Dolgun Dudaklar için ipuçları

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Dolgun Dudaklar için ipuçları

Güzel ve dolgun dudaklar ister misin? Dolgun dudaklar yüzü daha çekici hale getirir.  Herkes dolgun dudaklara sahip olmak için şanslı olmasa da, şimdi basit ipuçları ve püf noktaları ile dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz. Çekici ve dolgun dudaklara sahip olmak için, dolgu maddeleri, ağrılı ve pahalı ya da kolajen ve botoks enjeksiyonları yaptırmanız gerekmez. Bunun yerine, dolgun dudaklar elde etmek için bu basit ancak etkili güzellik ataklarını tercih edin.
dolgun dudaklar

1. Dudaklarınızı Ölü Deriden Kurtarın

Ölü deriden kurtulmak ve parlayan bir cilde sahip olmak için cildin pul pul dökülmesi şarttır. Aynı şekilde dudaklarınızın pul pul dökülerek ölü deriden kurtulması iyi görünmesini sağlar. Dudaklarınızı bir dudak exfoliator veya bir diş fırçasıyla ölü deriden temizleyebilirsiniz. Böylece kan dolaşımını artırarak dudaklarınızın pembe görünmesini de sağlamış olursunuz. Ayrıca, dudaklarınıza geçici de olsa dolgun bir etki yaratacaktır. Dudaklarınız vücudunuzdaki cildin geri kalanına kıyasla daha hassastır. Bu nedenle bu işlemi yavaşça yapın. Uygulama sonrasında dudaklarınızı nemlendirin.

2. Nane Yağı

Nane yağı, dudaklarınızda şişme yaratır ve bu da dudaklarınızın dolgun görünmesine yardımcı olur. Dudaklarınızda mikrosirkülasyonu arttırır. Doğal bir dudak tıkacı gibi davranır ve daha dolgun dudaklar ve doğal bir pembe renk tonu oluşturur. Nane yağı kan dolaşımını artırır. Bu nedenle nane yağı kolayca elde edilebildiğinden dolgun dudaklar elde etmek için topikal olarak kullanılması güzel bir seçenektir.

3. Tarçın Yağı 

Tarçın yağı kullanmak dolgun dudaklar elde etmek için başka bir seçenektir. Doğrudan tarçın yağı uygulamak dudaklarda tahrişe neden olabilir. Bu yüzden tarçın yağını dudak parlatıcınıza karıştırarak kullanmanız önerilir. Tarçın, cildinizin en üst katmanını tahriş eder ve alevlendirir. Böylece dudaklardaki kan dolaşımı arttır. Kırmızı ve dolgun dudaklar oluşmasına katkı sağlar. Dudaklarınızda denemeden önce bir cilt testi yapın. Sık sık kullanmayın. Haftada iki kez bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

4. Dudak Egzersizleri 

Düzenli dudak egzersizleri, dudaklarınızda kollajen üretimini harekete geçirmeye yardımcı olabilir.
Islık Çalma: Islık çalmaya başlayın! Islık çaldığınızda, dudak kaslarınız aktif hale gelir, bu dudaklarınızı dolgun görünmesi için destekler.
Dudaklarınızı Sıkıştırın: Sanki öpüşüyormuş gibi dudaklarınızı büzün ve bu konumu birkaç saniye tutun, bunu günde en az 10 kez tekrarlayın.
Hareket Ettirin:  Dudaklarınızı birbirine basın ve soldan sağa, ardından sağdan sola doğru hareket ettirin. Bunu beş kez tekrarlayın. Bu, dudakların hacmini artıracaktır.
Döndürme: Dudaklarınızı bir arada bastırın ve saat yönünde üç kez, sonra saat yönünün tersine üç kez döndürün.

5. Dudak Makyajı

Dudak Kalemi Kullanın:  Dudakları abartılı bir şekilde tanımlamak için en belirgin yöntem bir dudak kalemi kullanmak ve dudak çizginin üstünü çizmektir. Doğal dudak çizgisinin biraz dışına çizgi çizin. Daha sonra dudaklarınızı aynı dudak kalemi ya da  aynı renk ruj ile doldurun.
Parlatıcı Kullanın: Dudak parlatıcısını dudaklarınızın her yerine uygulamayın, bunun yerine dudak parlatıcısını sadece dudaklarınızın ortasına sürün. Net bir gölge veya rujunuzla eşleşen bir gölge oluşturabilirsiniz. Parlaklığı yalnızca dudaklarınızın ortasına uyguladığınızda, ışığı alarak dudaklarınızın daha dolgun görünmesini sağlayacaktır.
Açık Renk Ruj Kullanın: Koyu renk yerine, açık renk veya soluk renkli bir ruj kullanın, dudaklarınız doğal olarak daha büyük görünür. Cildinize uygun bir gölge seçin.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)