Göğüs Büyütmek için Doğal Yollar

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Göğüs Büyütmek için Doğal Yollar

Göğüsler kadınların en büyük varlıklarından biri olarak düşünülür. Güzel ve esnek göğüsler tüm vücut şeklini daha çekici hale getirebilir. Tek nedeni, kadınların çoğunluğunun daha dolgun göğüsler istemesidir. Bu yazıda göğüs boyutunu etkileyen faktörleri ve göğüs büyütmek için yardımcı olacak ev ilaçlarını sizlerle paylaşıyoruz.  Göğüslerin boyutu ve şekli genellikle bir kadından diğerine değişir. Bunun nedeni, bu yönlerin belirlenmesinde birçok faktörün rol oynamaktadır.

göğüs büyütmek
Göğüslerin Boyutunu Ve Şeklini Etkileyen Faktörler

Genetik Faktörler

Göğüslerinizin benzersiz boyutu ve şekli, aynı zamanda ailenden miras aldığınız genlerin bir sonucu olabilir. Bununla birlikte, diyetiniz ve maruz kaldığınız ortam gibi bazı diğer parametreler göğüs büyüklüğünü değiştirebilir.

Hormonlar

Hormonlarınız göğüs büyüklüğünüzün bir diğer belirleyicisidir. Çoğu kadın ergenlik çağında olağanüstü değişiklikler yaşar. Bunun nedeni östrojen adı verilen bir hormondur. Vücudunuzun büyüme hormonlarında herhangi bir dengesizlik göğüs gelişimini de etkileyebilir.

Göğüslerinizin gelişiminde hangi faktörlerin rol oynayabileceğini öğrendiğimize göre, göğüs büyütmek için yardımcı olabilecek bazı doğal yollara göz atalım. Uygun bir diyet ve egzersiz ile birlikte bazı basit ev ilaçlarını takiben, daha dolgun göğüsler elde etmenize yardımcı olabilir. Göğüsler esas olarak yağ dokularından oluşur. Dolayısıyla göğüslerin büyüklüğü, bir bireyin kilo alması veya kaybetmesi durumunda değişebilir.

Göğüs Büyütmek için Evde Uygulanabilecek Yöntemler

1. Zeytin Yağı

Zeytinyağı zengin bir besin kaynağıdır ve kan dolaşımını iyileştirdiği bilinmektedir. Aynı zamanda bedeninizde östrojenik aktiviteyi taklit eden fitoöstrojenler içerir. Bu nedenle göğüs büyütmek  için kullanılabilir. 2 çay kaşığı zeytinyağını alıp avucunuzun arasında ovun. Göğüslerinizde yavaşça 5-10 dakika boyunca masaj yapın. Bu uygulamayı günde 1 -2 kez yapın.

2. Soya Yağı

Soya fasulyesi yağı, soya fasülyesi tohumlarından ekstre edilir. Vücudunuzdaki östrojen seviyesini arttırma kabiliyeti, soya yağının göğüslerinizin boyutunu arttırmada yararlı olmasını sağlar. 10-15 dakika boyunca 2 çay kaşığı soya yağını dairesel hareketlerle hafifçe göğüslerinize masaj yapın. Bu uygulamayı günde bir kez yapın.

3. Limon Esansiyel Yağı

Limon uçucu yağı, nerol adı verilen bir monoterpen içerir. Nerol’un yüksek konsantrasyonlarda östrojenik aktivite gösterdiği ve bu nedenle limon otunu dolgun göğüslere ulaşmanıza yardımcı olabilir. Gereken malzemeler, 10-12 damla limon özü yağı, 30 ml zeytinyağı veya hindistancevizi yağı gibi herhangi bir taşıyıcı yağı. Limon esansiyel yağını istediğiniz taşıyıcı yağı ile karıştırın. Bu karışımı göğüslerinize 5-10 dakika boyunca masaj yapın. İstediğiniz sonuçları görene kadar bunu her sabah ve akşam yapın.

4. Gül Esansiyel Yağı

Gül yağı geraniol adı verilen bir monoterpenoid açısından zengindir. Nerol gibi, geraniol’un da daha yüksek konsantrasyonlarda östrojenik aktivite gösterdiği bulunmuştur. Bu nedenle, gül yağı meme dokularınızın gelişimini uyarmak için de kullanılabilir. 10 ila 12 damla gül uçucu yağını 30 ml  hindistancevizi yağı veya zeytinyağı gibi herhangi bir taşıyıcı yağ ile karıştırın. Bu karışımı göğüslerinize 5-10 dakika boyunca masaj yapın. Bunu günde en az iki kez yapın.

5. Vitaminler

Vitaminler, göğüs büyüklüğünüzü artırmak için başka bir güvenli yoldur. Vitaminler A, B3, C ve E, göğüs büyütmek için sağladıkları diğer sağlık yararlarıyla birlikte oldukça popülerdir. A vitamini, göğüslerin sıkılaştırılmasına yardımcı olan kollajen üretimine yardımcı olsa da, B3 vitamini kan dolaşımınızı iyileştirmekte dolayısıyla göğüs büyütülmesine yardımcı olmaktadır. C vitamini kollajen üretir, göğüs hücrelerini sulu tutar ve vücudunuzun göğüslerinizin boyutunu etkileyebilecek hormonların dengelenmesine yardımcı olur. E vitamini, kolestrol düzeylerinin düzenlenmesine yardımcı olur. Bununla birlikte, takviyeleri almak yerine, bu vitaminlerden zengin gıdaları tüketmeniz daha faydalı olacaktır.

6. Rezene Tohumları

Rezene tohumları, östrojenik aktiviteye sahip flavonoidler açısından zengindir ve vücudunuzdaki östrojen üretimini artırır. 1 çay kaşığı rezene tohumunu bir bardak suya ekleyin ve bir tencerede kaynatın. 5 dakika kaynatın. Soğumadan önce tüketin. Tat için bal ekleyebilirsiniz. Günde en az iki kez bu çaydan içebilirsiniz.

7. Beslenme

Göğüslerinizin boyutunu arttırmak isterseniz, uygun bir beslenme büyük önem taşır. Vücudunuzdaki östrojenin artmasını ve göğsünüzün büyümesini teşvik ettiği bilinen bazı gıdalar bulunmaktadır. Elma, hurma, nar ve kiraz gibi fito östrojenlerinden zengin meyveler. Turp, havuç, soya filizi, patlıcan, sarımsak ve salatalık gibi sebzeler. Ceviz, fındık, fıstık ve kestane gibi atıştırmalıklar. Zeytin ve avokado gibi tekli doymamış ve çoklu doymamış yağ asidi içeren yiyecekler.

8. Göğüs Egzersizleri

Harika bir beslenme, bazı göğüs egzersizleriyle birleştiğinde, daha dolgun göğüsler elde etmenize yardımcı olacaktır. Göğüs egzersizleri genellikle kollarınızı ve omuzlarınızı içerir. Bu göğüslerinizin etrafındaki alanları germeye yardımcı olur. Göğüslerinizin boyutunu arttırmanıza yardımcı olmaktan başka, şınav-uplar, sandalye asansörü, duvar presi ve göğüs basma gibi göğüs egzersizleri de sağlıklı kalmanızı sağlayacaktır.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)