Güzellik ve Bakım için Vazelin Kullanımı

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Güzellik ve Bakım için Vazelin Kullanımı

Vazelin, ev ilaçları, güzellik rutinleri ve çeşitli ev projelerinde yaygın olarak kullanılan petrol esaslı jeldir. Vazelinin ne olduğu ve iyi olmadığı konusunda bir çok yanılgı söz konusudur. Vazelin kullanmanın uygun olduğu yerlerin öğrenilmesi, bu ürünün kullanımındaki tüm dezavantajları ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır. Vazelinin güzellik rutininize faydaları nelerdir ve nasıl kullanılır?

vazelin
1.Sert Cildi Yumuşatmak için Kullanın

Vazelin nemlendirici değildir. Ancak cildi yumuşatmak ve kuru ciltte nemi kilitlemek için kullanılabilir. Kuru ciltler için, özellikle de kışın olumsuz hava koşullarına maruz kalan cildin korunmasına yardımcı olur.

  • Vazelini cildinizi nemlendirmek ve küllü dokuyu veya görünümü kaldırmak için dirseklerinize veya dizlerinize uygulayın.
  • Ayaklarınız üzerinde sert noktalar varsa, geceleri ince bir kat vazelin sürün ve daha sonra temiz bir çorap giyin. Ayaklarınızın sabah daha yumuşak olduğunu göreceksiniz.
  • Sahte bronzlaşma losyonları uygulanmadan önce vücudunuzdaki kuru lekelere az miktarda uygulayın. Bu, pürüzlü bronzlaşmayı önlemeye yardımcı olacaktır.
  • Tıraştan sonra cildin pürüzsüz olmasını sağlamak ve temiz tıraşlı cildi yatıştırmak için kullanılabilir.

2. Gözlerinizi Vurgulamak için Kullanın

Tek başına veya makyajla birlikte kullanılan Vazelin, gözlerinizin doğal güzelliğini vurgulamak için yaygın olarak kullanılan ucuz bir üründür. Vazelinin gözlerinizin içine kaçmasını önlemek için çok dikkatli olduğunuz sürece mükemmel bir şekilde fayda sağlar.

  • Yeni renkler oluşturmak için toz göz farı pigmenti ile biraz vazelini karıştırın. Göz farınızı kalıcı olmasını sağlamak için de kullanabilirsiniz. Parlak bir etki yaratmak için vazelini göz farı altına uygulayabilirsiniz.
  • Karışık kaşları düzeltmek için küçük bir miktar kaş fırçanıza sürerek kaşlarınızı fırçalayın. Benzer şekilde, kirpiklerinizi tanımlamak, parlak ve su geçirmez bir görünüm bırakmak için de kullanabilirsiniz.
  • Yatmadan önce kirpiklerinize ince bir kat uygulayın. Kanıtlanmamış olsa da, birçok kişi vazelinin kirpiklerinizin zamanla daha uzun ve kalınlaşmasına yardımcı olabileceğini düşünüyor.

3. Tırnak Bakımı için Kullanın

Vazelin, çoğunlukla manikürün bir parçası olarak kullanılır.Tırnak etlerinin yumuşamasına yardımcı olur. Parmak ucu bakımını yapmanın mükemmel bir yoludur.

4. Dudaklarınıza Uygulayın

Soğuk ya da kuru havalarda, çatlamış dudaklara uygulanan vazelinin çok küçük bir katmanı, nem muhafaza etmeye ve dudaklarınızın kurumasına engel olur. Vazelin, dudaklarınızın dişlerinize yapışmasını önler ve ruj uygularken genel bir koruyucu önlemdir. Doğru şekilde kullanıldığı zaman dişlere ruj bulaşmasına engel olur.

5. Dişlerinize Uygulayın

Vazelinin dişlere uygulanması tuhaf görünse de, dansçılar ve diğer sanatçıları sırıtmak konusunda daha hevesli hale getiren eski bir sahne hilesidir. Bazı insanlar diş temizliği öncesi diş temizliği yapmak için diş fırçasıyla vazelin uygulamayı sever ve kendilerini pürüzsüz hissettirir. Dikkatli olun ve yalnızca dişlerinize çok az miktarda uygulayın.

6. Saçlarınızda Kullanın

Az miktarda kullanılarak saçların şekil almasında, nemin depolanmasında etkili olabilir. Vazelini saçlarda kullanmak çok zahmetli olduğu için dikkatli olmak gerekir. Ancak bazı durumlarda etkili bir tedavi olabilir.

  • Saç boyamada saç çizgisinin etrafında bir maske olarak kullanın. Zararlı saç boyamaya, perma yapmaya ve düzleştirmeye karşı koruyabilir.
  • Köpük ya da şekillendirici jel yerine çok küçük bir miktar vazelin kullanılabilir. Ellerinizde bir parça püskürtün ve saçlarınızın pürüzlü bir görünüm elde etmesini bekleyin.

7. Cilt Döküntülerine Uygulayın

Vazelinin en yaygın ve etkili kullanımlarından biri, giysilere bağlı döküntüler veya tahrişlerin önlenmesine yardımcı olmaktır. Uzun yarış sırasında sürünmeden kaçınmak için koşucular ve bisikletliler sıklıkla az miktarda vazelin kullanırlar. Bazı insanlar belli giyim eşyaları veya kumaş çeşitlerinin neden olduğu meme başı alerjileri için vazelin kullanır.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)