Göz Kapağı Düşüklüğü Nasıl Tedavi Edilir?

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Göz Kapağı Düşüklüğü Nasıl Tedavi Edilir?

Yorgun Görünmekten Göz Estetiği Operasyonu ile Kurtulun

Oküloplastik Cerrahi, göz kapağı düşüklüğü gibi göz kapağıyla ilgili bozuklukların tedavisini içeren göz hastalıklarının bir branşıdır. Doğrudan göze yönelik olarak gerçekleştirilir. Estetik açıdan var olan sorunlara, doğuştan veya yaşa bağlı oluşan göz kapağı sarkmasına kısa sürede çözüm sunar. Göz kapağındaki bir problemler kişiyi olduğundan daha yaşlı ve yorgun gösterir. Ancak bu sorun iyi hekimin son teknoloji ile buluşması aracılığıyla yapılan göz estetiği operasyonu ile ortadan kalkıyor. İleri teknolojinin hekimlere bir çok avantaj sağlarken hastaya rahat edebilmesi için her türlü konforu sunuyor. Bu sayede göz kapağı ameliyatlarından çok başarılı sonuçlar alınıyor.

göz kapağı düşüklüğü
Op. Dr. Levent Akçay, doğuştan gelen göz kapağı sorunlarına, yılların etkisiyle göz kapaklarında oluşan kapak düşüklüklerine ve göz çevresinde oluşan kırışıklıklara karşı oküloplasti operasyonlarının uygun olabileceğini söylüyor. Doğuştan gelebilen sorunlar veya yaşlanma ile birlikte kaş ve göz kapaklarında oluşan düşme ve torbalanmalar, göz çevrelerindeki kırışıklıklar kişiyi rahatsız ve mutsuz eder. Kişinin yorgun ve uykulu bir görünmesine neden olur. Yapılacak göz estetiği operasyonu sayesinde bu sorunlardan kurtularak daha genç ve mutlu bir görünüme kavuşmak mümkündür. Göz kapağı düşüklüğü tıp dilinde “ptozis” olarak adlandırılır. Göz kapağı düşüklüğü, hem yetişkinlerde hem de yaşlılarda görülür.  Oküloplastik cerrahi eğitimli tecrübeli bir hekim tarafından son teknolojiye sahip ameliyathanelerde yapılması, tedavisi cerrahi olan göz kapağı düşüklüklerinde operasyonun kalitesini etkileyen önemli ve dikkat edilmesi gereken noktalardır.

Üst göz kapağı düşüklüğü görme alanını olumsuz etkiler. Kapak düşüklükleri doğuştan olabileceği gibi ileri yaşlarda gelişir. Göz kapağı düşüklüğü görme gelişimini engellediği ve görme alanını etkilediği için düzeltilmesi gerekir. Operasyon sırasında göz kapağını kaldıran kas tamir edilir ya da kapak askı yöntemi ile kaldırılır. Kapak düşüklükleri çocuklarda göz tembelliğine neden olur. Bu sebeple düzeltilmesi çok önemlidir.  Halk arasında, göz kapağı düşüklüğünün tedavisi için 18 yaşının beklenmesi, çocuğun gelişimini tamamlamasının beklenmesi gibi söylentiler yanlıştır ve tıpta geçerliliği yoktur. Bu gibi doğumsal anomalilerin iyi sonuç vermesi için erken müdahale edilmesi önemlidir. Oküloplasti cerrahisiyle doğuştan var olan ya da yaşa bağlı olarak göz kapaklarında gelişen içe ya da dışa dönme, kirpik bozuklukları, göz kapağı tümörleri gibi hastalıklar tedavi edilir. Gözaltı torbaları ve üst göz kapağındaki hatta kaşlarda görülen sarkma gibi sorunlar ise göz kapağı ve kaş estetiği çözülür. Bunların yanı sıra oküloplastik cerrahi ile iki kapak arasındaki eşitsizlik sorunları da düzeltilir. Bu sayede kişiler göz kapaklarının üzerinde hissettikleri ağırlıktan kurtulur. Kendilerini daha iyi hissetmeye ve görme alanında ve görmede artış başlar. Burada en önemli amaç fonksiyonel ve estetik görünümünü hastaya kazandırmaktır.

Göz kapağı operasyonlarında kişinin ihtiyacına göre genel veya lokal anestezi kullanılır. Oküloplasti Cerrahi sayesinde gözlerde oluşabilecek şalazyon, göz kapağı düşüklüğü, yaşa bağlı kapak değişiklikler, kirpik batması, göz kapağı yaralanmaları veya doğuştan gelen bozukluklar çözüme kavuşturulur. Yapılan operasyon sonrasında, hastaların sağlıklarını kazanmalarının yanı sıra öz güvenlerinde de artış olur.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)