Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Saçlar, kadınların en çok uğraştığı ve kendilerine dert ettikleri konulardan biridir. Sıkıldığımızda, moralimiz bozulduğunda, değişiklik yapmak istediğimizde yaptığımız il şey saçlarımızı değiştirmektir. Ya saç boyanır ya da kestirilerek saç şekli değiştirilir. Bu uygulamalar sırasında saçlar yıpranır, kısalır ve uzaması gecikir. Bu durumda saçlarımızın uzaması için birkaç yönteme ihtiyacımız var. Hadi gelin birlikte hızlı saç uzatma yöntemleri neler bir bakalım.

saç uzatma

Daha Fazla Su için

Suyun sağlığımız için önemli bir yeri vardır. Sağlığımız tırnaklarımız, cildimiz, saçlarımız gibi vücudumuzdaki her şeye etki eder. Saçlarınızın da sağlıklı bir şekilde uzamasını istiyorsanız günde en az 8 bardak su içmelisiniz. Havanın sıcak olduğu yaz aylarında bu miktarı daha da artırabilirsiniz. Su, saçınızın hızlı uzamasını sağladığı gibi aynı zaman daha güçlü ve nemli olmasını da sağlar. Bu sayede saçlarınızın kırılmasına engellemiş olacaksınız. Gün içinde su içmeyi unutuyorsanız Su içmeyi Unutanlara Öneriler yazımıza göz atın.

Beslenmenize Dikkat Edin

Saçlar için faydalı olan proteini bolca tüketmelisiniz. Protein içerikli beslenmeniz hem saçlarınızın uzamasını hem de sağlıklı saçlara sahip olmanızı sağlar. Bu nedenle et, süt, yumurta, balık, sebze ve meyve gibi gıdaları sofranızdan eksik etmemelisiniz.

Şampuan Seçimi

Şampuanın ve saç kreminin saçlarınızın uzamasında büyük etkisi olduğu için mutlaka saç tipinize uygun şampuanı seçmelisiniz. Seçtiğiniz şampuanın nemlendirici özelliği olmasına da dikkat etmelisiniz. Şampuan seçimi kadar şampuanın uygulanışı da önemlidir. Şampuanı saç diplerinize saç kremini ise saç uçlarınıza uygulamalısınız. Aksi durumda saç kökleriniz zarar görecektir.

Saçınıza Masaj Yapın

Saçınızı şampuanlarken parmak uçlarınızı kullanın. Parmak uçlarınızla saç derinize masaj yaparak yavaş yavaş saçlarınızı yıkayın. Bu şekilde saç köklerinizi uyarmış, kan dolaşımını hızlandırmış olursunuz. Böylece saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlamanın yanında aynı zamanda gür görünmesini de sağlamış olursunuz. Saç masajını sadece duş esnasında saçlarınızı yıkarken değil aklınıza gelen her an uygulayabilirsiniz.

Saçınızı Ilık Su ile Yıkayın

Saçınızı yıkarken kullandığınız su sıcak ise saçlarınız zarar görür, yıpranır ve nemini kaybeder. Bu da saç uzamasının yavaşlamasına sebep olur. Saçınızı durularken ılık su kullanmalısınız. Ilık su saçınızın nemini korumasını ve daha hızlı uzamasına katkı sağlar.

Isı Uygulamaları

Saç düzleştirmek, saçınıza maşa yapmak, fön çekmek, saç kurutma makinesi ile kurutmak saçlarınızın nemini kaybetmesine neden olur ve saçlarınızı oldukça yıpratır ve yakar. Saçlarınızın hızlı uzamasını istiyorsanız mümkün olduğunca bu uygulamaları en az indirmeli hatta hiç uygulamamalısınız.

Saç Bakım Yağları

Saçlarını beslemek, yıpranmasına engel olmak ve daha hızlı uzamasını sağlamak için bitkisel yağlardan yardım alabilirsiniz. Bu yağlara aktarlardan kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ayrı ayrı kullanabileceğiniz gibi karıştırarak ya da hazır karıştırılmış olan saç bakım yağlarından temiz ederek uygulayabilirsiniz. Saça iyi gelen yağlarla ilgili daha detaylı bilgi için Saç Uzatan Yağlar yazımıza bir göz atın.

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)