Tüm Cilt Tipleri için Güzel Cilt Sırları

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Tüm Cilt Tipleri için Güzel Cilt Sırları

Güzel cilt sırları, nesilden nesile aktarılır. Kesinlikle denenmiş ve test edilmişlerdir ama aynı zamanda hepsinin doğal olmasının da yararı vardır. İşte bazı yüz maskesi önerileri ve cilt bakımı için düzenli güzellik ipuçları ile birlikte 3 farklı cilt tipi için bazı etkili güzel cilt sırları!
güzel cilt sırları
Yağlı Cilt için Güzellik Sırları

  1. Domates dilimlerini kesin ve cildinize sürün. Domates bir tonik ve aynı zamanda bir büzücü olarak çalışır.
  2. Ciltteki yağları azaltmak için yanaklara ve alnınıza soğuk elma dilimlerini sürün.
  3. Çiğ süt, yağlı cilde pamuk topları ile doğrudan sürülerek bir temizleyici olarak kullanılabilir.
  4. Taze sıkılmış limon suyu ile sütü karıştırın ve karışımı kullanarak pamuk yardımıyla yüzünüzü temizleyin. Ancak bu karışımı yüzünüze uyguladıktan sonra en az 5-10 dakika bekleyin ve daha su ile yüzünüzü yıkayın. Limon fazla yağlılığı azaltır.
  5. Taze meyve suları, özellikle turunçgiller ve elma suları, hatta iki gün arayla yarım fincan  ham papaya suyu içilebilir. Cildi nemlendirilmiş ve toksinlerden arındırmak için her gün minimum 8-10 bardak su içilmelidir.
  6. Yüzünüzü sabah, gün içinde ve yatmadan önce ya da sabah, akşam ve yatmadan önce olmak üzere en az 3 kez yıkayınız. Kirin cildinizde kalmasına izin vermeyin.

Kuru Ciltler için Güzellik Sırları

  1. Olgun avokado ve olgun muzu püre haline getirerek yapılmış harika bir yüz maskesi kullanabilirsiniz. Bu maske kuru ciltler için harikalar yaratır.
  2. Tüm cilt tipleri için soyulma önemlidir, ancak özellikle kuru cilt tipleri için daha çok önemlidir. Şeker granülleri (ince taneli) peeling için iyidir.
  3. Eksfoliasyondan sonra, cildin neme ve hidrata ihtiyacı olacaktır. Derin besleyici bir krem ​​veya losyon veya sadece su ile karıştırılmış sade basit gliserin kullanın.

Hassas Ciltler için Güzellik Sırları

Cildiniz, kızarıklıklara karşı hassas, hatta yağlı bir cilt tutucusuna, ancak akne kopma olasılığı olan, kuru ve hassas bir cilde sahip olabilir. Hassas cilt, ekstra özen ve yumuşaklık gerektirir.
1. Yüz yıkama konusunda nazik davranın.
2. Eksfoliasyon, her gün değil, 7 gün içinde haftada 3-4 kez aralıklarla yapılmalıdır.
3. Hassas ve kuru ciltler için avokado ve bal maskesi de yapabilirsiniz.
4. Dışarı çıkmadan önce güneş kremi sürmeyi unutmayın.
5. Saç derisine bak, bu cilt hassasiyeti ile yüzleşmenin sebebi olabilir. Genellikle saç döküntüsü üzerinde kepek varlığına bağlı döküntüler ortaya çıkar.
6. Her gün mutlaka 8-10 bardak su için ve her gün en az 8-10 saat uyuyun.
7. Beslenmenize taze sebzeler ve mevsimlik meyveler ekleyin. Elma ve muz düzenli olarak tüketilmeli ve ayrıca antioksidan özellikleri için üzüm de sizin için harika bir besindir.
8. Cildiniz gerçekten buna ihtiyaç duyuyorsa ve ev çareleriniz başarısız oluyorsa, iyi bir uzmandan bir cilt tedavisi almaktan çekinmeyin.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)