Göz Kırışıklığının Sebepleri

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Göz Kırışıklığı ve Sebepleri

Yaşlanmanın ilk belirtilerinden biri kırışıklık oluşumudur. Gözlerinizin etrafındaki küçük çizgiler sizi yaşlı hissettirir. Göz kırışıklığı ortaya çıktığında ondan kurtulmak zor oluyor. Göz kırışıklığı oluşumundan sorumlu olan birkaç faktör vardır. Cildin elastikiyetine, kas desteğine, kalıtıma ve cildinizdeki renge bağlıdır. Yaşam tarzınız ve alışkanlıklarınız da erken kırışıklıklara neden olabilir. Bu alışkanlıklardan uzak durmak, göz kırışıklıklarını azaltmanıza veya onları engellemenize yardımcı olabilir. Erken göz kırışıklığını önlemek için şimdi yapmayı bırakmanız gereken bazı şeyler.

göz kırışıklığı
Güneş Kremi Kulanmamak

Cildinizi güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korumanız gerekir. Cildiniz sık sık güneşe maruz kalırsa elastikiyetini kaybedebilir. Bu, gözlerinizin etrafında kırışıklıkların oluşmasına neden olabilir. Güneş kremi kullanmak, kırışıklıkların ve diğer cilt yaşlanmasının önlenmesinde size yardımcı olacaktır. Dışarıya çıkarken özellikle güneşli havalarda yaz kış güneş kremi uygulayın.

Sık Sık Kaşları Çatmak

Kaşları çatmak göz kırışıklığına neden olabilir. Asık suratla dolaşmak insanlar üzerinde kötü izlenim yaratacağı gibi aynı zamanda cildiniz için de zararlıdır. Kaşlarınız çatık durmanız göz çevresinde göz kırıklığı oluşmasına neden olmaktadır. Kırışıklıklardan kaçınmak için bazı yüz egzersizleri de yapabilirsiniz.

Güneş Gözlüğü Takmamak

Güneş gözlüğü takmak sadece gözlerinizi zorlu güneş ışığına maruz bırakmakla kalmaz aynı zamanda göz kırışıklıklarını önlemenize yardımcı olur. Güneşte güneş gözlüğü takmıyorsanız, gözlerinizdeki değişikliği ve gözlerinize olan faydasını hssetmeye başlayacaksınız. Yıllarca göz ardı etmeniz karga ayaklarına yol açabilir. Güneşte olunca güneş gözlüğü takmaya başlayın.

Yüz Üstü Uyumak

Birçok kişi yüz üstü uyumayı sever, ancak uyurken yüzünüz yastığınıza karşıdır. Bu, gözlerinizin çevresinde kırışıklık oluşmasına neden olabilir. Bunu önlemenin en kolay yolu uyku pozisyonunuzu değiştirmektir. Göz kırıklığı oluşumundan kaçınmak için sırt üstü uyumak önerilir.

Gözleri Sık Sık Ovuşturarak

Yorgun olduğunuzda veya başınız ağrıyorken gözlerinizi ovmayınız. Gözleri sık sık ovmak kırışıklıklara neden olabilir. Ayrıca, makyajı çıkartırken temizleme ürünlerini gözlerinizin çevresine baskı uygulamadığınızdan emin olun. Öncelikle makyajı çıkararak makyajı çözdürün ve ardından çıkartın. Bu alışkanlıklardan ayrı olarak sakinleştirici göz kremi deneyebilirsiniz. Bunun için yaşlanmayı önleyici göz kremlerini tercih etmelisiniz.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)