Estetik Ameliyat Ne Zaman Yaptırılmalıdır?

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Estetik Ameliyat Ne Zaman Yaptırılmalıdır?

Estetik ameliyat için doğru zaman, yaş ve dönemleri dikkat edilmesi gereken önemli konulardır. Yazın estetik yapılmaz söylentisine karşılık Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur, yazın estetik yapılmaz düşüncesinin doğru olmadığını söyledi.

estetikEstetik cerrahi ameliyatları, insanın kendi dış görüntüsüyle alakalı olarak sorun yaşadığı bölgelerine istedikleri değişimi sağlayan uygulamalardır. Bu ameliyatlar bir nevi insanların psikolojisini tamamlar. Kişiler kendilerini hazır hissettikleri zaman, gerekli bilgiyi edindiklerinde ve maddi olanakları elde ettiklerinden istedikleri zaman ameliyat olabilirler. Ancak ameliyat öncesi hastaların mevsimsel olarak doktorların tavsiyelerine uymalıdırlar. Ameliyat olmak için doğru bir mevsim belirlemek, yazın yapılmaz düşüncesi yanlıştır.

Burun Estetiğinde Güneşten Korumak Çok Önemli

Yaz mevsimi sağlık turizmi açısından da hareketli bir dönemdir. Özellikle tatil döneminde bu ameliyatlara çok fazla talep olmaktadır. Çoğu hasta estetik için mahremiyet unsurunu düşünür. Bu sebeple yazın operasyon yaptırmayı tercih ederler. Yüz bölgesine yapılan bir müdahalede güneşten korumadaki amaç yapılan ameliyat değil, ameliyat sonrası kızarıklık ve morluktur. Diyelim ki hasta burun estetiği geçirmiş ve göz altlarında bir miktar morarma var, ki son uygulanan teknikler sayesinde o da olmamaktadır. Ancak morarma olduğunu düşünürsek morluk olan bölge güneşe maruz kalmamalıdır ve koruyucular kullanılmalıdır. Hastaların güneşten korundukları sürece, haziran, temmuz ve ağustos yani yaz ayları da bu ameliyatlar için uygun zamanlardır.

Kepçe Kulak ve Karın Germe için En Uygun Zaman?

Tüm bunların içerisinde kepçe kulak ve karın germe ameliyatları ayrı tutulmalıdır. Karın germe ameliyatları ve ya liposculpture sonrasında hastaların korse giymesi gerekir. Bu bölgelerde morluk ve kızarıklık oluşsa bile güneş görmediği için bu konuda sıkıntı oluşturmaz. Kepçe kulak ameliyatı ise her mevsim yapılabilir. Bu ameliyatın doğru yaş aralığında yapılması daha yararlı olacaktır. Kulak gelişiminin yüzde 80’ini 6 yaşına kadar tamamlar. Çocuğun ilkokula başlamadan evvel dış görüntüsüyle alakalı olarak sorun yaşamaması için, eğer kulaklarında bu şekil bir bozukluk varsa yaptırılabilir. Buna bağlı olarak 5-6 yaş aralığı kepçe kulak ameliyatı için en uygun dönem olduğu söylenebilir.

 

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)