Estetik Cerrahi Alanında Son Trendler

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Estetik Cerrahi Alanında Son Trendler

Estetik, modern hayatın vazgeçilmez güzellik yöntemlerinden biri haline geldi. Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Özerk Demiralp, gün geçtikçe kendini yenileyen estetik cerrahi konusunda gündemde olan son trendleri anlattı.

estetik cerrahi
Estetiğe Olan Yaklaşımlar Değişiyor!

Eskiden estetik konusunda ”Ne gereği var?” denilerek yaklaşılırdı. Bu şekilde ortaya konan bütün yaklaşımlar yerini yavaş yavaş ”Neden bunu yaptırmayayım ki? Yaptırırsam psikolojik olarak kendimi çok daha iyi hissederim” yaklaşımına bırakmaya başladı. Genelleme yapılmaksızın özellikle büyük şehirlerde yaşayan sosyoekonomik durumları iyi olan kişiler, zamanı daha verimli kullanmak için kısa sürede yaptırabilecekleri ve hızlı sonuç alabilecekleri yöntemleri tercih etmektedirler. ”Ameliyatsız Estetik” kavramı son 10 sene içerisinde dijital medyanın gücüyle ciddi bir yükseliş gösterdi. Lazer uygulamalarına minimal girişimsel anti-aging dediğimiz dolgu, botoks, mezoterapi, PRP ve ameliyatsız iple yüz germe gibi yeni yöntemler eklendi.

PRP ile Kendi Kendinizi Yenileyin!

Kırışıklıkların oluşmasını engellemek için tercih edilen dolgu ve botoks, kırışıklık istemeyen kişilerin hayatının rutin bir parçası haline gelmiştir. PRP ile kök hücre tedavisi son yıllarda sıklığı artan işlemlerden biri haline geldi. PRP ile kök hücre tedavisi, kişiden alınan az miktardaki kanın özel bir tüpe konularak santrifüj işlemine tabi tutulduktan sonra bileşenlerine ayrıştırılması sonucu elde edilen “platelet (trombosit) yönünden zenginleştirilmiş plazmanın (PRP), aynı kişiye enjeksiyon yoluyla geri verilmesi işlemidir. Trombositler, vücudumuzdaki hasarlı dokuların onarımını yaparak doğal hallerine dönmelerini sağlayan “Büyüme faktörlerini” yapısında barındıran kan bileşenleridir. Dokularımızda herhangi bir hasar oluştuğu zaman kanımız trombositleri bu dokuya toplayarak bir onarım süreci başlatır. PRP uygulamasının amacı ise bu dokuya kan dolaşımı ile taşınabilecek olandan çok daha fazla sayıda trombositi verebilmektir. Böylece hasarlı dokunun onarımı da bu kadar hızlı ve güçlü bir şekilde başlayarak daha çabuk sonuçlandığı için cildin gençleştirilmesi ve yeniden yapılanması sağlanmaktadır.

Fazla Yağlardan Kurtulmanın En Etkili Yolu!

Liposuction ameliyatı vücut konturlarının düzeltilmesi için yapılan tedavi yöntemidir. Egzersiz ve diyetle azaltılamayacak bölgesel yağ fazlalıklarının alınması amacıyla uygulanır. Lazerlerin liposuction’la kombine edilmesi kişinin daha çabuk işe dönmesini sağlar. Bu sayede morluk ve düzensizliklerin oluşumunu azaltmaktadır.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)