Doğal Saç Maskesi Yapımı

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Doğal Saç Maskesi Yapımı

Saçlar genellikle kış aylarında kıvrımlı ve kuru olur. Ayrıca çatallaşmış uçlara ve saç dökülmesi ortaya çıkar. Bunların yanı sıra kuru ve kaşıntılı kafa derisi şikayetleri de ortaya çıkar. Saçınızı ve kafa derinizi sağlıklı tutmak için bu mevsimde derin nemlendirme ve beslenme gerekir. Saçınızın bakıma olduğu zaman doğal saç maskesi kadar etkili başka bir seçenek gelmez aklımıza. Ev yapımı maskeler nemi geri yükleyecek ve saçlarınızı besleyecektir. Saçınızı parlak ve sağlıklı tutmak için bu kışın denemeniz gereken etkili doğal saç maskesi tarifleri;

doğal saç maskesi
1. Yumurta Sarısı, Bal ve Zeytinyağı Maskesi

Malzemeler: Bir adet yumurta sarısı, bir bardak bal ve bir çorba kaşığı zeytinyağı
Uygulanışı: Yumurta sarısını köpürene kadar çırpın. Daha sonra bal ve zeytinyağını ekleyin. İyice karıştırın. Bu karışımı saçınıza ve kafa derisine yaklaşık beş dakika boyunca masaj yaparak sürün ve yaklaşık bir saat bekletin. Ardından, normal şampuanınızı kullanarak yıkayın. Bu maskeyi haftada üç kez saçınıza uygulayın.

2. Yoğurt, Limon ve Sirke Maskesi

Malzemeler: İki çorba kaşığı yoğurt, bir çorba kaşığı elma sirkesi ve bir çay kaşığı limon suyu
Uygulanışı: Yoğurdu bir kaba alın ve üzerine elma sirkesi ile limon suyu ilave edin. İyice karıştırın. Oluşan bu karışımı saçınıza ve saç derinize sürün. Yaklaşık 30 dakika saçınızda bekletin. Ardından normal şampuanınızı kullanarak saçlarınızı yıkayın.

3. Yoğurt ve Muz Maskesi

Malzemeler: Bir olgun muz, iki çorba kaşığı zeytinyağı ve yarım bardak yoğurt
Uygulanışı: Öcelikle muzu ezin. Muz püresinde topaklar olmamalıdır. Daha sonra yoğurt ve zeytinyağı ilave edin ve iyice karıştırın. Bu macunu saçınıza ve kafa derinize uygulayın. Yaklaşık 45 dakika bekletin. Daha sonra kullandığınız şampuan ve ılık su ile yıkayın.

4. Hindistancevizi Yağı, Elma Sirkesi ve Bal Maskesi

Malzemeler: İki çorba kaşığı hindistancevizi yağı, bir çorba kaşığı elma sirkesi ve iki çorba kaşığı bal
Uygulanışı: Bir kavanozda hindistancevizi yağını, balı ve elma sirkesini iyice karıştırın. Bu karışımı saçınıza ve kafa derinize uygulayın. Yaklaşık 30 dakika bekletin. Ardından kullandığınız şampuanla saçınızı yıkayın. Kalan karışımı kavanozda saklayabilirsiniz. Malzemeler ayrılacağından her uygulamanın öncesinde iyice çalkalandığınızdan emin olun.

5. Süt ve Bal Maskesi

Malzemeler: Bir fincan çiğ süt ve bir çay kaşığı bal
Uygulanışı: Bir fincan süt alın ve içine bal ekleyin. İyice karıştırın. Saçınıza ve kafa derinize güzelce sürün. Saç derinize masaj yapmak için süt ve bal karışımını kullanın. Yaklaşık 30 dakika bekletin ve ardından kullandığınız şampuan ve ılık su ile saçınızı yıkayın. Bunu haftada iki kez yapabilirsiniz.

Bu ev yapımı doğal saç maskesi tariflerini düzenli olarak uygulamanız saçlarınızı besler ve saçlarınızın sağlıklı olmasına yardımcı olur.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)