Günlük El Bakımı ipuçları

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Günlük El Bakımı ipuçları

İnsanların çoğu yüzlerine, saçlarına ve dişlerine nasıl bakım yapacaklarını biliyor ancak çok azı el bakımı ipuçlarının farkındalar. Yüzünüzün ardından, eller vücudunuzun bir parçasıdır ve insanların en çok fark ettiği şeylerdir. Buna rağmen, eller ve ayaklar vücudunuzun en ihmal edilmiş parçalarıdır. Elleriniz en çok kullandığınız vücudunuzun bir parçasıdır. Elleriniz insanlara kaç yaşında olduğunuzu anlatıyor. Elleriniz güzel görünmüyorsa güzel elbiseler giyen muhteşem tırnaklara sahip olmanın hiç bir faydası olmaz.

el bakımı
Elleri yıkamanın ve ellerin her türlü havaya maruz kalmasının acımasız kullanımı nedeniyle, eller vücudunuzun en yaşlı bölümleridir. El bakımı düzgün yapılmazsa aslında gerçekte olduğundan daha yaşlı görülebilirsiniz. Ellerinizin arkasındaki cilt ince ve narin, bu nedenle ellerinizi doğru şekilde bakıma almalısınız. Bu yazıda, ellerinizi genç ve güzel görünmesi için en iyi el bakım ipuçları ev ilaçlarını bulacaksınız.

1.  Eldiven Kullanın

Ellerinizi çok fazla suya, kimyasallara maruz bırakmadan temizlik yaparken veya bahçede çalışırken eldiven giyin. Soğuk kış havası ellerinizden nemi çabucak uzaklaştırır. Bu nedenle dışarı çıkarken mutlaka eldiven takmalısınız.

2.  Ellerinizi Nemlendirin

Gün boyunca ellerinizi sık sık yıkamak zorunda kalırız. Özellikle kışın eliniz çabucak kurur.  Günde en az üç dört kez elleriniz için nemlendirici kullanın. Gün boyunca kullanım için hafif, su bazlı, hızlı emici nemlendirici vaya el losyonu seçin. Öte yandan, yağ bazlı bir kremi ​​her gece kullanmak iyi olur, böylece sabahları yumuşak ve nemli olacaktır. Çok fazla ev işi yüzünden ellerinizi birden fazla yıkamak zorunda kalırsanız, ek koruma için güne el kremi ile başlayın.

3. Masajlı El Bakımı

Elinize losyon uygularken elinize hızlı bir masaj yapın. Elinizin etli kısmından başparmak tabanına yakın bir noktadan başlayabilir ve daha sonra her bir parmağınızı tabandan uca doğru masaj yapabilirsiniz.

4. Güneş Koruyucu Kullanın

Güneşe maruz kalma, ellerinizde karaciğer lekelerine, kahverengi lekelerine veya kırışıklıklara neden olabilir ve yaşınızdan daha büyük görünmenize neden olabilir. Güneş ışığına çıkmadan önce ellerinize güneş kremi veya güneş kremi uygulayın. Ellerinizin beklenmedik bir şekilde güneşe maruz kalacağı zamanlarda kullanmak için, seyahat boyutunda bir güneş kremini çantanızda saklayın. Böyle zamanlarda mevcut değilse, SPF 15 veya daha fazla bir el nemlendiricisi kullanabilirsiniz.

5. Ellerinize Peeling Yapın

Nemli ellerinizi tuz veya şekerle hafifçe ovun, sonra durulayın. Tuzun kaba dokusu eski ölü cilt hücrelerini sıyırır ve kan dolaşımını geliştirir, böylece ellerinizin cildi taze ve parlak görünür. Alternatif olarak vücudunuz için kullandığınız kese yerine ince tenli ellerinize yüz peelingi kullanabilirsiniz.

6. Temel Vitaminler

Vitamin B eksikliği tırnak çukurlarına neden olabilir. Kalsiyum eksikliği tırnaklarınızı kırılabilir ve kolayca kurutabilir. Bu vitaminleri içeren yiyecekleri yemeyi unutmayın; vitamin yetersizliği durumunda sağlıklı tırnaklara sahip olmak için vitamin takviyeleri almak için doktorunuza danışın.

7. Tırnaklarınıza Dikkat Edin

Tırnaklarınızın da bakıma ihtiyacı var. Kuru, pürüzlü kütiküllerin onarımı için yumuşak tırnağa özgü yağ uygulayın ve çıplak olduğunuzda bile iyi görünmesi için tırnaklarınızı güçlendirin.

8. Elleriniz için Doğal Güzellik ipuçları

–  1 çay kaşığı limon suyu, gliserin ve 5 damla gül suyunu küçük bir şişede karıştırın. Bu karışımla ellerinize en az 10-15 dakika boyunca masaj yapın.
– Gliserin ve salatalığı karıştırın. Karışımı taze bir görünüm elde etmek için elinize uygulayın.
– Elinize yumurta beyazı da uygulayabilirsiniz. Bu, iyi bir el maskesi gibi çalışır ve cildinizi ellerinizin arkasına sıkıca tutacak ve kırışıklık oluşumunu önleyecektir.

Yukarıdaki el bakım ipuçları, birkaç dakikanızı alır, ancak ellerinizin cildi sıkı, yumuşak, esnek, genç ve güzel kalmasını sağlayacaktır.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)