Hava Temizleyici Ev Bitkileri

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Hava Temizleyici Bitkiler

Ev bitkileri veya kapalı bitkiler sadece dekoratif ürünler değildir. Evimizdeki havayı arındırır, oksijen içeriğini artırır ve birçok sağlık faydasına sahip olurlar. Evimizi aydınlatıyor, rahatlatıcı bir ambiyans yaratıyor, şifayı artırıyor, havayı temizliyor ve verimliliğimizi arttırıyor. 2008 yılında yapılan bir araştırmaya göre, kapalı alandaki bitkiler hastalar arasındaki stres düzeylerini düşürmektedir. Uykunuzun kalitesini geliştirirler ve zihninizi sakinleştirirler. İşte evinizi detoks özü ve daha iyi uyumanız için evinizde olması gereken bazı hava temizleyici bitkiler;

hava temizleyici bitkiler 1. Gardanya

Kokulu beyaz çiçekler ve bahçedeki güzel yeşil yapraklar odanızı anında ferahlatacak. Yasemin en sık kullanılan bitkilerden biridir. Bu bitki daha iyi uyumanıza yardımcı olur ve stresi azaltır. Endişe veya uyku sorunlarınız varsa, bu, yatak odasında olması gereken bir bitkidir.

2. Aloe Vera

Aloe Vera‘nın çeşitli sağlık ve güzellik yararlarının farkındayız. Güneş yanığı, kabızlık ve birçok cilt problemi için en iyi ev ilaçlarından biridir. Havada bulunan kirleticilerin temizlenmesine yardımcı olması için evinizde olması gerekir. Gece bile oksijeni serbest bırakan ve daha iyi uykuyu teşvik eden birkaç bitki arasındadır

3. Yasemin

Yasemin çiçeğinin kokusu zihninizi yatıştırır ve stres seviyenizi düşürür. Yatıştırıcı etkisi olan bu bitki, iyi bir gece uykusu için size yardımcı olacaktır. Bu sizin için olumlu bir etki yaratacak ve ertesi gün dünyayla yüzleşmeye hazır olacaksınız.

4. Örümcek Bitkisi

Aloe Vera gibi, örümcek bitkisi de gece boyunca oksijen üreterek daha iyi uyku sağlar. Bitki ayrıca kokuları emer ve potansiyel bir kanser oluşturucu madde olan formaldehitin yüzde 90’ını evinizden çıkarır. Evinizde temiz hava için örümcek bitkisi bulundurun.

5.  Barış Zambağı

Barış Zambağı evinizi dem güzel gösterecek hem de daha sağlıklı kılacaktır. Bitkinin narin çiçekleri nemi bırakarak havada bulunan hastalıklara neden olan mikropları bastırır. Barış Zambağı, zararlı kimyasallar olan trikloroetilen, benzen ve formaldehidi de filtrelemektedir.

6. Lavanta

Lavanta nabzı yavaşlatması, kan basıncını ve stres seviyelerini düşürmesi bilinmektedir. Bir çalışmada, bebeklerde ağlamayı azalttığını ve uykularına yardımcı olduğunu bulunmuştur. Bu, anne-çocuk stresini büyük ölçüde azaltmıştır. Kadınlarda lavanta hafif uykuyu kolaylaştırır ve uyku esnasında hızlı göz hareketini azaltır. Uykuya dalmak için gereken süreyi de azaltır.

7. Yılan Bitkisi

Yılan bitkileri, bakımı en kolay bitkilerden biridir. 2-3 haftada bir sulanır. Çoğu bitki gibi, gece karbondioksitten etkilenir ve oksijene dönüştürür. Çalışmalar artan oksijen seviyelerinin daha iyi uykuya yol açtığını gösteriyor. Yılan bitkisi aynı zamanda formaldehit, trikloroetilen ve benzen gibi hava toksinlerini temizler.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)