Doğal Yüz Temizleme Yolları

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Doğal Yüz Temizleme Yolları

Yüzünüzü sabun veya yüz yıkama ürünleri ile yıkamanın cildiniz için kötü olabileceğini biliyor muydunuz? Yağ, kir ve kirden kurtulmak cildi sağlıklı ve parlak tutmak için gereklidir. Ama ya yüz temizleyicisi veya yüz yıkaması biterse? Ya da kimyasal maddeden arındırılmış ürünlerden kurtulmak istiyorsanız, derinize bakmak için kesinlikle daha doğal yüz temizleme ürünleri kullanmanız gerekir. Peki, sabun, yüz yıkama ve yüz temizleyici gibi kimyasal maddeler içeren ürünler kullanmadan yüzünüzü temizlemenin farklı yolları olduğunu biliyor muydunuz? Cildinizin temizliğini korumak için doğal ürünler kullanabilirsiniz.  Cildinizi doğal olarak parlatmak için mutfak dolabınızda bulunan bu doğal yüz temizleme ürünlerini deneyin.

doğal yüz temizleme
1. Süt

Süt kemikleriniz için sadece kalsiyum bakımından zenginleştirilmiş bir içecek değildir, aynı zamanda bir temizleyici olarak harikalar yaratır. Süt Kleopatra’nın cildini çok güzel tutan klasik temizleyicidir. Sütü kusursuz bir temizleyici yapan şey ölü deri hücrelerini çıkarmak için çalışan laktik asittir. Ayrıca, süt proteinleri ve yağ cildi nemlendirir. Yağsız süt kullanmamaya çalışın, bunun yerine bütün yağlı sütü tercih edin. Yağlı sütten az miktarda avucunuza koyun ve hafifçe cildinize masaj yapın. Ayrıca baştan parmak besleme ve temizleme etkisini elde etmek için banyo suyunuza 2-4 bardak süt ekleyebilirsiniz.

2. Bal

Bal antioksidanlarla doludur ve aynı zamanda zengin bir nemlendiricidir. Antibakteriyel özelliklere sahip olduğu için sivilcelerden kurtulmanıza yardımcı olur ve aynı zamanda cildinizi rahatlatır. Balı yüzünüz için bir temizleyici olarak kullanmak için bir tatlı kaşığı çiğ balıyı alın ve hafifçe cildinize masaj yaparak sürün. Tutarlılığı değiştirmek isterseniz, yüzünüze uygulamadan önce birkaç damla su ekleyin. Ilık suyla yıkayın ve sonra kurutun. Cildiniz doğal yağları sıyırmadan kir çıkararak cildinizi yumuşak ve kusursuz hale getirecektir.

3. Limon

Yağlı cildiniz varsa limon cildiniz için mükemmel bir temizliktir. Limon, bronzlaşmadan kurtulmanıza da yardımcı olacaktır. Yüzünüzü temizlemek için limon kullanmak için tek yapmanız gereken limon suyunu bir miktar süt veya yoğurt ile birleştirip yüzünüze uygulamanızdır. Yüzünüzü birkaç dakika sonra yıkayın, yüzünüzü kurutun ve sonra nemlendirin.

4. Salatalık

Salatalık suyunu yüzünüzde kullanmak, salatalıkların soğuması ve nemlendirici özellikleri sayesinde cildinizi esnekleştirecektir. Salatalığın yumuşak ve soğuma etkisi hassas ve kuru cildinizi sağlıklı ve parlak cilde dönüştürecektir. Ayrıca, sivilce eğilimli cilt üzerinde iyi çalışır, sadece buzdolabında ince salatalık dilimleri kesip sivilceden etkilenen bölgelere koyun. Bunu 15-20 dakika tutun. Yüzünüzü önce ılık suyla yıkayın ve ardından soğuk suyla yıkayın.

5. Şeker

Şeker, mutfağınızda kolayca bulunabilen mükemmel bir cilt bakım bileşenidir. Şeker cildinizi temizleyebilir, tek yapmanız gereken şekeri az miktarda su veya yağ ile birleştirmektir. Sonra bu karışımı yüzünüze dairesel hareketle masaj yaparak sürün ve su ile durulayın. Ancak hafifçe uyguladığınızdan emin olun; aksi halde çok aşındırıcı olabilir ve cildinizi tahriş edebilir.

6. Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı, anti mantar ve anti bakteriyel özelliklere sahip olduğu için bir çok güzellik ürünlerinde kullanılır. Hindistan cevizi yağı, doğru şekilde kullanırsanız, mükemmel bir cilt temizleyicisi olarak çalışır. Avuçlarınıza hindistancevizi yağını ısın ve yuvarlak harekette masaj yaparken yüzünüzdeki lekelere sürün. Şimdi yüzünüze bir dakika kadar sıcak bir havlu koyun ve ardından havluyla silin. Cildiniz yumuşak ve nemli olacak!

7. Gül Suyu

Gül suyunu cildinizin taze ve nemli olması için kullanın. Gül suyu sadece cildinize pembe bir renk bırakmakla kalmayıp, aynı zamanda cildiniz için sıkılaştırıcı olarak çalışacaktır. Bir pamuklu topun üzerine biraz gül suyu sürün ve yüzünüze hafifçe dokunun. Yorgun gözlerinizin üzerine gül suyuna batırılmış pamuklu bir bez kullanırsanız, göz çevresindeki şişkinliği de azaltır.

8. Karpuz

Karpuzdaki malik asit bronzlaşmadan kurtulmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda düzenli bir sabun çubuğu veya yüz yıkama ürünü olarak kullandığınızda cildinizi kuru yapmadan cildinizi nemlendirir. Karpuzu temizleyici olarak kullanmak için, yüzünüzdeki karpuz ile ovun ve 20 dakika sonra yıkayın.

9. Nar Suyu

Narın yaşlanma karşıtı özellikleri cildinizdeki ince çizgileri ve kırışıklıkları erteleyebilir. Ayrıca bronzlaşmayı cildinizden uzaklaştırmak için de kullanılır. Bronzlaşmadan kurtulmak ve nar suyunu doğal yüz temizleyici olarak kullanabilirsiniz.

10. Elma Sirkesi

Ham elma sirkesi, ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü en aza indirmeye yardımcı olabilir. Elma sirkesini doğal yüz temizleme ürünü olarak kullanmak için, bir fincan elma sirkesini iki fincan su ile inceltin ( bire iki oranında ) ve yüzünüze pamuk yardımıyla uygulayın. Önce soğuk su ile ardından ılık suyla durulayın. Yüzünüzü soğuk ve ılık suyla duruladıktan sonra cildinizde o keskin sirke kokusu kalmaz. Fakat onu yüz temizleyicisi olarak kullanmadan önce, cildi tahriş etmediğinden emin olmak için cildiniz üzerinde bir yama testi yapın.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)