Evlilik Yapacağınız Kişiye Bunları Sormalısınız

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Evlilik Yapacağınız Kişiye Bunları Sormalısınız

Aşk, sağlıklı bir evlilik için çok önemli. Ancak evlenmeden önce akıl terazisine koymanız gereken konular var. İşte evlenmeden önce partnerinize mutlaka sormanız gereken sorular..

evlilik

 1-) Sana sevildiğini hissettiren şeyler neler?

Herkesin sevgisini gösterme şekli ve beklentileri birbirinden farklıdır. Bazı insanlar sevgilerini yemek yaparak, bazıları sarılarak gösterdiği gibi, bazıları ise sözleriyle gösterirler. Ancak bunlar bazen karşınızdaki için yeterli olmayabilir. İleride evlilik yaptığınız da, bir problem oluşmasını istemiyorsanız aranızdaki bulutları şimdiden kaldırın.

2-) Ne kadar borcun var?

Evlilik yaptınız, hayatlarınızı birleştirdiniz ondan sonra artık maddi manevi bütün problemlerinizi birlikte sırtlamak zorundasınız. Borçlar da bu problemlerden bir tanesi. Maddi sıkıntılar evlendikten sonra başınızı ağrıtmasını istemiyorsanız eşinize ne kadar borcunuz olduğunu dürüstçe söyleyin ve ondan da dürüstçe söylemesini isteyin. Birlikte borçlarınızı nasıl ödeyeceğinize dair bir karar verin.

3-) Ailelerimizle orta yolu nasıl bulacağız?

Evlilik te en sık görülen boşanma sebeplerinden bir tanesi de, aileler arasındaki uyumsuzluklar ve kavgalar. Evlendiğiniz kişiden ailesinden vazgeçmesini isteyemezsiniz. Siz de ailenizden vazgeçemezsiniz. Bu sebepten dolayı, yapılması gereken arada köprü oluşturmak ve iki tarafı da mutlu etmenin bir yolunu bulmak.

4-) En çok kimin fikrine önem veriyorsun?

Burada cevabın “sen” olmasını beklemeyin. Bu sorunun amacı eşinizin düşüncelerini kimin etkilediğini öğrenmek ve önceden bazı önlemler almak. Bununla birlikte birbirinizi değer verdiğiniz kişilerle tanıştırmak dürüstlük ve samimiyetin göstergesidir.

5-) Evinizdeki iş bölümü nasıldı?

Bunun o kadar önemli bir faktör olmadığını düşünüyor olabilirsiniz fakat; kişilerin evlerinde gördükleri iş bölümü ileride evlendikten sonra aldıkları sorumlulukları büyük ölçüde etkiliyor. Örnek olarak evin faturalarını babanız ödüyorsa şayet, evlendiğinizde kocanızın faturaları ödemesini bekliyorsunuz, ya da yemekleri anneniz yapıyorsa evlendiğinizde karınızdan bekliyorsunuz. Ancak eşinin ailesinde iş bölümü bundan farklı olabilir.

6-) Duygusal ve psikolojik gelişimimizi tamamladık mı?

İki tarafın da duygusal ve psikolojik gelişimlerini tamamlamış olması gerekiyor.Çünkü bu ilişkinin sağlamlığı ve geleceği açısından çok büyük önem taşıyor. Hissettiklerinizi sorgulayın ve empati kurmaya çalışın. Birbirinizle iletişiminizi, sevginizi gösterme biçiminizi gözden geçirin.

7-) Çocuklar hakkında ne düşünüyorsun?

Evlilik yapmadan önce mutlaka bilmeniz gereken şeylerden biri de, partnerinizin çocuk isteyip istemediğidir. Çünkü bütün evlilik lerde konu bir gün döner dolaşır çocuğa gelir. Hatta birçok evliliğin bitme sebebi eşlerin çocuk sahibi olup olmamak konusunda anlaşamamalarıdır. Bu yüzden evlenmeden önce, eşinizin çocuk sahibi olup olmak istemeyeceği konusunda ki fikirlerini mutlaka öğrenin ve aynı fikirde değilseniz eğer, esnetip esnetemeyeceğinizi düşünün.

😎 Annenle babanın ilişkisi nasıl?

Anne ve babaların birbirleriyle olan ilişkileri, birbirlerine olan sevgisi ve bu sevgilerini gösterme biçimleri çocukların üzerinde çok büyük bir etkiye sahiptir. Bu konuda bilgi alarak partnerinizi daha yakından tanıyabilir, travmaları varsa önceden öğrenebilirsiniz.

9-) Bir ilişkiyi ne bitirir?

Aldatma, bazıları için şiddet, bazıları için heyecanın ya da özellikle saygının kaybedilmesi ilişkiyi bitirme sebebi olabilir. Bu sorunun cevabını eşinizden öğrenerek ilişkinizi bitirme noktasına getirecek hareketlere karşı daha dikkatli olabilirsiniz.

Sonunda evlenmeye karar verdiyseniz geriye evlilik hazırlıklarını yapmak kalıyor.. Düğün yapacağınız yerden, kuaförü, fotoğrafçısına kadar..

Fotoğraf demişken Aydın, Kuşadası, İzmir il ilçeleri çevresinde gelin damat dış çekimi için : 05426405047  nolu numaradan Onur KAÇAR‘ a ulaşıp dış çekim ve Albüm Fiyatlarını Öğrenebilirsiniz..

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)