Düşükten Sonra Hemen Hamile Kalabilirsiniz

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Düşük Yaptıktan Sonra Hemen Hamile Kalabilirsiniz..

Düşük yaptıktan sonra ağrı olur mu? Düşükten sonra ne zaman adet Görülür? Düşükten sonra ne zaman hamile kalınır? Birçoğunuz bu soruların yanıtını aramaktadır. Bu sorularınızın cevabı başka yazıda olacak.

Düşükten sonrası ne yapacağını şaşıran aileler, büyük bir üzüntü içinde hatta belki de çok sevinerek bekledikleri yada zor hamile kaldıkları halde maalesef ki ruhsal olarak çok ciddi bunalım içine girmektedirler..

düşük

Tabii ki de kadınların gebelik süresince düşük yapmasına sebep olacak bir çok faktör var.. Bunların en başında sigara ve alkol gelmektedir.. Ağır eşya kaldırmakta gebeliği büyük bir tehlikeye sokmaktadır.. Bu gibi durumlarda artan kanama sonucunda hem anne sağlığı hemde bebek sağlığı ciddi anlamda tehlike altına girme ihtimali çok yüksek.. O yüzden hamilelik süresince doktorunuzun dediğini mutlaka uygulamalısınız..

Fakat Gebeliğin erken döneminde düşük yapan kadınlara genelde yeniden gebe kalmadan önce üç ay beklemeleri söylenir. Oysa ki son dönemde yapılan yeni bilimsel çalışmalar düşük sonrası, mümkün olur olmaz çabuk gebe kalınabileceğini ortaya koydu.

Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op.Dr.Betül Görgen, araştırmanın ayrıntıları hakkında şu bilgileri verdi:

“Araştırma kapsamında 20 hafta ya da altında bir ya da iki düşük yapmış 18-40 yaş arasında 998 gebelik incelendi. Ektopik gebelikler ya da mol gebelikler çalışma kapsamı dışında bırakılmış sadece kendiliğinden olan düşükler çalışmaya dahil edilmiştir.

Kadınlar, gebelik kaybı sonrası altı adet döngüsü ya da gebe kalıncaya kadar takip edilmişlerdir.

Düşükten Sonra Ne Zaman Hamile Kalınır ?

Düşük sonrası üç aydan daha kısa süre içinde gebe kalmaya çalışanlar yüzde 53,2 oranında başarıyla gebeliklerini doğuma kadar devam ettirmişlerdir. Daha uzun süre bekleyenlerde ise bu oran yüzde 36,1’dir.

Gebelik kaybından sonra üç aydan kısa bir sürede gebe kalanlarda gebelik komplikasyonları açısından risk artışına rastlanmamıştır.

Düşük sonrası ilk üç ayda gebe kalanlar (yüzde 76,7) üç aydan sonra gebe kalanlarla karşılaştırıldığında (yüzde 23,4) canlı doğuma daha yüksek oranda ulaşmışlardır.

Ertelemeyin, Hamile Kalın

Düşükten sonra hamile Kalmayı Beklemek için fizyolojik bir sebep yoksa, duygusal olarak kendini hazır hisseden bir kadın, gebe kalmak istiyorsa ertelememelidir.

Bu bulgular da ertelemeyi gerektiren patolojik bir sebep yoksa erken gebelik kaybını takiben hemen hamile kalınmasında bir sakınca olmadığını kanıtlamaktadır.”

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)