Düğün Öncesi Estetik Uygulamaları

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Düğün Öncesi Estetik Uygulamaları

düğün öncesi estetikAqualyx (İntralipoterapi):

Yağların parçalanmasıyla yapılan bölgesel estetiktir. İnce ve esnek bir kanül aracılığıyla ile ilaç, yağ dokusunun içine enjekte edilir. Uygulama esnasında lokal anestezi yapıldığı için ağrı olmuyor. Parçalanan yağlar, vücuttan doğal yollarla atılıyor. Fazla yağlarından kurtulmak isteyenler için yapılabilecek düğün öncesi estetik uygulamalarındandır.

Botoks:

Mimikler ya da yaş almaya oluşan çizgilerin oluşmaması veya artamaması için botoks yapılır. Botoks uygulaması düğünden en az 1-2 ay önce yapılmalıdır. Botoks ile aşırı terlemeye de çözüm getiriliyor. Bu uygulama ise düğünden en az 15 gün önce yapılmalıdır. Uygulama sonucunda koltuk altı terlemesinde, avuç içi terlemesinde ve erkeklerde görülen saçlı deride terlemede azalmalar oluyor. Yapılan botoksun daha görünmesi için düğünden 3-4 hafta önce yapılması daha uygun olur. Etkisi 6 ay süren bu uygulamanın yapılması 10 dakika sürüyor.

Dolgu:

Dudak, yanak, çene gibi yüzde hacim kazandırılması gereken bölgelere dolgu yaptırılır. Böylece yüz daha genç görünür. Dolgu uygulaması da botoks uygulaması gibi düğünden 1-2 ay önce yaptırılmalıdır. Çene ucu küçük veya geride ise, yanak ve elmacık kemikleri dolgunluğu yeterli değilse dolgu yaptırılabilir. Aynı zamanda dolgu uygulaması ile göz altı morlukları ve çöküklüğü de azaltılabilir.

Işıltı Dolgusu:

Işltı dolgusu mezoterapi ve dolgu tekniklerini birleştiren yeni bir uygulamadır. Düğün öncesi estetik uygulamalarından biridir. Bu uygulama yaklaşık bir yıl etkisini sürdürüyor. Ağrı olmadan yapılan uygulamada morluk ve şişlik seviyesi az da olsa görülüyor. İlk uygulamadan itibaren ciltte fark edilir bir ışıltı oluşuyor ve cildin ışığı yansıtma kapasitesi artıyor. Işıltı dolgusu yüz genelinde uygulanıyor. Cildin dış etkenlere karşı savunmasını arttırmak için aminoasid, antioksidan, vitamin ve mineraller kullanılıyor. Işıltı dolgusunda en dikkat çeken nokta yüzümüzün en hassas bölgesi olan gözaltına uygulanabilir olmasıdır. Bu sayede gözaltı morlukları ve gözaltı ve yanak arasındaki çöküklükler yok edilebiliyor.

Cilt Tedavileri:

20’li yaşlardan itibaren cilt ve cilt altı dokusu yaşlanmaya başlıyor. Düğün öncesi daha canlı, daha gergin, doğal ve parlak bir cilt yapısına sahip olmak için cilt tedavisi yaptırılabilir. Bunlar; Akne -Leke Tedavisi, Kumlu Peeling, Nem bakımları ve Oksijen Terapi’den oluşan komple bakım kürleri olabilir. Cildin ihtiyacı olan bakım ve tedavi türüne göre bir paket uygulanabilir. Böylece gelin ve damat adayları düğün gününde lekesiz, parıldayan bir cilde sahip olabilir.

Saç bakımı:

Yüzden sonra en çok dikkat çeken bölgesi saçlardır. Gelin ve damat adayları da düğün günlerinde gür, parlayan ve sağlıklı saçlara sahip olmak istiyorlar. Bunun için kısa sürede sonuç verebilecek farklı tedavi seçenekleri vardır. Saç mezoterapisi ile gelin ve damat adayları kısa sürede istedikleri gibi daha sağlıklı ve gür saçlara sahip olabiliyorlar. Saç mezoterapisi ile ilgili detaylı bilgi için Saç Dökülmesi Sorununa 2 Etkili Çözüm yazımızı okuyabilirsiniz.

Lazer epilasyon:

Lazer epilasyon güzelliğin önündeki istenmeyen tüyleri yok eden en başarılı yöntemdir. Düğünün hemen öncesinde ya da aylar öncesinden başlanabilir. Lazer uygulaması gelinler için standart haline gelmiş ve artık erkeklerin de vazgeçilmezi olmuştur. Özellikle düğün töreni öncesinde bu detaylarla uğraşmak istemeyen damat adayları 15 dakikada koltuk altı, yanak, kulak çevresi, elmacık ve boyun bölgelerindeki tüylerinden kurtulabiliyor.

 Radyofrekans Tedavisi:

Radyofrekans yöntemi ile cilt yenileniyor ve sağlıklı ve gergin bir görünüm kazandırıyor. Bu yöntemin temel amacı, cildin doğal olarak yenilenmesini sağlayarak cilde zarar vermeyecek bir ısıyla cildin iyileşme mekanizmasını harekete geçirmektir. Uygulama ile cildin hücre sayısı artırılarak kolajen ve elastin dokusu yenileniyor. Ciltteki bu yenilenme sayesinde lekelenmeler azalıp, cilt kalitesi artıyor.

Ameliyatsız Burun Estetiği:

Düğün öncesinde özellikle fotoğraflarda daha bütünsel bir görünüme sahip olmak için gelin ve damat adayları ameliyatsız burun estetiğine başvuruyor. Özellikle fotoğraflarda güzel çıkmak için burun bölgesindeki orantı önemlidir. Uygulama sonrasında; lokal şişlik, morluk, burun ucunda bazen 15 gün kadar sürebilen kırmızılıklar görülebilir.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)