Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?

Her kadının hayalidir gelin olmak… Düğün gününde kusursuz bir makyaj, harika bir saç, en güzel gelinlik ile gecenin prensesi olmalıdır. Yeni bir başlangıç yapmak, mutlu bir yuva kurmak için atılan bu özel günde her şey mükemmel ve kusursuz olsun istenir. Saçı, makyajı, gelinliği, ayakkabısı derken tatlı bir telaş içinde sürer düğün hazırlıkları. Gelin adaylarını biraz olsun bu telaştan kurtarmak adına ten ve göz rengine göre gelin makyajı nasıl yapılır sizler için araştırdık.

gelin makyajı
Göz Rengine Göre Gelin Makyajı

Kahverengi Gözlü Gelinler için Makyaj

Kahverengi gözler hemen hemen her tonda makyaja uyum sağlar. Düğün gününüzde göz renginizin ortaya çıkmasını istiyorsanız göz renginizden daha koyu bir renk tonunda makyaj tercih etmelisiniz. Gözlerinize ışıltı katmak istiyorsanız toprak, bakır ve altın tonlarını kullanarak parlayabilirsiniz.

Mavi Gözlü Gelinler için Makyaj

Mavi göze sahip gelinler istekleri doğrultusunda farklı makyaj seçenekleri uygulayabilirler. Bej ve toprak tonlarında makyaj yaparak gözlerinizi olduğundan daha iri gösterebilirsiniz. Çarpıcı bir görüntü elde etmek için koyu gri makyaj uygulayarak buğulu bakışlara sahip olabilirsiniz. Altın tonları bir makyaj uygulayarak gözlerinizin mavisini daha da ön plana çıkarabilirsiniz.

Yeşil Gözlü Gelinler için Makyaj

Yeşil gözlere sahip gelinler gözleriyle aynı tonlarda makyaj yapmaktan kaçınmalıdır. Gümüş ve gri renklerde yapacakları makyaj gözlerinin donuklaşmasına ve soğuk bir görüntü oluşmasına neden olacağı için uzak durmaları gereken tonlardır. Yeşil gözlü gelin adayları mor ve kahverengi tonlarını kullanarak gözlerini ön plana çıkarabilirler.

Ten Rengine Göre Gelin Makyajı

Beyaz Tenli Gelinler için Makyaj

Beyaz tenliler aşırı makyajdan kaçınarak makyajlarında toprak tonlarını tercih etmelidir. Bu sayede hem doğal hem de şık bir görüntüye kavuşmuş olacaklar. Yine aynı şekilde allık seçiminde de şeftali, bal veya kayısı tonlarını tercih etmelidirler. Abartıya kaçmadan pembe tonları veya parlatıcı gibi sade bir ruj kullanarak makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Buğday Tenli Gelinler için Makyaj

Buğday tenli gelinler başarılı ve güzel bir sonuç elde etmek için makyajlarında altın ve bronz tonlarını kullanmalıdır. Pembe tonlarında bir allık, hafif ve açık tonlarda bir ruj seçimiyle harika bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Esmer Tenli Gelinler için Makyaj

Esmer tenli bir gelin için pembeli farlar ve bir eyeliner bile yeterli olacaktır. Ayrıca altın tonları kullanarak bakışlara ışıltı kazandırılabilir. Yine altın bronz tonlarında kullanılacak bir allık ve kahverengi tonlarında bir ruj ile tüm güzelliğinizi ön plana çıkarabilirsiniz.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)