Düğün Öncesi Kilo Vermek için Egzersiz Programı

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Düğün Öncesi Kilo Vermek için Egzersiz Programı

Yaz mevsimiyle birlikte düğün sezonu da açıldı. O büyük günde mükemmel görünmek ve düğün öncesi kilo vermek için kendinizi baskı altına almış olabilirsiniz. Etkili bir egzersiz planı uygulayarak istenen görüntüye ulaşmak mümkün oluyor. Düğün gibi büyük bir etkinlik insanları motive etmek için iyi bir hedef ve belirli bir tarih olduğu için amaca ulaşmak daha kolaydır.

düğün öncesi kilo vermek
Olumlu motivasyon sağlamak yaklaşan düğün stresinde kurtularak daha düğüne rahat hazırlanmanıza yardımcı olur. Doğru motive olan kişiler fitness ve beslenme planına başlamakta daha başarılı oluyor. Durumu aşırı heyecan ve panik halinde karşılayan kişiler ise her şeyin umutsuzca kendiliğinden olmasını bekler. Özel bir vücut bölgesinde bir gecede mucize yaratılamayacağının farkına vararak sakinliğinizi korumanız ve vücudunuzu biçimlendirmeye yönelik olumlu hedefler doğrultusunda gayret göstermeniz gerekir. Ayrıca sadece belirli bir noktadaki yağları eritmek fiziksel olarak mümkün değildir. Sizi bekleyen o büyük günde stresinizi azaltmanıza, düğün öncesi kilo vererek formda hissetmenize yardımcı olacak ipuçlarını Fitness Eğitim Direktörü Samantha Clayton bizlerle paylaştı.

istikrarlı Olun

En iyi fitness sonuçları istikrarla elde edilir. Birkaç gün çok sıkı çalışıp, diğer günlerde vücudunuzun kendine gelmesi için dinlenirseniz, adapte olamazsınız. Bunun yerine haftanın 4-5 günü 30-60 dakika süreyle egzersiz yapın. Antrenmanın yoğunluk seviyesini bir sonraki egzersize hazır ve iyi hissedeceğiniz şekilde ayarlayın. Egzersiz sonrası yürümekte bile güçlük çekeceğiniz kadar kendinizi zorladığınız zaman, genel ilerlemenizi yavaşlatmış olursunuz. Sporcuların bile bazı günleri dinlenmeye ayırdığını unutmayın! Zorlu egzersizler sonrasında vücudunuza kendini toparlaması ve dinlenmesi için zaman vermelisiniz.

Karıştırın

Hızlı sonuç almak istiyorsanız, düğün öncesi fitness planınızı keyifli hale getirmelisiniz. Yaptığınız egzersizin türünü, yoğunluğunu ve süresini sık sık değiştirmelisiniz. Şimdi derginizi okurken koşu bandında aheste aheste adım atmanın zamanı değil. Aksine, fazladan birkaç kalori yakıp düğün öncesi kilo vermek için egzersiz süresince hızınızı ve temponuzu değiştirin. Düğün kıyafetinizin içinde sergileyeceğiniz mükemmel görüntüyü düşünerek ihtiyacınız olan motivasyonu sağlayabilirsiniz. Forma girmenin yanında kendinizi zinde hissederek daha ilk dansta yorgun düşmeden bütün bir günü yorulmadan tamamlamak için gereken dayanıklılığa da kavuşmuş olacaksınız.

Ağırlık Kaldırın

Kalori yakmak ve kasları düzenlemek için güç antrenmanı yapmak mükemmel bir seçenektir. Bu nedenle haftanın üç gününü ağırlık kaldırmaya veya vücut ağırlığı ile dayanıklılık egzersizleri yapmaya ayırın. Eğer düğüne az zaman kalmışsa, lunge ve squat (çömelme) gibi kalça kaslarınızı çalıştıran egzersizleri tercih edin. Kalça kasları büyük bir kas kütlesidir. Bu kas grubunu çalıştırdığınızda daha fazla kalori yakarsınız.

Yogayı Deneyin

Düğünler streslidir. Egzersiz de vücudunuzun strese girmesine neden olur. Bu nedenle zihinsel sağlığınızı korumak ve zihninizi sakinleştirmek için biraz zaman ayırmak iyi gelecektir. Haftanın bir günü dahi olsa basit esneme, nefes veya yoga egzersizleri yapın.

Uykunuza Zaman Ayırın

Vücudunuzun yeterince dinlenmesi için uykuya öncelik vermeye başlayın.Uyku sırasında siz dinlenirken, vücudunuz karşı karşıya kaldığı zorlayıcı isteklere adapte olmak için gerekli düzenlemeleri yapar. Eğer egzersiz rutininizi artırıyor ve bunun sonucunu almak istiyorsanız, yeterince dinlenmeli ve vücudunuzun toparlanmasını sağlamalısınız.

Porsiyonlarınıza Dikkat Edin

Egzersiz yoğunluğunuzu artırıyorsanız, bir de diyet uygulayarak kendinizi daha fazla strese sokmayın. Vücudunuzun çalışması için enerjiye ihtiyacı olacaktır. Yaptığınız egzersizden iyi sonuç elde edebilmek için beslenmenize dikkat etmeniz gerekir. Beslenme biçimini bir gecede köklü bir şekilde değiştirmek sağlıklı değildir. Porsiyon boyutları biraz küçülterek, bol bol meyve ve sebze tüketerek işe başlayabilirsiniz. Küçük değişiklikler yaparak vücudunuzda kalıcı ve olumlu gelişmeler sağlayabilirsiniz.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)