Yaşlanmaya Karşı Doğal Savaşçı: Jackfruit

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Yaşlanmaya Karşı Doğal Savaşçı: Jackfruit

Jackfruit, dünyanın en büyük meyvesi olarak biliniyor. İçeriği sebebiyle meyvelerin şahı olarak anılıyor. Genç, kusursuz bir cildin kaynağı olarak da gösteriliyor. Vitamin, mineral, lif, yağ, protein, phytonutrientler, karbonhidrat ve elektrolitler açısından zengin bir kaynakt olan Jackfruit, yaşlanma karşıtı, doğal bir savaşçı olarak karşımıza çıkıyor.

dünyanın en büyük meyvesi
Günümüzde kozmetik ürünler cilt konusunda birbirleri ile rekabet ediyorlar. Dünyanın en büyük meyvesi olarak bilinen Jackfruit içeriği ile yaşlanmaya karşı tek başına bir savaşçı olarak gündemde yer alıyor. Bu meyvenin aynı zamanda astımdan anemiye, kolon kanserinden tansiyona kadar birçok rahatsızlıkta önleyici etkisi vardır.

Erken Yaşlanmayı Önlüyor

Tüm meyvelerin şahı olduğunu söyleyen Jackfruit; tatlı, lezzetli ve egzotik bir meyvedir. Sağlıklı Beslenme ve Diyet Uzmanı Taylan Kümeli, “Vitamin, mineral, phytonutrient, Yağ, protein, lif, karbonhidrat ve elektrolit açısından zengin bir kaynaktır. Bu meyve kalori içerir. Ancak kolesterol ya da doymuş yağ içermez. En iyi tat, beslenme ve sağlık için tüketmenizi öneririm. Ayrıca, yaş, menopoz ve düşük beslenme gibi birçok doğal faktörün vücudun yaşlanmasına neden olur. Bunlar dışında kirlilik, UV radyasyonu ve dumanın erken yaşlanmayı teşvik etmektedir. Jackfruitin içeriğinde bulunan antioksidanların ise yaşlanma sürecini yavaşlatmak için vücuttaki serbest radikalleri yok ediyor” açıklamasında bulundu.

Parlak ve Kusursuz Bir Ciltten Sağlıklı Saçlara

Jackfruit meyvesinin cilt üzerinde önemli bir etkisi vardır. Cilt kırışıklıkları, parlayan ve kusursuz bir cilt için bu egzotik meyve en iyi adrestir. Kırışıklıklar için, Jackfruit çekirdeğini biraz soğuk süte bir dakika boyunca daldırın. Daha sonra iyice ezin ve kırışıklıklara hafifçe uygulayın. 6 hafta içinde kırışıklıklarda gözle görülür bir azalma olacaktır. İçeriğindeki yoğun tohum kabızlığı engeller. Jackfruit tohumu kusursuz bir cilt sunabilir. Öncelikle süt, bal ve kuru tohumu ıslatınız. Onları ince bir hamur haline getirin. Yüzünüze sürün. ve kurumaya bırakın. Birkaç dakika bekledikten sonra kusursuz cildi ortaya çıkarmak için yıkayın. Jackfruit tohumları protein açısından da oldukça zengindir. Bu tohumlar sağlıklı saçlar için önemli bir vitamin olan A vitaminini içerir. Ayrıca saçların sağlılı bir şekilde büyümesi için hayati önem taşıyan sağlıklı kan dolaşımına yardımcı olur.

Kolon, Akciğer ve Ağız Boşluğu Kanserine Karşı Koruma Sağlıyor

Jackfruit, özellikle kansere karşı koruma sağlar. İçeriğindeki antioksidanlar sayesinde kolon kanserini önleme konusunda da önemli bir ayrıcalığı vardır. Jackfruit, kansere karşı koruma sağlayan antioksidanlar, phytonutrientler ve flavonoidlere sahiptir. İçeriğindeki antioksidanlar vücudu serbest radikallerden korur. Serbest radikaller vücuttaki oksidatif stres yüzünden üretilir. Bu hücrenizin DNA’sına zarar verir. Sonuçta kanser hücresi üretir. Antioksidanlar, DNA’yı serbest radikallerin hasarından korumak için bunları etkisiz hale getirebilme özelliğine sahiptir. Jackfruit kolon, akciğer ve ağız boşluğu kanserine karşı da koruma sağlar.

Dünyanın En Büyük Meyvesi Jackfuit’in Faydaları

Dünyanın en büyük meyvesi olan Jackfruit, zengin içeriği ile yüksek tansiyon, inme ve kalp krizi riskini azaltma konusunda yardımcı olur. Zengin antioksidan içeriği ile görme oranını artırır. Katarakta karşı koruma sağlar. Kemik yoğunluğunu artırır. Astım hastalarını rahatlatır. Anemiyi önler ve tedavi eder. Kan şekeri seviyesinin düzenler. Kabızlığı önler.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)