Hızlı Saç Büyümesi için ipuçları

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Hızlı Saç Büyümesi için ipuçları

Saç Dökülmesini önlemek ve sağlıklı saç büyümesi için erken yaştan itibaren önerdiğimiz Hızlı Saç Uzatma İpuçlarını takip edin. Hiç bir zaman geç değildir. Bugün başlayın. Bu makalede, saç dökülmesini önlemek için en iyi saç büyümesi yöntemlerini bulacaksınız.

saç büyümesi

Saç Dökülme Nedenleri : Erken saç dökülmesi, genetik faktörler, yaşlanma, hastalık, stres, aşırı veya düşük aktif tiroid, üfleme-kurutma, perma yapma, renklendirme, ütü yapmak, sert, sentetik şampuan ve kremlerin ihmal edilmesi veya kullanılması gibi sebepler saç dökülmelerine bağlı olabilir.

Saç Büyümesi için ipuçları

1. Sağlıklı Beslenme

Sağlıklı saç büyümesine sahip olmak için proteinler, demir, vitaminler, Vitamin B kompleksi, C vitamini, A vitamini ve E vitamini içeren besleyici besinler tüketilmelidir. Bu, erken saç dökülmesini durdurmak için etkili bir saç bi yöntemidir.
Proteinler: Saç neredeyse proteinden oluşan keratin hücrelerden yapılır. Bu sebeple bitkisel yağlarda bulunan süt ürünleri, fıstık ezmesi, yağsız et, balık ya da balık yağı, tavuk, fasulye, tofu, mercimek, bakliyat, fındık, tohum ve esansiyel yağ asitleri formunda olabilecek yeterli protein tüketilmelidir. Saç proteinlerden oluşur; bu nedenle eksikliği erken saç dökülmesine neden olur. İlk doğal saç büyümesi ipucu, beslenmenize yeteri kadar protein dahil etmektir.
Demir: Demir eksikliği erken saç dökülmesine neden olur. Saç dökülmelerini önlemek için saç köklerini güçlendirmek için saç derisinde kan dolaşımına ihtiyacın var. Saç büyümesi için ıspanak, et, kayısı, karaciğer, elma ve kuru üzüm gibi demir açısından zengin bir beslene olmalıdır. Demir eksikliği var ise, demir takviyeleri alınabilir.
C vitamini: C vitamini de saçınızın bir parçasını oluşturur. Üçüncü hızlı saç uzatma ipucu, guavalar, kivi, saman böğürtlenleri, papaya, narenciye, portakal ve limon gibi yiyecekleri beslenmenize dahil etmektir.
Vitamin B familyası: B3, kafa derisine kan dolaşımını arttırır. Kan dolaşımı, sağlıklı saç büyümesi için iyidir.
E vitamini: Saç derisinde kan dolaşımını uyarır. Sözlü olarak alabilir veya kafa derinize uygulayabilirsiniz.
A vitaminiVitamin A bakımından zengin içeriğe sahip oldukları için beslenmenizde karaciğer, tatlı patates, havuç, koyu yapraklı yeşillikler, balkabagi, marul ve yumurtalara yer verin. A vitamininin zengin olması saçların parlak ve canlı olmasını ve sağlıklı olmasını sağlayacaktır.
Omega-3 yağları : Somon, sardalya, ringa balığı ve uskumru gibi balık yağı veya balıkları, yüksek miktarlarda omega-3 yağları içerir ve sağlıklı saç büyümesini kolaylaştırmak için saç follikülleri için iyi olan birçok vitamin sağlar.

Beslenmenizde vitamin ve minerallerin bulunması, yalnızca erken saç dökülmesini önlemekle kalmaz aynı zamanda saçınızın sağlıklı, yumuşak ve parlak olmasını sağlayacaktır. Yukarıdaki minerallerden oluşan bir beslenme, aynı zamanda sağlıklı saç büyümesine katkıda bulunur.

2.  Saç Uzaması için Doğal / Esansiyel Yağlar

Saçlı derinizin içindeki kan dolaşımı, sağlıklı ve parlak saçlar için çok önemlidir. Saç derinize masaj yapmak kan dolaşımını arttırır ve aynı zamanda kıl folikülleri uyarır. Bir ahşap veya kauçuk kafa derisi masajını veya on parmak ucu (tırnak değil) kullanabilirsiniz. Bu, saçınızın uzaması ve yeniden büyümesi için iyidir. Saç derisi masajı saç derisi aerobiği gibidir. Bu, sebumun, doğal yağların kafa derinizin her yerinde iyice dağılmasına yardımcı olur. Saçlı derinize yağla masaj yapmak eski zamanların hızlı saç büyümesi tedavisidir. Size doğrudan saç derinize ve saçınıza beslenme sağladığı için maksimum fayda sağlar. Saçınıza uygun yağın seçilmesi belirli deneylere ihtiyaç duyar. Halbuki doğal olarak kıvırcık ve kabarık saçlar için daha ağır yağ kullanın, ince telli saçlar için hafif yağ kullanın.
Ağır Yağlar: Avokado, Zeytin, Hempseed, Castor, Kızıl Palmiye, Kanola.
Orta Yağlar: Tatlı Badem, Jojoba, Kuşgözü Tohumu, Bakla Hindistan Cevizi,
Hafif Yağlar: Kayısı çekirdeği, Şeftali çekirdeği, susam tohumu ve üzüm çekirdeği. Susam tohumu yağı, yüzyıllardır Ayurveda tıbbında kullanılan cilt ve saç büyümesi için mükemmel bir tedavidir.

3. Saç Büyümesi İçin Sıcak Yağ Arıtımı

Saç derisini nemlendirir, saçları sağlıklı ve canlı kılar. Sağlıklı hızlı saç büyümesi ve erken saç dökülmesini durdurmak için iyidir. Çok sıcak yağ karışımı saçınızın yüzey alanını yakabildiği için saçlar için sıcak saç yağı tedavisi kullanırken dikkatli olmalısınız. Saç yağı çok sıcaksa, soğumasını bekleyin ve sonra uygulayın. Daha hızlı saç büyümesi için en sevdiğiniz yağları karıştırabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı, badem yağı ve zeytin yağı karışımı kullanabilirsiniz. Ya da zeytin yağı ve badem yağı karıştırabilirsiniz. Sıcak yağlı saç tedavisinde yer alan adımlar;
– Yağ karışımını ısıtın ve kafa derinizdeki saç köklerine pamuk yardımıyla uygulayın.
– Parmak uçlarınızla on dakika boyunca saç derinize hafifçe masaj yapın.
– Saçlarınızın tümünü kaplayacak kadar geniş bir banyo havlusu alın. Ilık suya batırın. Havluyu sıkıştırın ve saçınızı örtün. Sıcak olmadığından emin olun aksi takdirde saç derinizi yakarsınız. 5 ila 10 dakika boyunca saçınıza tutun. Bu, kafa derinizdeki gözenekleri açar ve yağın kafa derisi derinize nüfuz etmesini sağlar.
– Saçınızı şampuanlayın. Bu sıcak yağ tedavisi için krem gerekmez.
– Saçlarınızı kurutun. Islak saçlarda tarak kullanmayın.

4. Saç Büyümesi için Hindistan Cevizi Yağı

Erken saç dökülmesini durdurmak için, şampuanlama / yıkamadan önce saç derinize ve saçınıza yavaşça hindistancevizi yağı veya diğer gözde yağlarınızın herhangi birisi ile masaj yapın ve yirmi dakika bekletin. Bu şampuanlama sırasında oluşan protein kaybını önler. Krem gerekli değildir. Bu aynı zamanda saçınıza parlaklık kazandırır.  Saç kremi, saçınıza iyi gelmeyen birçok yapay bileşen içerir. Bu yüzden kremi kullanmak yerine yağ tercih edin. Kremi kullanmak isterseniz bile, satın almadan önce etiketi okuyun ve daha az kimyasal, sentetik ve koruyucu içeren bir saç kremi alın. Organik olanı kullanmaya çalışın.

5. Saç Büyümesi için Şampuan

Saçınızı yıkarken, saçlarınız sebumdan ayrılır. Daha sonra yağ bezleri, daha fazla yağ üreterek kaybı telafi eder. Şampuanlamayı aşırıya kaçmadan saçınızı temiz tutmak için gereken kadar yapın. Şampuanın üzerindeki etiketi okuyun ve daha az kimyasal içeren, sentetik, koruyucular ve renklendiricilerden birini seçin.

6. Fırçalama ve Tarak

Saçlar ıslandığında zayıftır. Saç dökülmesini önlemek için çok güzel bir doğal güzellik ipucu ıslak olduğu sürece saçınızı fırçalamaktan veya taramaktan uzak durun. İlk önce parmaklarınızla saçlarınızı tarayın. Bu, tararken çok fazla çekmeyi önlemenize yardımcı olur ve saç dökülmesini önler. Parmakla taramadan sonra saçınızı fırçalamaya başlamadan önce saçlarınızı çözmek için geniş dişli bir tarak ile saçınızı tarayın. Tarağınızı sık sık şampuan veya kabartma tozu ile temizleyin.

7. Daha Hızlı Saç Büyümesi için Doğal Güzellik ipuçları

– Saç mili, çeyrek sudan oluşur. Her gün bol su için.
– Sigara içmekten kaçının. Sigara içmek, kafa derisindeki kan akışını azaltır. Saç derinize daha az kan dolaşımı olduğundan saç kökleri zayıflar ve saç dökülmesine neden olur. Ayrıca saç büyümesinin de azalmasına neden olur.
– Alkollü içecekleri küçültmek. Aşırı alkollü içecekler saç büyümesinde azalmaya neden olur.
– Şekeri ve yağları yüksek gıdaları tüketmekten kaçının.
– Saçınızı temiz tutun.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)