiz yaşamı, büyük aşkı Diego Rivera ile çalkantılı ilişkisi, zamana ve mekana aykırı duruşuyla her zaman farklı bir arayışta olan Kahlo‘nun, cesur ve özgün stili, moda tasarımcıları için her zaman önemli bir ilham kaynağı oldu.

Kahlo‘nun eserlerinin yanı sıra günlük stiline de sıklıkla taşıdığı çiçek desenleri, nakış ve işleme modasıyla yeniden hayat buldu ve DERİMOD‘un deri ceket tasarımlarında yerini aldı.

Siyah, jean blue, bambu ve pudra renklerin hâkim olduğu koleksiyonda, kuş, çiçek ve gül desenlerinin romantik etkisi metropol kadının gardırobunu zenginleştiriyor. Metal troklar, kemer ve fermuar detaylar ile harmanlan tasarımlar, stilini konuşturmak isteyen moda severlere yeni bir alternatif sunuyor. Nakış desenlerinin uygulandığı biker modeller hem gün içinde hem de ofis veya gece kombinlerinde kurtarıcı parça olarak yerini alıyor.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)