Hızlı Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Hızlı Makyaj Yapmak için Püf Noktalar

Makyaj yapmak için vaktinizi saatlerce ayna karşısında geçirmenize gerek yok. Hızlı makyaj hilelerini öğrenerek  uzun vakitler harcamadan bakımlı ve güzel görünmek elinizde.  Güzel makyaj, boya küpüne batmış gibi görünen bir yüz değildir. En başarılı ve güzel makyaj içinizdeki gerçek kadını ve kişiliğinizi ortaya çıkaran tonlamalarla  az ve öz yapılan makyajdır. Bu mantıktan yola çıkarak, temel makyaj malzemelerini kullanarak 6 adımda hızlı makyaj yapmak için gereken püf noktalarını anlattık. Püf noktalara geçmeden önce ilk olarak dikkat edilmesi gereken nokta ne giyeceğinize karar vermenizdir. Giysileriniz, stiliyle, rengiyle ve modeliyle makyajınıza yön vereceği için makyaja başlamadan önce ne giyeceğinizi belirlemelisiniz.

hızlı makyaj yapmak
Hızlı Makyaj Yapmak için izlenecek 6 Yol

1- Kaşlar

Öncelikle işe kaşlarla başlıyoruz. Kaşın şeklini bozan tüy varsa, cımbızla alınarak  kaşlar düzeltilir. Düzensiz ve şekli bozulmuş kaşlar, yüz şeklinizi kötü göserdiği gibi  mükemmel bir makyajı bile korkunç gösterebilir.

2- Fondöten

Makyaj, cilde uygun bir fondöten sürmekle başlar. Cildinizi temizleyip nemlendirdikten sonra fondöteni makyaj süngeri yardımıyla cildinize iyice yedirin. Fondöten sürerken makyaj süngeri kullanmak fondötenin yüzünüze homojen ve düzgün dağılmasını sağlar. Parmak uçlarınızla fondöten sürmek, özellikle de tırnaklarınız uzunsa sağlıklı bir uygulama olmaz. Ayrıca parmaklarınızla fondöteni yüzünüze daha zor yayarsınız.

3- Pudra

Makyaj zemininizin hazır hale gelmesi için şeffaf bir pudrayla fondötenin üzerinden geçin. Böylece yüz tonunuzu matlaştırmış olursunuz. Doğal bir görüntü için kompakt bir pudra yerine toz pudra tercih etmelisiniz.

4- Gözler

Fondöten ve pudra sürdükten sonra yüz nötr hale gelir. Yüze yeniden anlam vermek için göz makyajı yapılmalıdır. Far, göz çevresi için aydınlatıcı ve göz kalemi dikkatlice sürülür. Bunları sürdükten sonra rimelinizi uygulayın. Kaşların şekil alması ya da aralardaki boşlukların doldurulması için biraz boyanması gerekiyorsa, göz makyajı ile birlikte yaplır. Burada en doğal sonucu almak için kaşlarınızı boyarken koyu kahverengi kalem kullanmalısınız.

5- Allık

Allık seçiminde buğday tenliyseniz şeftali tonlarını, beyaz tenliyseniz pembe tonlarını tercih edin. Allığınızı sürerken elmacık kemiklerinizi iyice vurgulayın.

6- Dudaklar

Rujunuzu sürmeden önce süreceğiniz rujun renginde dudak kalemiyle dudaklarınızı düzgünce çerçeveleyin. Sonra da kıyafetinize uygun olan ruju sürerek makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Makyaj Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar

Makyaj yapma süresini en aza indirmek için makyaj yapmanın püf noktalarını bilmek gerekir. Bu püf noktaları öğrendikten sonra yeterince pratik yaparsanız makyaj yapmak sizin için 5 dakikayı geçmeyecek keyifli bir uygulamaya dönüşecektir. Makyaj yapan her kadının bilmesi gereken püf noktalar:

Yüz Tipine Göre Makyaj Yapmak

Her kadının yüz tipi birbirinden farklı olduğu için makyaj biçimleri de farklılık gösterir. Yüzün ideal şeklinin aması için yuvarlak yüz tipine sahip kadınlarla, kalp şeklinde yüz tipine sahip kadınların makyaj biçimleri aynı değildir. Yuvarlak yüzlü kadınlar allığı şakaklara doğru sürmesi gerekir. Uzun yüz tipine sahip kadınlar allığı kulaklarından başlayarak sürmelidir.

Ten Rengine Göre Makyaj Yapmak

Yüz tipine göre makyaj farklılık gösterdiği gibi ten rengine göre de farklılık gösterir. Burada dikkat edilmesi gereken  püf nokta, ten rengine ve cilde uygun seçimleri yapmaktır. Esmer tenli kadınlar makyaj yaparken siyah, yeşil ve kahve tonlarını kullanmalıdır. Açık tenli kadınlar ise vanilya tonları ve pembeleri tercih etmelidir.

Göz Makyajında Mucizevi Etkiler

Her kadın gözlerinin daha büyük ve etkileyici görünmesini ister. Bunun için beyaz kalem mucizevi bir makyaj malzemesidir. Koyu tonlarda bir makyaj yapmış dahi olsanız gözlerinizin içine beyaz kalem uygulayarak gözlerinizi daha büyük gösterebilirsiniz.

Dudakları Dolgun Göstermek

Kusursuz dudaklara sahip olmak için ruj seçimi kadar rujunuza uyumlu bir dudak kalemi uygulamak çok önemlidir. Ruj sürmeden önce dudaklarınızı dudak kalemi ile çerçeve yapmalısınız. Çerçeve yaptıktan sonra ruj uygularsanız dudaklarınız çok daha dolgun görünür. Rujunuzun dudağınızda daha kalıcı olması için rujunuzu sürdükten sonra dudaklarınızın üzerine parlatıcı uygulayabilirsiniz.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)