Evde Kaş Alma Yöntemleri

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Evde Kaş Alma Yöntemleri

Kaşların asıl görevi alından gelen ter ve benzeri sıvıların gözlere girmesini engellemek olsa da yüz güzelliği için büyük önemi vardır. Özellikle de gözlerin güzelliğini ön plana çıkarmak ve yüze anlam kazandırmada büyük rolü vardır. Yüzdeki bu anlam bütünlüğünü korumak için kaşların doğru bir şekilde alınması gerekir. doğru alınmayan kaşlar yüzün doğal ifadesini bozar, kişinin aksi, sert, sinirli, yaşlı görünmesine neden olabilir. Bu nedenle her ne kadar zaman zaman moda olsa da yüze uygun olmayan kaş stili tercih edilmemelidir. Çünkü her kaş stili herkese yüz şekline uygun değildir. Yüz şekline uygun doğru kaş şekli bulunduğu zaman hem gözleriniz ön plana çıkacak hem de daha doğal ve güzel bir görüntü ortaya çıkacaktır. Kaş alma yöntemleri ve şekilleri hakkında bilgi edinirseniz kendi yüzünüze en uygun kaş şeklini bulmanız daha kolay olacaktır.

Kaş alma konusunda ilk olarak bir uzmandan yardım alabilirsiniz. Kavisli, düz, kalın, ince, köşeli, yuvarlak? Hangisi sizin yüz yapınıza en uygun en uygun? Uzman yardımıyla yüzünüze en uygun kaş şeklini bulduktan sonra kaşlarınıza aynı stili uygulayarak kendini evde de alabilirsiniz.

Evde Kaş Nasıl Alınır?

Birbirinden farklı bir çok kaş alma yöntemi olsa da cımbızla, iple ve sir ağda ile almak en sık kullanılan kaş alma yöntemleridir. Size en kolay gelen yöntemi seçerek kaşlarınızı almaya başlayabilirsiniz. Kaş alma sırasında işinizin daha kolay olması için kaş almaya başlamadan önce kaş bölgenize ılık suya batırılmış pamuk koyarak gözeneklerin açılmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca kaşlarınızı duş sonrasında alırsanız da aynı etkiyi yaratacağı için canınız daha az yanacak ve işiniz daha kolay olacaktır.

Kaşlarınızın çevresindeki küçük tüyleri daha net görebilmek için büyüteçli bir ayna kullanın ve yoğun gün ışığı ya da güçlü bir lambanın olduğu yerde kaşlarınızı alın. Böylece daha kolay daha iyi bir sonuç elde etmiş olursunuz.Kaş alırken dikkat edilmesi gereken diğer etkende doğru cımbız seçimidir. En iyi sonucu elde etmek için ucu küt ve kalın olan sıkı cımbızlar tercih edilmelidir. Ayrıca ince ve batık kıllar için de daha ine uçlu bir cımbız kullanın.

Kaşınızın şeklini vermeden önce kaş fırçası yardımıyla kaşlarınızı yukarıya doğru tarayın. Kaş fırçanız yoksa kullanmadığınız bir diş fırçasını da bu işlem için kullanabilirsiniz. Kaşlarınızı taradıktan sonra fazlalık olan uç kısımlarını kesin. Çünkü kaş uçları açık renk olduğu için bu farkı ortadan kaldırarak hata yapma payını azaltmış olursunuz.

Kaş kalınlığı çizgisini belirledikten sonra bu çizgiyi geçmeden kaş etrafında dağılmış olan kılları alarak kaş almaya başlayın. Kaş bütünlüğünü ve şeklini bozmamak için kaş tellerini tek tek ve kılların çekiş yönünde çekin. Ters yönde çektiğiniz zaman kaş köklerinin zarar görmesine ve kılların koparak batık oluşturmasına neden olursunuz.

kaş alma
Kaşlarınıza kavis vermek istiyorsanız ilk önce bir kurşun kalem ya da bir çubuk yardımı ile durmanız gereken sınırları belirleyebilirsiniz. Kalemi ya da çubuğu burnunuzun kenarından alnınıza doğru dik biçimde yerleştirin. Kalemin ya da çubuğun ucunun geldiği nokta kaşın başlangıcıdır. Kaşlar, bu noktada değilse o kısmı ya kaşlarınızı uzatarak doldurun, ya da bir kaş kalemiyle doldurun. Eğer kaşlarınızın arası çok açık ise bütün dikkat burnunuzda olur ve yüzünüzdeki ifade belirsizleşir. Tam aksine kaşların birbirine yakın olması da size sert bir ifade verir. Bu nedenle kaş kılları belirlediğiniz sınırı geçiyorsa fazlalıkları alın. Bu işlemi tamamladıktan sonra kalemin ya da çubuğun bir ucunu burnunuzda tutmaya devam edin. Diğer ucunu gözünüzün kenarından geçecek şekilde eğin. Kaşınıza denk gelen kısım kaşın bitme noktasıdır. Bu sınırın dışında kalan kaş kıllarını alın. Eğer kaş kılları içeride kalıyorsa eksik olan bu kısımları doldurun. Kaşınızın kavis noktasını belirlemek için tam karşıya bakın ve kalemi ya da çubuğu burnunuzun kenarında gözbebeğinizin üstüne doğru uzatın. Kalemin kaşınızda denk geldiği nokta kaşınızdaki kavisin olması gereken yerdir.

Eğer kaşınızı alırken hata yaptıysanız ya da fazladan kıl çekerek kaş sınırından içeri girdiyseniz kaşlarınız yeniden uzayana kadar kaş almayın.  Kaşlarınız tekrar uzayana kadar boşluk olan kısmı kaş kalemi yardımıyla doldurun.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)