Dudak Çatlaması için Çözümler

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Dudak Çatlaması için Çözümler

Birçok kişi kışın kuru cilt ve dudak çatlaması sorunu yaşar. Ancak çoğu kişi çatlamış dudak sorunu yıl boyunca sürer. Bu sinir bozucu bir sorundur ve çoğu zaman acılı olabilir. Dudakların çatlayıp derinin soyulması bazen kanamaya neden olabilir. Dudak çatlaması ve kuruması güneşe maruz kalmaktan, aşırı dudak yalamasından, alerjilerden, sigara içmekten ve bazı ilaçlardan kaynaklanır. Çatlak dudaklarınız varsa ve dudak kremi uygularsanız dudaklarınızı yalamaktan kaçınmalısınız. Kuru, çatlamış dudaklarla başa çıkmanın en iyi yolu, dudaklarınızı nemlendirmek ve beslemektir. Piyasada çatlamış dudakları tedavi eden birkaç dudak parlatıcı vardır, ancak hassas cildiniz varsa doğal ürünlerini dudaklarınız için kullanmak daha iyidir. Çatlamış, kuru dudaklardan kurtulmak için size üç ev ilacı öneriyoruz.

dudak çatlaması
Gül Yaprakları ve Süt

Gül yaprakları cildinizi besleyen E vitamini içerir. Süt yumuşak bir şekilde dudaklarınızı pul pul haline getirir ve ölü cildi çıkarır. Aynı zamanda dudaklarınızı besler ve nemlendirir. Bu yöntem için yaklaşık beş adet gül yaprakları ve 1/4 fincan süt gerekir.
Yöntem: Yaprakları alın ve yaklaşık üç saat boyunca sütte ıslatın. Yaprakları hafifçe ezmek için parmağınızı kullanın. Şimdi, bu macunu dudaklarınıza uygulayın ve yaklaşık 20 dakika bekleyin. Durulamak için soğuk su kullanın. Bunu her gün yapın ve yaklaşık bir hafta içinde dudaklarınızdaki değikliği göreceksiniz.

Hindistancevizi Yağı ve Çay Ağacı Yağı

Hindistancevizi yağı, kuru cilt için en iyi ilaçlardan biridir. Sağlıklı yağ asitleri içerdiğinden cildinizi nemlendirecektir. Ayrıca cildin iyileşmesine yardımcı olacak birkaç damla çay ağacı esans yağı eklemeniz gerekir. Uçucu yağ da dudak derisini enfeksiyona karşı koruyacaktır. İhtiyacınız olan tek şey hindistancevizi yağı ve birkaç damla çay ağacı yağı.
Yöntem: Bir çorba kaşığı hindistancevizi yağı alın ve iki damla çay ağacı yağı ekleyin. İyice karıştırın ve bunu dudaklarınıza uygulayın. Dudakların üzerinde bırakın. Bunu günde iki kez yapın.

Yeşil Çay Poşeti

Antioksidanlarla dolu yeşil çay, iyileşme sürecine yardımcı olur. Yanma hissini de rahatlatacaktır. Bu yöntem için yeşil çay poşeti ve bir bardak sıcak suya ihtiyacınız olacaktır.
Yöntem: Bir fincan sıcak su alın ve içine yeşil çay poşetini koyun. Yaklaşık üç dakika sonra çaydan alıp dudaklarınıza koyun. Birkaç dakika orada bekleyip çıkartın. Bunu her gün bir kere yapın.

Bu ev ilaçları sizi kuruyan ve çatlamış dudaklardan kurtarmakla kalmaz aynı zamanda dudaklarınızı besler ve nemlendirir.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)