Güzellik Röportaj

Diş Estetiği ile Güzelleşen Gülüşler

diş estetiği

Diş Estetiği ile Güzelleşen Gülüşler

Teknolojinin gelişmesiyle kameralarda çeşit çeşit filtreler olmasına rağmen selfie merakı sayesinde günümüzde çene ve diş sağlığına daha fazla önem verilir oldu. Çektiğiniz fotoğraflarda dilediğiniz şekilde güzel gülümsemek için çok ufak dokunuşlarla gülüşünüzü güzel hale getirebilirsiniz. Diş Hekimi Pertev Kökdemir, selfie meraklılarının en çok tercih ettikleri diş estetiği yöntemlerini anlattı.

diş estetiğiBronz Tene Beyaz Diş

Eğer ‘Dişlerim çok sarı, biraz daha açık renk olsun’ diye düşünüyorsanız dişlerinizi beyazlatmak için  tam zamanı. Diş estetiği için diş beyazlatma, dişlere zarar vermeyen materyallerle yapılır. Yapılan işlemden sonra, güneşle birlikte bronzlaşan tenin etkisiyle dişleriniz çok daha açık renk görünür. Bu sayede dişer çok daha estetik bir görünüme kavuşur.

Eski Dolgular ve Çürükler Fark Edilebiliyor

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte cep telefonu kameralarının oldukça gelişme gösterdi. Fotoğraf kalitelerinin artması özçekim dediğimiz selfie fotoğraf çekimlerinde dişlerinizdeki en ufak hataların bile görünmesine neden olur. Bu hatayı saklayabilmek için kendi fotoğrafımızı onlarca defa çekmeniz gerekiyor. selfie çekerken yıllar önce yapılmış porselen dişler, diş taşları, eski dolgular, ve ön dişlerdeki ufak çürükler bile çok net belli oluyor. Fotoğraflarda bu hataların gizlenmesi bazen mümkün olmuyor. Bu da dişlerinizi gizlediğiniz rahatça gülemediğiniz fotoğraflarla sonuçlanır. Oysa hem sağlığınız, hem de tek bir fotoğrafta güzel bir gülüş gösterebilmeniz için çok ufak dokunuşlarla gülüşünüzü güzel hale getirebilmeniz mümkün.

Dişlerinizin Nasıl Olacağını Ekranda Görmeniz Mümkün

Örneğin; dişlerin uçlarındaki ufak kırıklar eskiden çok sağlam olmayan beyaz dolgular ile  düzeltilirdi. Son dönem kırık tamir ajanları dişteki en ufak kırıkların tamirini bile dişte hiç aşındırma olmadan yapılıyor. Dişlerdeki çapraşıklıklar, aşındırma olmadan ya da çok az miktarda aşındırma ile bonding denen sistemle tamamen düzeltiliyor. Önceden dişlerdeki çarpıklıkları düzeltebilmek için dişlere birkaç yıl boyunca diş teli takılırdı. Günümüzde bu metal tellerin yerini şeffaf plaklar aldı. Şeffaf plaklar sayesinde günlük ve sosyal yaşantınız hiç etkilenmez. Dişlerinizdeki çapraşıklıklar hızlı bir şekilde düzelir. Ayrıca bu şeffaf plaklar ile yapılan tedavi süreci sonucunda dişlerinizin nasıl görüneceğini bilgisayar programında ekranda görmek mümkün oluyor. Diş eksikliklerinde ise önceden metal alt yapılı porselenler kullanılırken günümüzde bunların yerini metalsiz zirkonyum porselenler alıyor. Bu porselenler ile dişlerin ışık geçirgenliği hemen hemen aynıdır. Bu sayede özellikle flaşlı fotoğraf çekildiğinde kendi dişleriniz porselenler ile aynı renk tonunda görünüyor. Böylece fotoğrafınıza baktığınızda hangi dişleriniz gerçek dişiniz hangi dişleriniz porselen olduğu ayırt edilemiyor.

Kimler Neler Demiş?

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)

  Subscribe  
Bildir