Ünlülerin Pürüzsüz Cilt Sırrı

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Cilt Sorunlarına Mikro iğnelerle Makro Çözüm

Dermapen Tedavisi

Doğuştan gelen ya da ciltte zamanla meydana gelen skarlar, ince çizgiler, akne izleri, leke ve çatlak gibi ciltte sıklıkla karşılaşılan problemler Dermapen uygulaması sayesinde artık can sıkıcı olmaktan çıkıyor. Dermapen tedavisi, bu sorunlara mikro iğnelerle makro çözümler sunuyor. Geçmişi antik Çin’e uzanan, dünyada ve Türkiye’de de ünlülerin tercih ettiği bir uygulama oluyor. Ancak uzman kişiler tarafından yapılmayan uygulamalarda ciltte kalıcı hasarın oluşma riski bulunuyor. Güzellik Uygulamaları Uzmanı Emsal Doğan, Dermapen tedavisi ile ilgili açıklama yaptı.

Dermapen Tedavisi
Doğuştan ya da zamanla cilt üzerinde oluşan çatlak, akne, scar izleri ve lekeler gibi cilt sorunları kadın erkek demeden herkesin canını sıkabiliyor. Ancak Dermapen uygulaması sayesinde ciltte oluşan sorunlardan kurtulmak mümkün oluyor. Dermapen, cildin değerli üst tabakası epidermise zarar vermeden, soymadan ve tahriş etmeden uygulanan bir yöntemdir.

Yanlış Uygulama Ciltte Çiziklere Neden Oluyor

Cilde dik açıyla hızla girip çıkan ultra ince mikro iğneler (0,02 mm) ile deri yüzeyinde kontrollü tahribat sağlanarak cildin iyileşme mekanizması tetikleniyor. Cildi yenileyen Dermapen, akne, scar izleri, lekeler, çatlak, yara izi, siğil tedavisi gibi pek çok amaçla kullanılabilir. Vücudun hemen hemen her bölgesine uygulanabilen bir yöntemdir. Uygulamanın en avantajlı yanı kadın erkek demeden her cilt tipine uygulanabiliyor olmasıdır. Dermapen’i yaptırma amacına ve cilt yapısına bakılarak uygulama yoğunluğuna ve şiddetine uzmanlar karar veriyor. Ancak uzman olmayan kişiler tarafından yapılan işlemlerde, uygulanan bölgelerde kalıcı hasarlar ve çizikler oluşabilir. Bu nedenle bu işlemin yalnızca uzmanlar tarafından ve güvenli yerlerde yaptırılması gerekiyor.

Ünlülerin Pürüzsüz Cilt Sırrı

Öncelikle acı hissi oluşmaması için uygulamanın yapılacağı bölge lokal anestezik kremlerle uyuşturulur. 45 dakika sonunda iyice uyuşan ciltten makyaj artıkları temizlenerek cilt dezenfekte ediliyor. Uygulama yaklaşık olarak 20- 30 dakika sürüyor. Yoğun uygulamalarda gözle görülür şekilde, hafif uygulamalarda ise cilt pul pul soyuluyor. Cilt tipine bağlı olarak işlem sonrası birkaç gün kızarıklık görülebiliyor. İşlemin yapıldığı ilk 3 gün dışarı çıkarken güneş kremleri ile iyice korunmak gerekiyor. Genellikle 6 seans olarak 4 hafta ara ile uygulanması öneriliyor. Her seansta daha kalıcı sonuçlar görülüyor. Yöntem ünlüler tarafından çok talep görüyor. Birçok ünlünün pürüzsüz tenlerini bu yönteme borçlu olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)