ilişkinin Temel Kuralları – ilişkilerde ki 20 Altın Kural

Reklam Engelleyici Algılandı !!!

Merhaba sitemiz sadece reklamlardan para kazanmaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız. Anlayışınız için teşekkürler.

ilişkinin Temel Kuralları – ilişkilerde ki 20 Altın Kural

Bir ilişkiye girmek kolay ama ilişkiyi devam ettirmek zordur. Sorumluluk, anlayış, güven ve uyum sağlama yeteneği yalnızca ilişki olgunlaştıkça ortaya çıkar. Maalesef tüm ilişkiler olgunluğun o aşamasına ulaşmıyor. Fakat ilişkinizin olgunluğa ulaşmasını ve sonsuz bir şey olmasını istiyorsanız, ilişkinin temel kuralları konusunda bilgi sahibi olmanız gerekir. Bir kağıda yazılmasına ve duvara asılmasına gerek yok, ama içtenlikle takip edilmesi gereken ilişkinin kuralları vardır.

ilişkinin temel kuralları

Her Çift Tarafından Takip Edilmesi Gereken Kurallar

Kısa bir süredir bir arada olsanız da, ilişkinin temel kuralları bir sonraki seviyeye çıkarmanıza yardımcı olur. Aşağıdaki kuralları takip edin ve ilişkinizdeki olumlu değişimin farkına varın!

1. Koşulsuz Sevmek

Aşkın şartları olamaz. ”Eğer” ile başlayan cümleler ilişkinize sızdığı zaman ilişkinizi şartlara bağlamış olursunuz. Eğer daha fazla para kazanırsa, eğer her ay hediyeler alırsa, her zaman güzel görünüyorsa gibi şartlar ilişkiyi kopma noktasına getirir. Eşinizi anne babanızın sevgisi gibi koşulsuz bir sevgiyle sevmelisiniz.

2. Öncelik Belirlemek

İlişkinizi en yüksek önceliğiniz yapın ve her şeyden üstün tutun. İlişkinizde zamana ve çabaya yatırım yapın. İlişkinizi daha iyi hale getirmek için sürekli olarak çaba gösterin.

3. iletişim Kurmak

İletişim olmadan bir ilişkinin yürümesi mümkün değildir. İletişiminizin açık ve dürüst olmasına izin verin. Ne kadar meşgul ya da yorgun olursanız olun, iletişimi kurmaktan kaçınmayın.

4. Sık Sık Sarılmak

Bunu günlük rutininize ekleyin ve kucaklamanızı daha uzun tutun. Sarılma oksitosin (aşk hormonu) seviyelerini arttırır ve kortizolü (stres hormonu) azaltır.

5. Cömertçe Seks Yapmak

Seks yapmayı planlamayın. Bu heyecan verici hale geldiğinde ve aradaki samimiyet ve tutku büyüdüğünde olmasına izin verin. Seks yapmak söz konusu olduğunda herhangi bir mazeretin yolunuza girip size engel olmasına izin vermeyin.

6. Birlikte Kaliteli Zaman Geçirmek

Mutlaka özel bir geceye gitmenize gerek yok. Evde romantik bir akşam yemeği yiyebilir, sadece bahçede veya balkonda oturup anılarınızı tazeleyebilir veya favori TV programınızı birlikte izleyebilirsiniz. Burada önemli olan, yoğun programlarınızdan uzak durup birlikte vakit geçirmektir.

7. Dürüst Olmak

Güven; dürüstlük ve doğruluk üzerine gelişir. Zaman zaman söylenen yalanlar partnerinizi mutlu edebilir ancak bu güvensizlik oluşmasına ortam hazırlayacaktır. Dürüst olun ve partnerinizin üzüleceğini bilseniz bile doğruyu söyleyin.

8. Kırmadan Eleştirmek

Partnerinizi daha iyi hale getirmek için eleştirmek istiyorsanız, eleştiri yapıcı ve olumlu olmalıdır. Partnerinizin eleştirinin ardındaki niyetini anlamasına yardımcı olun.

9. Dinlemek

Argümanlar, sabit ve incitici olmadıkları sürece sağlıklı olabilirler. Huzur içinde katılmayı kabul edemezsiniz. Aktif olarak dinleme ve daha az tartışmayı alışkanlık haline getirin. Bu birbirinize olan saygınızı gösterir.

10. Destek Olmak

Zor zamanların hayatlarınıza dokunmadığını umuyoruz, ancak bu zamanlarda, eşiniz tarafından ayakta durmanız ve birbirinize olan sevginizi kanıtlamanız gerekir. O zaman ilişkiniz güçleniyor.

11. Taktir Etmek

Görev ne kadar basit veya rutin olursa olsun, partnerinizi takdir edin ve her şey için ona teşekkür edin. Her ikisi de uzun süreli bir ilişki için önemli olan, ona saygı duyduğunuzu ve ona değer verdiğinizi gösterir.

12. Kişisel Alan Yaratmak

Yakınlık, eşiniz ile yapışmak anlamına gelmez. Ona kişisel alanlarını verin, bir gün için onları yalnız bırakın. Benzer şekilde, kariyerinizi, hobilerinizi yapmak ya da sadece rahatlamak için kendinize zaman ayırın.

13. Özel Günleri Kutlamak

İlişkinizdeki önemli günleri unutmayın – ilk tanıştığınız gün, ilk randevunuz, tabi ki doğum günleriniz ve evlilik yıl dönümünüz. Beraberliğinizi kutlayın ve güzel anılar yaratın.

14. Empati Kurmak

Eşiniz kötü bir öfke yaşıyor ve size bağırıyorsa, aynı ses tonuyla cevap verme isteğinizi kontrol edin. İş yerinde zor bir gün geçirebilir veya stresli hissedebilir. Onun bakış açısını anlayın, onunla empati kurun, ve zamanı geldiğinde, neyin rahatsız ettiğini öğrenin.

15. Affetmek ve Unutmak

Hatalar olur. Eğer eşiniz sizi incitirse, onu affedin ve unutun. Yaptığı hatayı sürekli hatırlatmak aynı şeyi yapmaya teşvik eder.

16. Eşinizin Hobilerine / Aktivitelerine İlgili Olmak

Eşiniz sıkıcı bulduğunuz bir sporu takip ediyor mu? Ona söylemek zorunda değilsin! Bunun yerine, sporu anlamaya çalışın, eşinize bu konuda sorular sorun. İlgi gösterin, anlamaya çalışın ve eşinizin ilgi alanlarına şımartın.

17. istekleri Söylemek

Eşinizin tüm ihtiyaçlarınızı ve isteklerinizi anlamasını beklemeyin. Telepati her zaman işe yaramaz. Bir şeye ihtiyacınız varsa, sadece bunu isteyin.

18. Kusurları Kabul Etmek

Kimse mükemmel değildir! Partnerinizi tüm kusursuzlukları ve kusurları ile kabul edin. İlişkiler mükemmel partner olmakla değil, doğru partner olmakla ilgilidir.

19. Verilen Sözleri Tutmak

Bu eşinizin siz olan güveninin artmasını sağlar.

20. Yapabileceğinin En iyisini Yapmak

Hepimiz eleştirilere ve korkuya karşı savunmasız kalıyoruz – yanlış bir şey yapma ve bunun için eleştirilme korkusu. Eşinizin tepkisinden bağımsız olarak yapabileceğinizin en iyisini yapın. Sadece yapabileceğiniz çok şey var; ancak eşinizin tepki verme şekli kontrolünüzde değildir.

Klişe gelebilir, ancak ilişkiler çaba, zaman ve sevgi gerektirir. Basitçe söylemek gerekirse, ilişkinizi ne kadar çok beslerseniz o kadar güzel olur. Dürüstlük ve disiplin ilişkinizi ilerletir. Kuralları samimiyetle izleyin ve eşinizin de aynısını yapması için ona destek olun. Gerekirse ilişkinin temel kuralları konusunda eşinize bilgi verin. Her ikiniz de ilişkiyi kurarken eşit derecede ciddi iseniz, o zaman hiçbir şey hedefinize ulaşmanızı engelleyemez.

One Response

  1. hayatadair

Konu Hakkında Bir Yorum Yazar mısın Lütfen :)