Evdeki Negatif Enerjiyi Uzaklaştırma

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Evdeki Negatif Enerji Nasıl Uzaklaştırılır

Evimiz en güvenli hissetmeniz gereken yerdir. Ancak ev negatif enerjiyle dolduğunda, duyguların yanı sıra sağlık üzerinde de somut bir etkisi var. Çıplak gözle enerjiyi göremezsiniz, ancak kesinlikle evinizin enerjisi kendi iç duygusal halinizi yansıtıyor gibi hissedebilirsiniz. Evdeki negatif enerji değerinizi düşürebilir, güveni yok edebilir, düşlerinizi rayına sokabilir, hayal gücünüzü düşürebilir ve yeteneklerinizi azaltabilir.

evdeki negatif enerji
Evdeki negatif enerji
, aynı zamanda aile ilişkilerindeki rahatsızlıklara da neden olur. Aile üyeleri arasında çatışmaya bile neden olabilir. Bu gibi durumlarda yaşamak daha fazla endişe ve stres yaratacaktır. Negatif ve pozitif enerjiler her zaman var olmasına rağmen yapılması gereken, olumsuz enerjinin miktarını sınırlamaktır; böylece daha mutlu bir yaşam sürdürebilirsiniz.  Negatif enerjinizi alanınızdan kaldırmanın birçok yolu vardır; bu, yaşamınızdaki denge ve uyumun  sağlanmasına katkıda bulunur. Peki evdeki negatif enerji nasıl uzaklaştırılır?

1. Temizlik

Temiz ve dağınık olmayan bir odaya girdiğinizde kendinizi iyi hissedersiniz. Kirli, pis ve dağınık bir odaya girdiğinizde de tam tersini hissedersiniz. Bunun nedeni, tüm dağınıklığın ve kirin negatif enerjiyi çekmesidir. Evinizi her temizlediğinizde, negatif enerjiyi otomatik olarak ortadan kaldırmış olursunuz. Evinizin her odasını banyo ve mutfak da dahil olmak üzere düzenli olarak temizleyin. Tüm kapıları, kapı tokmaklarını ve pencereleri temizleyin. Kir ve tozdan arınmış olmalılar. Her gece mutfağınızdaki tüm bulaşıkları yıkayın. Eşyalarınızı düzenli ve belirli bir yerde tutun. Artık ihtiyaç duymadığınız eşyalardan kurtulun. Zehirli ürünleri evinizden çıkarın.

2. Mobilya Düzenleme

Negatif enerji uzaklaştırmak için zaman zaman oda dekorunuzu değiştirmeniz gerekir. Sadece mobilyalarınızın konumunu değiştirmeniz, kötü enerjiyi kırmak için yeterlidir. Evinizdeki mobilyaları ayda en az bir kere biraz hareket ettirin. Düzenlerken, açık alana ve konforunuza da önem verin. Odanız hayat dolu olana kadar düzenlemeyi deneyin. İyi bir his vermeyen bir şey doğru düzenleme olmadığını gösterir. Aile üyeleri ve arkadaşlarınızdan öneriler isteyin. Kırılmış ev eşyalarını veya artık kullanmadığınız eşyalaro saklamayın.

3. Gün Işığı ve Temiz Hava

Temiz hava ve güneşin inanılmaz derecede negatif enerjiyi temizleme gücü vardır. Doğanın güçlü enerjisi her zaman iyi hissettirir. Bu nedenle, evinize güneş ışığı ve bol miktarda temiz hava girmesine izin verin. Hayatınızın yanı sıra evdeki pozitifliği artırmanın başka basit bir yoludur. Sabahın erken saatlerinde, temiz hava ve güneş ışığına ve negatif enerjiye izin vermek için pencereleri ve kapıları açın. Vücudunuzu sabahın erken güneş ışığına maruz bırakmak için açık bir camın yakınında durabilirsiniz. Bu, vücudunuzun genel sağlığı için önemli olan D vitamini üretmesine yardımcı olacaktır. Parlak güneş ışığı kaygıyı hafifletebilir ve depresyonu azaltabilir. Sadece bedeniniz ve oda değil, yıkanmış çamaşırlarınızı güneş ışığında kurutmanız gerekir. Ayrıca, zaman zaman evinizdeki bitkilerin de güneş ışığı almasını sağlayın.

4. Deniz Tuzu

Deniz tuzu, negatif enerjiyi evinizden olduğu kadar sizin içinizde de dönüştüren başka bir seçenektir. Ayrıca, deniz tuzunun havadaki negatif iyonları yok ettiği ve dolayısıyla olumlu vibes oluşturduğu sanılmaktadır. Bir fincan ılık suya birkaç yemek kaşığı deniz tuzu ilave edin ve tuz dağılıncaya kadar iyice karıştırın. Solüsyonu bir sprey şişesine koyun. Bu çözümü evinizin farklı köşelerine püskürtün. Tüm odaya, özellikle kuzeydoğu ve güneybatı yönlerine bakan köşelere deniz tuzu serpin. Mümkünse bir gece bırakın, sonra tuzu süpürün. Tuz parçacıklarını dışarı atın. Vücudunuzu arıtmak için, 1 su bardağı deniz tuzunu ılık suyla dolu bir küvete koyun. Dinlendirici ve arındırıcı bir banyo için 15-20 dakika içinde bekleyin.

5. Yüksek Sesli Alkış

Yüksek sesli alkışlarla gelen ses ve titreşimler, negatif enerji modellerini parçalamasına ve dağılmalarına yardımcı olur. Aslında, yüksek ses ve net sesler ev için güçlü bir temizleme yöntemidir. Yüksek sesle konuştuğumuzda, dğadaki gök gürültülü sesi ile aynı şeyi yapar. Havai fişek sesi bile sükunet ve temizlik hissi uyandırıyor. Evinizde, olumsuzluğun içeride kalmasını önlemek için, özellikle köşelerde, raflarda ve merdivenlerin altından el çırparak yürüyün. Alkışlarla birlikte, evdeki negatif enerji modellerini kırmak için davul gibi ses çıkaran eşyaları da kullanabilirsiniz.

6. Uçucu Yağlar

Evinizdeki, ofisinizdeki veya herhangi bir eşyanın negatif enerjisini temizlemek için bir diğer iyi yöntem, uçucu yağlar kullanmaktır. Uçucu yağların güçlü aroması negatif enerjiyi dağıtacaktır. Aynı zamanda, evinizi doğal olarak yenileyecek, evinize ve hayatınıza girmek için iyi enerji çağıracaktır. Bir başka artı nokta, uçucu yağların çoğunun tıbbi faydaları da bulunmaktadır. Antibakteriyel ve antiviral özellikleri evinizin daha sağlıklı olmasını sağlar. Olumsuzluğu gidermek ve evinizdeki pozitifliği artırmak için limon, tatlı portakal, lavanta, adaçayı, nane ve gül gibi farklı uçucu yağları kullanabilirsiniz. Küçük bir sprey şişesine kaynak suyu doldurun. Yoksa, normal musluk suyu kullanın. İçine seçtiğiniz herhangi bir uçucu yağdan 15-30 damla ekleyerek karıştırın. Özü evinizdeki veya ofisinizdeki havaya, özellikle köşelere, pencerelere ve kapılara püskürtün. Haftada bir kez veya düşük hissettiğinizde bu uygulamayı yapın yapın.

7. Canlı Bitkiler

Negatif enerjiyi evinizden çıkarmaya gelince, doğa size birçok seçenek sunar. Negatif enerjiyi saptırmak ve dış dünyayla iç bağlantınızı dengelemek için çok etkili olan birçok güzel bitki vardır. Ayrıca, yaşayan bitkiler, ev dekorunuza güzellik ve yeşillik katar. Ayrıca, evinizde yeterli miktarda oksijen bulunduğundan emin olabilirsiniz. Pozitifliği artırmak için farklı odalara koyabileceğiniz canlı bitkilere örnek olarak şanslı bambu, para bitkisi, adaçayı, kutsal fesleğen, orkide, aloe vera, biberiye ve yasemin yer alır. Canlı bitkileri evinizin içine getirmeden önce, bakımının yapıldığından emin olun. Bitkilerin ölen ve kurutulmuş kısımlarından daima kurtulun. Bitki ölürse, evden uzaklaştırın.

8. Kristaller

Evdeki negatif enerji için kullanılabilecek birkaç kristal ve taş vardır. Kristaller, negatif enerjiyi evinizden koparmak ve pozitif enerji getirmek için daha yüksek bir titreşimi serbest bırakır. Çevremizdeki insanlardan gelen olumsuz duygular ve düşüncelerle bile savaşabilir. Siyah turmalin, evinizde olması gereken en iyi kristallerden biridir. Evinize potansiyel herhangi bir negatif enerjinin girmesini önlemek için girişin yakınına siyah turmalin yerleştirin. Başka bir seçenek ise, negatif enerjiyi dışa itmek için onu evinizin merkezine yerleştirmektir. Kötü enerji ile mücadelede iyi olan diğer kristaller gül kuvars, dumanlı kuvars, hematit, siyah oniks, ametist ve siyah obsidiendir. Kristallerin çalışmalarını yapmalarına yardımcı olmak için haftada bir kere temizlenmesi önemlidir. Bunları bir kasede filtrelenmiş suya koyun ve en az dört saat boyunca güneş altında kurutun.

Ek ipuçları

  • Doğal çiçek kokuları da olumsuzluğa neden olabilir. Taze çiçekleri küçük kaselere koyun ve odalarınıza yerleştirin.
  • Hafif kokulu mumlar, tütsü veya şömine ateşi güçlü bir arındırma aracıdır.
  • Hatta limon veya portakal kabuğu yakabilirsiniz. Hoş ve canlandırıcı koku, odanızda dolaşan daha düşük enerjiyi uzaklaştırır.
  • Meditasyon, evinizin yanı sıra içinizdeki olumsuzluğu da atmaya yardımcı olan titreşimler oluşturur. Her gün düzenli olarak evinizde meditasyon yapın.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)