Diş Ağrısı için Doğal Tedavi

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Diş Ağrısı için Doğal Tedavi

Dişinizde keskin bir ağrı sabah saat 3’te sizi uyandırdığında ne yaparsınız? Size yardımcı olacak bir diş hekimi olmadığında ve delici ağrı uyumanıza izin vermiyorsa, diş ağrısı için size önerdiğimiz ev ilaçları size kesinlikle yardımcı olacaktır!

diş ağrısı

Eğer tüm yıl boyunca ağız sağlığınızla ilgili büyük bir sorun yaşanmamışsa, belki diş çürümesi ile ilgili bilginizi arttırmak, gelecekte bu durumdan kaçınmanıza yardımcı olacaktır. Dişlerinizi düzenli olarak fırçalamıyorsanız diş çürümesi kaçınılmazdır. Diş çürümesini önlemek için günde 2-3 kez fırçalamak çok önemlidir. Diğer bir neden de dişte ağız hijyeninin olmamasından kaynaklanan bir boşluk olabilir. Dişlerinize ne kadar zarar verdiğinin farkına varın ve şekerli yiyecekleri azaltın.

Bazı insanlar da uyurken dişlerini sıkma alışkanlığına sahiptir. Evet, oldukça garip geliyor, ama aslında kişinin çok fazla stres altında olabileceğinin bir işaretidir. Dişlerinizi sıkmak, yontulmuş emaye ve zayıf diş etleri ile sonuçlanabilir. Eğer böyle bir alışkanlığınız varsa bir ağız koruyucusu alın ve dişlerinize zarar vermemek için yatmadan önce mutlaka kullanın.

Diş Ağrısı için 5 ev ilacı

1.  Karanfil

Diş ağrısını tedavi etmenin ilk çaresi, mutfağınızda karanfil olarak bilinen çok kullanışlı bir malzemedir. Onlar sadece diş ağrısının acısını uyuşturmakla kalmaz, aynı zamanda anti-bakteriyel özellikleri de çürümeden kurtulmanıza yardımcı olur. 3 damla karanfil yağı, bal ve 2-3 damla susam yağını karıştırın. Pamuk yardımıyla ağrıyan dişinize birkaç dakika ve tekrar tekrar basın. Birkaç gün içinde ağrının geçtiğini göreceksiniz.

2.  Susam Yağı

Özel diş çürümesi ilaçlarımızdan biri de halk arasında “yağ çekmesi” olarak bilinir. Dişlerinizi susam yağıyla 20 dakika boyunca yıkayın, o acı verici diş çürümesini tedavi etmenize yardımcı olacaktır. Yağı yutmamaya dikkat edin. Ayrıca dişlerinizi beyazlatmaya ve doğal olarak temizlemeye yardımcı olur. Ağzınızda garip yağ aromasına sahip olmamanız için işlem bittikten sonra dişlerinizi fırçalayın.

3.  Tuzlu Su Durulama

Diş çürümesi için diğer doğal ilaçlar arasında sade ve basit bir tuzlu su durulaması yer alır. Ağızda bulunan bakterilerle savaşmaya yardımcı olur. Ayrıca dişlerinizin hassasiyetini azaltır. Biraz suyun içine 1 çay kaşığı koyun. Ağzınızı 10 dakika boyunca bu tuzlu su karışımı ile çalkalayın. Günde üç kez tekrar edin. Diş ağrısı ve diş çürümesi kısa sürede geçecektir.

4.  Sarımsak ve Tuz

Bir diş sarımsak ezin ve bir tutam tuz içinde karıştırın. Bu karışımı ağrıyan dişinize uygulayın. Düzenli olarak kullanın ve çürük dişinizin zaman içinde iyileşecektir.

5. Hardal Yağı ve Zerdeçal

Diş çürüğü için çok etkili bir ilaçtır. Yarım çay kaşığı zerdeçal tozu ile 1 çay kaşığı hardal yağını iyice karıştırın, bir pamukla ağrıyan dişinize sürün. Ağrı geçene kadar ara ara dişinize uygulayın.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)