Hızlı Kilo Verme Yolları

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Hızlı Kilo Verme Yolları

Yani, kilo vermek istiyorsanız kalori sayarak, yoga yaparak ve diyet planını takip ederek bunu mümkün kılabilirsiniz. Metabolizmanızı hızlandırmanın, çılgın egzersiz rutinlerini ya da aç ve yorgun düşen tuhaf diyetleri içermeyen hızlı kilo verme süreci için birkaç iyi yol vardır. Günlük rutininizdeki küçük değişiklikler ve anahtarlar, bazen diyet yaparak yaptığınızdan daha fazla kilo vermenize yardımcı olur. Bu değişiklikler metabolizmanızı da geliştirecektir. Kalıcı ve hızlı kilo verme konusunda uygulayabileceğiniz basit yollar;

hızlı kilo verme
1. Yeşil Çay içmek

Yeşil çay, metabolizma arttırıcı antioksidanlar olan kateşinleri içerir. Ayrıca kanserle mücadele özellikleri ile bilinir. Yapılan çalışmalara göre, günde 3 kez yeşil çay özü içmek, metabolizma oranını yüzde 4 arttır. Araştırmacılar, yeşil çay özü içenlerde günde yaklaşık 60 ek kalorinin yakıldığını keşfetti. Bir günde 60 kalori, yılda 2.7 kilo demektir.

2. Şekeri, Şekerli içecekleri Kesin

Bu, kilo vermeye yönelik önemli adımlardan biridir. Şekerli yiyecekler ve içecekleri bıraktığınız zaman her zamankinden daha iyi hissedeceksiniz. Şeker kullanmayı bıraktıktan sonra artık ruh hali ve anksiyete yaşamadığınızı göreceksiniz. Şekeri bırakmak kilo vermenize yardımcı olacaktır.

3. Tuzu Kesin

Tavsiye edilen günlük değer, her gün 2,400 miligramdan daha fazla sodyum değildir. Bununla birlikte, bir günde iki kat fazla yemek yemekteyiz. Sodyum vücudunuzda su tutulmasına neden olur ve şişkinlik hissi oluşmasına neden olur. Yiyeceklerinizde bulunan tuz miktarını kontrol edin.

4. Sekiz Saat Uyuyun

Uyku, kilo vermenizi hızlandıran önemli bir faktördür. Metabolizma hızınızı yavaşlattığından  uykusuz kalmak kilo almanıza neden olur. Vücudunuzun onarım ve restorasyon için sekiz saat uykuya ihtiyacı vardır. Dinlenmiş haldeyken biraz daha fazla kalori yakabilirsiniz.

5. Her Öğünde Yiyin ve işlenmiş Gıdalardan Kaçının

Yemeklerinizi atlamayın, kilo vermenize yardımcı olmaz. Aslında, öğün atladığınızda, vücudunuz yiyecek sıkıntısı olduğunu düşünerek metabolizmayı yavaşlatır. Vücudunuz enerji tasarrufu için daha az kalori yakacak ve bu istenmeyen yağ birikimine neden olacaktır. Kilo vermek istiyorsanız, o zaman, zamanında yemeğinizi yiyin ya da çantanızda sağlıklı bir çerez tutun, böylece dışarıdayken bile aç kalmazsınız. İşlenmiş hurda yiyeceklerden değil, sağlıklı bir aperitif seçin. Meyve veya sebze salatası gibi bütün yiyecekleri yiyebilirsiniz.

6. Demir Bakımından Zengin Yiyecekleri Tüketin

Demiri yemeniz gerekir, çünkü bu metal hücrelerinize oksijen almaktan sorumludur ve bu metabolizmanızı artıracaktır. Soya fıstığı, pancar ve kırmızı et gibi yiyecekleri tüketerek demir ihtiyacınızı giderin.

7. 300 Kalorik Sağlıklı Kahvaltı Yapın

Kahvaltı günün en önemli yemeği ve yaklaşık 300 kalori yemek gerekir. Kahvaltınıza bütün tahıl, protein ve taze yeşillikler ekleyin. Ayrıca taze elma veya  tereyağı da ekleyebilirsiniz. Ayrıca bu şekilde sandviç hazırlayarak yemekler arasında bir atıştırmalık olarak da yiyebilirsiniz.

8. Düşük Kalorili Atıştırmalıklar Tüketin

Kilerinizi temizleyin ve yağlı, yağlı çerez ögelerini atın ve sağlıklı yiyeceklerle değiştirin. Yağlı atıştırmalık yiyecek maddeleri yerine, kilerinizde kavrulmuş fıstık ve tahıl gibi düşük kalorili yiyecekleri saklayın. Yeme alışkanlıklarınızı değiştirdiğinizde anında farkı göreceksiniz.

9. Daha Fazla Protein Tüketin

Her yemeğinize protein eklemelisiniz. Yemeğiniz ideal olarak düşük karbonhidratlı sebze ve yağ kaynağı olan bir protein kaynağı içermelidir.Protein metabolizma hızınızı arttırır. Kilo kaybı için ıspanak, brokoli ve karnabahar gibi sebzeleri de yemelisiniz.

10. Alkolden Kaçının

Alkol, metabolizmayı yavaşlatır. Bir araştırmaya göre, alkol bir yemekte içildiğinde, vücutta daha fazla yağ depolandığı görülmüştür.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)