Hipnozla Yüz Güzelliği Mümkün Mü?

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Hipnozla Yüz Güzelliği Mümkün Mü?

Hipno-dermatoloji

Botoks yerine hipnozla gençleşin

Botoks yaptırmayı düşünüyorsanız bir kez daha düşünün. Çünkü hipnoz, yüz gençleştirme, kırışıkları gerdirme ve ilaç tedavilerine karşı yüz güzelliği için botoksa karşı doğal bir alternatif sunuyor. Uzman Klinik Psikolog ve Hipnoterapist Mehmet Başkak, hipnozun dermatolojide kullanımına ilişkin şu bilgileri verdi:

yüz güzelliği
Cilt Sorunlarına Hipnoz

Hipnoz, cilt sorunlarının tedavisinde her zaman başarıyla kullanılmış bir yöntemdir. Metabolizmanın ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde de oldukça fazla kullanılır. İkna ve oluşturulan güçlü inanç bilinçaltı düzeyde gerçekleştirilir ve tüm bünyeyi etkiler. Güzel bir bakış açısı fizyoloji üzerinde güzel sonuçlar yaratır. Bu açıdan hipnozun yorgun yüz kaslarını canlandırmak, kan akışını artırmak ve cildinizin doğal parlaklığını geri kazandırmak gibi güzelliğinizi olumlu etkileyecek bir çok faydası vardır. Bunların hepsi botoks uygulamasına doğal bir alternatif sunabilir.

Endorfin Kokteyli

Hipnoz etkisi, farklı bir şekilde çalışsa da botoksa benzer. Hipnoz anında kendinizle, yaşınızla, görünüşünüzle, hayatla ilgili olumsuz duygular temizlenmiş olur. Böylece rahatlamaya başlarsınız ve bu andan itibaren mutlu, olumlu duygulara ve hislere odaklanmaya başlarsınız. Sonrasında da beyniniz güçlü bir “endorfin kokteyli” üretmeye başlar.

Mutlu Kimyasallar

Hipnozun sağladığı güzel ve huzurlu psikolojik zeminde, mutlu kimyasallar cildin altında dolaşmaya başlar. Yüzünüzdeki kan akışını artırarak renk, doku ve nem seviyelerini artış sağlar. Mutlu kimyasallar, yüz kaslarınızı rahatlatan ve yüzdeki gerginliği artıran stres hormonlarını azaltan bir sinyal gönderir. Beş büyük yüz kas grubunun gevşemesini sağlar. Tüm bunlar cildinizde anında bir iyileşme, parlaklık ve canlılık sağlar.

Güzellik sisteminin arkasındaki ilke, yaşlanma ve kırışmayı yavaşlatma süreci oluşturmaktadır. Bunun için kendimizle ve yaşamla barışmak gerekir. Derin ve rahat bir farkındalık durumu yaratırken yüzünüzde dolaşımı teşvik ederek beş büyük yüz kas grubunun gevşemesine yardımcı olmak gerekir.

Kendi Kendinize Yapabilirsiniz

Otohipnoz bilgisine sahip olarak kendi kendine bunu yapabilirsiniz. Her gün kendinize 5-10 dakika ayırarak süreç içerisinde kendinizi çok mutlu edecek sonuçlar oluşturabilirsiniz. Hipnozu düzenli kullandığınız zaman, yüz kaslarınız tekrar tekrar gevşeyecek, kırışıklıklar ve yüz boyunca istenmeyen çizgiler yumuşamaya başlayacaktır. Üstelik yüz ifadenizi bozacak bir risk de oluşmayacaktır. Otohipnoz, hem psikoloji için hem yüz güzelliği için kendi kendinize rahatlıkla uygulayabileceğiniz öğrenmesi basit bir yöntemdir. Sadece günde 5-10 dakika uygulama ile bir süre sonra kendinizi daha canlı hissedecek ve cildinizi daha güzelleşmiş bulacaksınız. Bu uygulama cildinizi güzelleştirdiği gibi aynı zamanda zihninize de harika bir tazelenme imkanı sunar.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)